Skocz do zawartości

Relacja z budowy MERCEDESA ACTROS V8 1854 LS


domuzyn79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Model nadal jest w budowie i teraz wrzucę kilka fotek i mała relacja z prac postępowych nad modelem miłego oglądania:

1) Po malowaniu podkładem i przymierzeniu kół:

2aef22a429d9fedem.jpg

2) chromowany zbiornik paliwa:

Powiem kolegom, że pierwszy raz udało mi się uzyskać przepiękny efekt chromu. Posłuchałem dosłownie producenta Alclada i prysnąłem dwie cienkie warstwy..no a oto i efekt

10dcb0b21ad14dd3m.jpg,ed4d69323c807c27m.jpg

Jak widac jest efekt. Pasy zbiornika potem zostały pomalowane na czarno, tak jak wlew paliwa i przewody.

3)Silnik przed umieszczeniem w ramie:

Postanowiłem zrobić coś innego z silnikiem. Oglądając zdjęcia silników doszedłem do wniosku, że jest mało ciekawy. Postanowiłem to zmienić i dlatego wprowadziłem kilka modyfikacji w malowaniu. Oto efekty

e578c79bb9ae28ffm.jpg,684589cd1950d173m.jpg 1d765dae6f442388m.jpg,da9aea1edaf46ad9m.jpg

6ecaea1fe97f14fam.jpg,df6fa6c273f68a2am.jpg

Tak wygląda silnik po malowaniu. Cały korpus plus skrzynia pomalowałem farbą ALCADA kolor Magnezu. Korektory wydechowe pomalowałem ALCLADEM kolr PALE BURNT METAL. Pokrywy zaworów pomalowałem czarnym GLOSS ALCLAD a potem na to nałożyłem CHROM ALCLAD. Jak widać efekt jest

4) Przymiarka korektora ssącego i innych elementów silnika:

c87fa835bf3fb4f7m.jpg,1d3dd4891c131d5cm.jpg

Jak widać jest efekt

5) Po zamontowaniu silnika w ramie: Nie montowałem całego silnika. Postanowiłem najpierw zamontować sam korpus silnika bez korektora ssącego, sprężarek i kilku przewodów. Zaplanowałem ich montaż już na ramie. Oto kilka zdjęć przed ich montażem.

2167b836efb90a3bm.jpg,10131274284f1dcem.jpg Widać na drugim zdjęciu zamontowany zbiornik.

19e10b95282f7c10m.jpg,4e56ca6669844708m.jpg

Widać montaż turbosprężarek

9a5b67b81ca6ebbfm.jpg,0a8579189cd067dem.jpg

ec1fce6e92ce7c6am.jpg,

Jak widac troche pracy i kombinacji było

6) Kompletny silnik w ramie moje duma i cudeńko

471332c0c8f8406cm.jpg,a3b443bd6e9be890m.jpg,

4eaedf9aedca793bm.jpg,671034fa22ef25b3m.jpg

2afa9b857217266am.jpg,5593cb6142389b8fm.jpg

7c5a11f559bf443am.jpg,080b3c03c6671f6dm.jpg

7) Pozostałe elementy: RAMA to mi się udało nie powiem

152a60a2e3dba1aem.jpg,29028dfab383b3a9m.jpg

Jak widać przed zamontowaniem siodła. A teraz po montażu siodła

5ddb128ea4cf4d67m.jpg,f1ceec3cb982a4ffm.jpg

8d69d49b49618220m.jpg,6bbc642b343bf500m.jpg

4e8be5579b5bbbbem.jpg,

No i oczywiście w całości :

2ba074bc9b00ef23m.jpg

CO z budą i jak wyglądają prace.. hmmm no są w toku jak już bedzie coś konkretnego to podam

Rama autka jest malowana MM Black Gloss. Jak widac jest efekt. Pozdrawiam SALUT

Przydadzą sie jakieś opinie , uwagi SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

NO witam.

Efekt chromu (nie polerowanego metalu) uzyskałem dzięki oto tej firmie: ALCLAD (wspominałem nieraz o farbach tej firmy). Adres tej firmy to :

http://www.alclad2.com/alclad-home.html

Oferta tych farb znajduje się w sklepie modelarskim:

http://www.modelcentrum.pl/go/_search/full_search.php?search_query_words=alclad+II

Radze na początku przeczytać to co producent zaleca

Ja robiłem to w następujący sposób:

1) szlifowanie elementu

2) podkład (dwa razy naniesiony), szlifowanie

3) pomalowanie farba BLACK GLOSS, musimy uzyskać efekt w czasie malowania MOKRY

4) nałożenie DWÓCH !!!! CIENKICH WARSTW !!!!!! chromu ALCLADA nr 107

Po wyschnięciu delikatnie przetrzeć szmatką. Chrom po wyschnięciu ma na sobie delikatny "kurz" trzeba to zetrzeć.

