Skocz do zawartości

Sd.kfz 123 "Luchs" Mirage Hobby 1/35


templess

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś widziałem rysia na żywo. Robota kapitalna, Robert. I nie przypuszczałem, że to taki maluch.

Dzięki Marcin.Zauważyłem że wszyscy, którzy zobaczą go na żywo dziwią się że jest taki mały . Wykorzystałem więc najpopularniejszy, modelarski przyrząd porównawczy aby wszyscy mieli odnośnik co do rozmiarów Rysia;

DSCF3753.JPG

DSCF3756.JPG

DSCF3758.JPG

Panowie jutro na spotkanie raczej go nie wezmę ponieważ jest poskładany na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki nasuwają mi pewną myśl, że to dokładnie wartość rynkowa produktu Mirage , no ale teraz po takim upgrade staje się bezcenny

Daniel, kiedyś bardzo dawno temu, kiedy zaczynałem moją przygodę z modelarstwem i nie było firm typu Dragon itp. moi starsi koledzy powtarzali mi, że nie ma złych modeli, tylko nie wszyscy modelarze potrafią je złożyć . Coś w tym jest, niemniej podział na samoskładalne i strucle pozostał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki nasuwają mi pewną myśl, że to dokładnie wartość rynkowa produktu Mirage , no ale teraz po takim upgrade staje się bezcenny

Daniel, kiedyś bardzo dawno temu, kiedy zaczynałem moją przygodę z modelarstwem i nie było firm typu Dragon itp. moi starsi koledzy powtarzali mi, że nie ma złych modeli, tylko nie wszyscy modelarze potrafią je złożyć . Coś w tym jest, niemniej podział na samoskładalne i strucle pozostał .

 

I chwała za to tym modelarzom, tylko ja mam na myśli nie złe wykonanie części ale ich brak, bo nie dolanie to właśnie brak, czyli płacimy za niekompletny model. Nie ma to nic wspólnego z umiejętnościami, chodzi o towar. A towar jaki jest wiemy wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to parę fotek z mojego frontu...

Stan na dzisiaj- czyli 25 lipca

qlgn.jpg

e2lp.jpg

0uf5.jpg

7qvl.jpg

y2cx.jpg

xl7r.jpg

 

Jak widać długa droga przede mną- jeszcze trzeba to i owo wyprowadzić: spawy, dopieścić reflektory, wstawić lub wymienić zawiasy, zapinki itepe...

Przepraszam za jakość zdjęć!

Pozdrawiam!

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę Robert że trochę mnie wyprzedzasz.Niestety mam taki nawał pracy, że przez około 3 tygodnie na pewno nic nie będę robił przy moim Rysiu. Chęci są ale wieczorem już sił nie ma Dobra strona to taka, że nadrabiam zaległości w literaturze i zbieram materiały do Magdy-Pudla.

Robert, fajnie się prezentują narzędzia i klamerki na nich. Niestety to przede mną, Osłony wizjerów na czołowej płycie to jakieś żywice? Widzę, że z Twojego Rysia też niewiele Mirage'a pozostało. Jak będę miał fazę to może w listopadzie wybiorę się do Lublina i porównamy je na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony wizjerów na czołowej płycie to jakieś żywice? Widzę, że z Twojego Rysia też niewiele Mirage'a pozostało. Jak będę miał fazę to może w listopadzie wybiorę się do Lublina i porównamy je na żywo

 

Osłony są zestawowe- w moim były dwa kolory ramek: szare i białe... te drugie lekko tryśnięte żółtawym mogą mylić...

A w Lublinie możemy się spotkać i pokażę swojego "Ryśka" na żywo, ale poza konkursem... Własnych wyrobów na LSM jako organizator nie stawiam... Taką mamy formułę od samego początku imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony są zestawowe- w moim były dwa kolory ramek: szare i białe... te drugie lekko tryśnięte żółtawym mogą mylić...

A w Lublinie możemy się spotkać i pokażę swojego "Ryśka" na żywo, ale poza konkursem... Własnych wyrobów na LSM jako organizator nie stawiam... Taką mamy formułę od samego początku imprezy.

