Skocz do zawartości

M4A1 Sherman Italeri 1:35


Teusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oglądając warsztaty innych obiecywałem sobie ,że kiedyś założę własny wątek. Dzisiaj spełniam obietnice i mam nadzieje ,że na rozpoczęciu warsztatu się nie skończy.

Będzie to mój pierwszy wątek warsztatowy także na wstępie przedstawię się: mam na imię Mateusz i całkiem niedawno zacząłem bawić się w modelarstwo, dlatego liczę na porady i wytykanie błędów.

Tematem warsztatu będzie znany i nieco oklepany M4A1 Sherman Italeri w 1:35.

b6592c7c-4bc1-4749-8bac-ecc63df74f75_zpsa21c2a18.jpg

Postaram się go wzbogacić zestawem blaszek od eduarda

8d6c88c5-6df8-46c6-a95d-bbe2ddb7e51c_zps7d0c902a.jpg

Wózki jezdne już skleiłem

37408d6d-1101-4180-99ec-563db9b697a6_zps280a9e49.jpg

Nie mam pewności czy fotki odpowiednie dlatego przepraszam jeśli ich rozmiar jest niezgodny z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem odtworzyć fakturę odlewu, na razie testowałem na jakimś złomie. Jak myślicie, czy taka faktura będzie odpowiednia? Robiłem ją za pomocą kleju rozpuszczającego plastik.

8cb46b32-3e62-43ec-9582-015eb188ef3d_zps75608444.jpg

cd9073a4-c15c-42e7-bee7-fadfeda060a2_zpscebe310c.jpg

10dc5b48-4125-4941-8af0-8a2fd3440f2b_zps569ccf31.jpg

Fotki z postępów w budowie dodam jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle ale też nie jest najlepiej przejedz to jeszcze papierem sciernym (600lub700) i zobaczymy co z tym będzie. Może ekspertem niejestem ale czy nielepiej było by to zrobić Surfacerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Specem nie jestem, ale... . Najlepiej popatrz na fotki Shermanów, jak wyglądała faktura odlewu, zobacz czy odpowiada temu co uzyskałeś.

ale czy nielepiej było by to zrobić Surfacerem

Też mi się tak zdaje, albo można zrobić tak: zmiaszać szpachlówkę Tamki z klejem i taką miksturą wysmarować powierzchnię. Następnie przeszlifować papierem ściernym. Przy Shermanie, to chyba właściwie zostaje do zrobienia wieża i osłona transmisji do takich zabiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Shermanie, to chyba właściwie zostaje do zrobienia wieża i osłona transmisji do takich zabiegów.

Przy tym shermanie to kadłub też trzeba cały obsmarować. Ja swojego mazałem na dużych powierzchniach szpachlą i starą szczoteczką do zębów a w miejscach mniej dostępnych klejem, następnie papier o małej gradacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować przy pomocy rozpuszczalnika nitro, który topi plastik. Smarujesz i pędzlem robisz fakturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarłem i pomalowałem próbkę:

26b64f63-42c2-4ed2-9881-1f7410d8fdb4_zpsdacca402.jpg

daa73aa6-1b88-4865-8bb1-3b7bbd4693b5_zps2e033df2.jpg

Jeśli chodzi o sam model to nie wiem czy uda mi się dzisiaj wyrobić i wrzucić fotki. Próbowałem wymienić przednie błotniki na te od eduarda wywiązała się niezła "batalia" ,którą z powodu braku doświadczenia z blaszkami przegrałem więc przywróciłem zestawowe błotniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z tą fakturą odlewu to uważaj abyś nie przesadził...

 

W załączeniu fotki zrobione dzisiaj w południe, jak poszedłem oglądać Renault FT 17 w Muzeum Wojska Polskiego...

 

 

pan3_zps353aa289.jpg

 

pan2_zps1156b11b.jpg

 

pan1_zps11adadab.jpg

 

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

I jeszcze coś co mi przeszkadza. Zaklej, zaszpachluj tę szczelinę pomiędzy osłoną transmisji a listwą mocującą. Listwa i osłona to jedna całość i nie ma tam żadnej szpary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.