Powiem Ci, że wolę ten chrom, niż zabawkowy chrom oferowany przez Revella, czy Italerkę. Zauważyłem, że nie każdy element chromowy jest idealny, Niestety występują także, i to nie rzadko, babole na chromie oferowanym przez te firmy:) pozdrawiam SALUT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, Domuzyn 79 świetna instalacja i silnik, też niczego sobie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Nie ma za co fajnie że się udało pomóc.

Silnik kolego maluje według własnego uznania. Doszedłem do wniosku, że silnik od dużego też może fajnie wyglądać, czemu tylko małe autka mają mieć odbajerowane silniki. Dlatego pokrywy zaworów pomalowałem CHROMEM alclada. Blok plus skrzynie kolorem MAGNEZ także alclada. Kolektor wydechowy kolorem PALET BURNT METAL także alclada. A kolektor ssący RED GLOSS firmy MM. Jak widac silnik ładnie sie prezentuje i o to mi chodziło. Nie każdemu musi się to podobać, ale mi się podoba Wreszcie silnik nie jest nudny i nie ma ciemnych kolorów. Jak się komuś nie podoba bo jest tradycjonalistą, trudno, powtarzam się, ale mi się podoba SALUT powodzonka w swojej pracy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam witam kolegów

Jak widzimy zbliżają się święta i dlatego dla wszystkich wszystkiego najlepszego. Zdrowych i pogodnych świąt i udanych wiele modeli

Jak wiecie dawno nic nie wrzuciłem na forum z budowy mojego modelu.. hmm przyczyn było wiele od roboty (niestety :( ) po inne obowiązki i trudności techniczne z modelem (drzwi). Ale po czasie udało się to rozwiązać i jakoś prace poszły do przodu

A oto efekty

miłego oglądania... uwagi.. proszę jak najbardziej

3cfef9e29a0221d5.jpg

fb5a43632f12fc5c.jpg

d666b5852fd8b300.jpg

66295f093a72dd20.jpg

ccae6d07b3ae1316.jpg

22486523892fb876.jpg

055e9711c631b96f.jpg

30537941fb5c9fd2.jpg

Zdjęcia przedstawiają zderzak i listwy boczne. Zderzak nie jest jeszcze przyklejony ze względu na brak jeszcze budy. Po kolejnych zdjęciach wyjaśnię czym to wszystko było pomalowane

fb08b882117668ec.jpg

d307cbbc4a03d016.jpg

12f19edf670b0f82.jpg

a2ee98a7a38d31a4.jpg

Jak widać buda wyszła nawet nawet...

6d452aada868cbca.jpg

Przedni grilll auuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ekstra wyszedł..

1b7e804a19f0ceb7.jpg

drzwi i górny spojler.. boczny i owiewek nie pokazuje..

8eb1d162d7cf1e4a.jpg

Oki to koniec zdjęć..

Efekt ten mi się udało przez wykorzystanie akryli samochodowych.

A dokładnie. Jest to metalik samochodowy (baza) pokryty lakierem akrylowym z utwardzaczem. Nakładałem to małym pistoletem lakierniczym o pojemności 125ml i dyszy 0,8. Można taki dostać. Ciśnienie pracy 2.5 bara. Metalik rozcięczamy 2:1 (baza, rozpuszczalnik), lakier 2:1:0.2 (lakier, utwardzacz, rozcienczalnik). Te stosunki są podane raczej dla dysz pistoletów 1,4 dlatego warto dać o 10% rozpuszczalnika więcej, żeby uzyskać w czasie malowania efekt "kosza". Tak to dostaniemy chmurę a nie porządny strumień.

Druga sprawa to RADZĘ !!!!!!!!!!! zastosować podkład dla akryli. Podkłady emaliowe w wyniku kontaktu z rozpuszczalnikiem (przy nakładaniu np bazy) gryzie się i pracę czyszczenia i szpachlowania można rozpocząć od początku. Ja kupiłem puchę podkładu do akryli i mieszam 5:3:1 (pokład, rozcienczalnik, baza). Podkład jest strasznie gęsty i sam utwardzacz go na taką dyszę nie rozcięczy żeby można było malować. Jeszcze eksperymentuje z podkładem dla uzyskania satysfakcynujacego efektu. Ważne jest to, że podkład akrylowy z rozcienczalnikiem nie rozpuszcza elemntów z tworzyw sztucznych z jakich jest zrobiony nasz model.. Pozdrawiam.. niedługo jak się uda wrzuce następne foty SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo komentować...

Model piękny.

