Skocz do zawartości

Imperial Japanese Army Type 95 Pickup - ACE 1:72


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach odpoczynku od niemiaszków postanowiłem zrobić sobie takiego oto szkraba

 

kurogane%2520pickap%25200.jpg

 

Inbox znajdziecie np. TUTAJ

 

ACE słynące z modeli short run i tym razem mnie nie zawiodło co do jakości wyprasek (niestety). Nie zrażając się jednak przystąpiłem do pracy. Zacżąłem od pocienienia przednich błotników i zderzaka (efekty poniżej)

 

kurogane%2520pickap%25201.jpg

 

Następnie nadszedł czas przygotowania przedniej osi, a konkretnie sprężym i amortyzatorów oraz "lekka waloryzacja" przedniego zawieszenia i podłogi.

 

kurogane%2520pickap%25202.jpg

 

Żeby dokończyć prace związane z podwoziem konieczne jest przygotowanie skrzyni ładunkowej do której mocowane są tylne resory i oś. Postęp prace polegających na pocienieniu burt skrzyni, wymianie rantów błotników oraz wypełnieniu szczelin montażowych przewidzianych dla "oryginalnych" części ACE możecie zobaczyć na zdjęciu

 

kurogane%2520pickap%25203.jpg

 

Tyle na chwilę obecną.

Aktualizacja mam nadzieję wkrótce.

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, bedzie się działo.... nie zdążyłem Ci powiedziećw Bytomiu - twój Holzgaz jest naprawdę znakomity, gratuluję i modelu i wyróżnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, bedzie się działo.... .

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Plan nie jest aż tak ambitny na jaki wygląda, ale kto wie ....

nie zdążyłem Ci powiedziećw Bytomiu - twój Holzgaz jest naprawdę znakomity, gratuluję i modelu i wyróżnienia.

Dzięki. Twoje modele też były godne pozazdroszczenia.

A ten znowu szaleje. Az się boje pomyśleć co ty byś zrobił z modelem w skali 1/35.

No cóź taką mam naturę. Lubię wyzwania.

Az się boje pomyśleć co ty byś zrobił z modelem w skali 1/35.
Nic. Takich byków nie klei...

Bo nie mam ich gdzie trzymać. Już z 72-ką mam problemy żeby ją upchać... wszędzie stoją gabloty i witrynki. W końcu to już ładne .... hmmmm nie powiem, bo będziecie mnie od dziadków ( nie pomylić się i nie czytać "dziadów" !!!) wyzywali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja w temacie.Przyglądając się zdjęciom z epoki okazało się, że kształt tylnych błotników zaproponowany przez ACE znacznie odbiega od rzeczywistości. Stosując putty, śmuty i inne gluty starałem się im nadać przynajmniej zbliżony do rzeczywistości kształt. Efekt poniżej.

 

kurogane%2520pickap%25204.jpg

 

Swoją drogą zastanawiające jest dlaczego ACE zrobiło taki "bubel" jeżeli sami na stronie prezentują zdjęcie, które również dołączyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update w temacie

 

DSC_0633_crop.JPG

DSC_0634_crop.JPG

Nie obyło się bez strat :( - czerwone kółko to urwany i niestety zgubiony element zderzaka

DSC_0635_crop.JPG

DSC_0636_crop.JPG

DSC_0638_crop.JPG

 

Pnieważ powoli zbliżam się do zamknięcia kabiny mam pytanie.

Jakim kolorem byście to cudo malowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego jak na pudełku na zewnątrz i wewnątrz.

Tyle to ja wiem. Może jednak ktoś rozgryzał ten temat i wie jakie numery farb stosować, bo ja jakoś nie mogę w sieci znaleźć nic konkretnego poza zestawmi Gunze, których dla 1-2 modeli nie mam zamiaru kupować, a wszelkie przeliczniki dla tych farb niefunkcjonują.

Masz iście japoński zapał do tych gniotów z ACE. Rezultaty natomiast imponujące.

ありがとう (czyt.Dziękuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czas odgrzać starego kotleta. Model przygotowany pod malunki (koła na sucho)

 

kuro%2003_zpsjd72incu.jpg

kuro%2002_zpsotrxybe9.jpg

kuro%2001_zpsxkddt3at.jpg

 

Mam nadzieję, że teraz już poleci, a nie będziecie czekać kolejne dwa lata na finał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pickup Jeszcze ze dwa modele z ACE i z Ukrainy będą pisać do Ciebie Wojtku o porady montażowe ich wyrobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pickup Jeszcze ze dwa modele z ACE i z Ukrainy będą pisać do Ciebie Wojtku o porady montażowe ich wyrobów.
Albo żeby im wzorce srtugał. Świetny mikrus.

Dzięki Panowie za pomysł, ale obawiam się, że przy moim tempie firma wcześniej by splajtowała niz coś wydała

 

OK, czas na aktualizację. Pojawił się podkład i fluid

 

kuro%2004a_zpsfjbf2atv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fluid dajesz po całości, czy w konkretne miejsca i zapamiętujesz gdzie? Pytam, bo sam się do niego przymierzam, jest chyba łatwiejszy w obsłudze od lakieru do włosów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fluid dajesz po całości, czy w konkretne miejsca i zapamiętujesz gdzie? Pytam, bo sam się do niego przymierzam, jest chyba łatwiejszy w obsłudze od lakieru do włosów?

Moim zdaniem dla małej skali fluid jest zdecydowanie lepszy od lakieru. Stosuję fluid dla małych zadrapań i rozprowadzam go po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Maja w ogrodzie" czyli początki zieleniny.

 

kuro%2008_zpsvvkmtypo.jpg

 

Mam pytanie do znawców tematu wody. Zastosowałem Still Water jednak okazał się całkowitą miną pomimo dwukrotnego podlewania menisku wklęsłego

Co radzicie w tej sytuacji zrobić. Sprawa pilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak woda ma być nieprzezroczysta to możesz spróbować wykonać ją z zabarwionego wikolu lub żywicy akrylowej.

Hmmm.. myślałem bardziej o przeźroczystej, ale dzięki za radę. Jak nikt nic innego nie wymyśli to chyba tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wody na dioramach to dobrym środkiem jest to. Osobiście jeszcze nie testowałem ale widziałem u znajomych bardzo fajny efekt daje

http://sklep-kamieniarski.abc24.pl/default.asp?kat=6571&pro=206609

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.