Lakier miodzio

Acha, dobrze zrobiłeś, że nie kleiłeś rur od turbin do silnika w trakcie prac nad silnikiem, tylko jak już tłumik był. Ja zrobiłem zgodnie z instrukcją, czyli odwrotnie niż Ty i był zonk - brakowało rury przed tłumikiem jakieś 4mm. Musiałem ją odciąc do opaski i ten kawałek zrobiłem z części harmonijkowej słomki :P. Średnica ta sama . Na jednym z moich zdjęć to widać

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań bo widzę, że tu to już robota idzie zawodowo.. Czym malować modele samochodów, akrylowymi, czy emaliami. Akryle od emalii różnią się tym, że są matowe, a emalie się błyszczą? Jak pomaluję matem a potem sidoluksem będzie ok czy lepiej jakby pomalować farbą błyszczącą? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota W drzwiach od wewnętrznej strony robiłeś przetłoczenia, czy tylko wyciąłęś je z kabiny

 

Akryle od emalii różnią się tym, że są matowe, a emalie się błyszczą?

 

Zarówno akryle i emalie są matowe i błyszczące - nie ma tak, że akryle są tylko matowe a emalie tylko błyszczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No tak, jeśli chodzi o drzwi to niestety zostały one tylko wycięte z "budy". Na drzwi zostaną naklejone elementy środka pojazdu "tapicerka"(takie coś co na drzwiach się montuje hihihih ) Nie będę robił żadnych wytłoczeń bo: po pierwsze nie wpadłem na to, po drugie z obserwacji moich zdjęć , trzeba by było trochę budę przerabiać.. i to sporo.

Na pewno będzie jeszcze wykonany środek które drzwi zasłaniają. Jak tego nie zrobię to zostanie nieładna dziura :( Ale od czego jest głowa i pomysły heheeheh

Oki do roboty

Oto jaki udało mi się uzyskać na kokpicie.. może sie podobać, a nie musi.. mi się podoba. Dzięki katalogowi Actrosa który posiadam, domalowałem to co instrukcja pominęła:

916ec57482d4bc0e.jpg

6309c7e8c7fcee8a.jpg

39440f7b5382d32c.jpg

niezle wypadła co hehehe

oki dalej jedziemy, teraz fotki budy i kolejno doklejanych elementów:

2d910a8cc2ad6ef6.jpg

Jak widać łóżko jest "obite" materiałem i pomalowane na kolor gunship grey

23b93e1d76f172c5.jpg

Po wstawieniu foteli, także obite materiałem

dd03f618a5192264.jpg

po wklejeniu kokpitu

2db241c5dcb4cef0.jpg

Na końcu wkleiłem kolumnę kierowniczą

25d61454e26af211.jpg

Kolejnym etapem jest przyklejenie szyby przedniej. Niestety już teraz zauważyłem, że szyba jest strasznie krzywa i nie pasuje do budy. Będę musiał ją odpowiednio opracować a potem spróbować wkleić. Trzymajcie kciuki. Niedługo kolejne foty.

SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam kolegów:

Po kilku miesiącach zakończyłem prace nad Mercedesem Actrosem. Efekty zaraz przedstawię na zdjęciach. Niedługo może ich dorzucę więcej

64ad4cc9b5a45d06.jpg

daf849f380df0203.jpg

325b7d8e26e45da6.jpg

b7ff8faa9ffefe82.jpg

a7c2b623d52298eb.jpg

a164eefdc1808ee3.jpg

86dd3598eba946b0.jpg

15d3911d54b82529.jpg

3ed76c0e9ed30c74.jpg

0c0b664cfcdb01b2.jpg

Jakie mam wrażenia po tym modelu. Trochę krzyże i słabej jakości wypraski, niedopracowany. Ale jak widać coś dało się z tego zrobić Pozdrawiam

SALUT

 

P.S. NA TAPECIE EL CAMINO 89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda bardzo fajnie Szkoda tylko, że fotki z lampą robiłeś (brak dobrego oświetlenia)...

Co do wykonania to nie mam praktycznie żadnych uwag, no może tylko to, że przydałby się na matowych elementach bezbarwny matowy, bo z fotek wynika, że go nie dałeś, ale może się mylę Poza tym wszystko jak najbardziej OK!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: model czysto sklejony, super zrobiony przedni grill , lakier wyszedł miodzio. Mam nadzieję, że jak nastanie ładna pogoda to zrobisz sesje zdjęciową na świezym powietrzu, wtedy bedzie widać prawdziwe piękno lakieru. Jestem pod wrażeniem

 

Pozdr. Oskar

 

P.S. i zapomniałem o siedzeniach, bardzo dobrze sie prezentują, duży plus do ogólnego wyglądu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja się będę powtarzał (po sobie). Piękny jest i tyle.

Pozdrowienia.

 

PS

Chyba wszystkie te nowe merce mają kiepskie wypraski, u mnie było to samo. A tak apropos, Ty dałeś napis "Actros" na owiewkach oryginalnie, a ja odwrotnie - jak ja u siebie przymierzałem na prawą stronę, tam gdzie jest wlot powietrza u góry, to jakoś tak mi się wydawało, że nie zmieści się w "oryginalnym kierunku" i dałem na odwrót, bo "A" z napisu "daje zapas przestrzeni". Ale chyba się mieści, bez obcinania czy "podwijania", pokaż dokładniej drugą stronę kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.