Właśnie kolor mnie zaintrygował. Myślałem, że to jakiś odlew. Mam nadzieję ,że do Lublina uda mi się jakoś dotrzeć, choć biorąc pod uwagę odległość to trzeba zabrać ze sobą na drogę worek kanapek A poważnie jak czas i finanse pozwolą to się pojawię. W Szczecinie na Paprykarzu Ryśka też nie wystawię w konkursie, bo też jestem jednym z organizatorów. Fajnie by było strzelić wspólną fotę bliźniakom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Wam te Rysie wychodzą .

Gdyby Mirage wzięło choć kilka, najważniejszych poprawek pod uwagę, dużo by dało modelowi z pudła .

Walczcie dalej, bardzo ciekawe te "strucle" .

Dzięki Jarek Myślę, że tak duże firmy jak Mirage mają obserwatorów rynku, w tym portali modelarskich. Jeżeli zależy im na utrzymaniu się na rynku to MUSZĄ coś zrobić z poprawą jakości modeli, bo wyskoczą z rynku bardzo szybko. Robienie ładnych opakowań nie starczy , choć od czegoś trzeba zacząć.Wielu modelarzy klepie niemczyżnę ponieważ nie ma alternatywy. Jakbym był bogatym człowiekiem, wypuściłbym na rynek porządne modele 7TP, C7P_, Ursusa itp. i bym się cieszył z pomnożenia kasy . Kto z Was by nie skleił z chęcią dobrze zrobionego modelu ze Września 39' ?

Chyba sobie go zakupię .

Chyba sobie go zakupię .

Daniel zakup i zrób Naprawdę fajna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że tak jak piszesz, obserwują i może czasem wyciągają wnioski .

Fajnie byłoby skleić coś polskiego ( zarówno konstrucję, jak i produkt dobrej jakości ).

Już wiem, co byś zrobił z wygraną w totka .

To życzę 6-ki w kumulacji !!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy im na utrzymaniu się na rynku to MUSZĄ coś zrobić z poprawą jakości modeli, bo wyskoczą z rynku bardzo szybko.

Hej. Wszystko zależy od segmentu rynku w który celują.

Modelarze na początku swojej przygody nie zwracają tak wielkiej uwagi na zgodność historyczną. W czołgu ma się co najwyżej zgadzać ilość luf

Ważniejsza jest cena, "fajny wygląd" i liczba części (jeszcze to pamiętam )

 

Podejrzewam, że chłopaki z Mirage umieją liczyć swoje pieniądze.

Jeżeli wciąż mają zbyt, to zmian nie będzie.

 

BTW

Od głębokiej waloryzacji naprawdę niedaleko do zbudowania modelu całkowicie od podstaw.

Jakiś czas temu postanowiłem, że nie będę płacić za plastik który pozostaje w pudełku.

Polecam wszystkim. Naprawdę dobra zabawa, i co ciekawe - dużo tańsza.

Chociaż również dużo bardziej czasochłonna.

Ale za to nie jestem ograniczony ofertą sklepów

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu postanowiłem, że nie będę płacić za plastik który pozostaje w pudełku.

Polecam wszystkim. Naprawdę dobra zabawa, i co ciekawe - dużo tańsza.

Chociaż również dużo bardziej czasochłonna.

Ale za to nie jestem ograniczony ofertą sklepów

 

I tu masz absolutną rację... my też traktujemy takie modele jako wprawki do całkowitego uniezależnienia się...

"dużo tańsza" to metoda i owszem, ale o ile bardziej pracochłonna...

Myślę, że każdy modelarz wcześniej czy później pracę nad swoim modelem zacznie traktować jako "produkcję" prawdziwej fabryki.... która korzysta z zamawianych u innych dostawców- półfabrykatów

Zresztą- każdy model, nawet sklejony "z pudełka" jest oryginalną pracą modelarza... nie mówiąc o malowaniu...

 

Szacunek dla Twojego pojmowania modelarstwa!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to nieco "podgoniłem" mojego "Ryśka"- niemal gotowy do malowania...

Jak widać- od ostatniego razu trochę mu przybyło...

Czekam jeszcze na pudła na amunicję do działka (dzięki Greif!)- jedno przymocuję z tyłu wieży i jak wyschnie sidolux, to szpachlówką wyprofiluję "szmatkę" na prawym błotniku. No i poprawię pudełko z amunicją na lewym błotniku...

Myślę intensywnie nad figurką do włazu...

 

idch.jpg

zfhp.jpg

4gv6.jpg

05jp.jpg

t8j2.jpg

v70u.jpg

 

Na razie tyle...

Pozdrawiam miłośników "Ryśków"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota .

Jako, że laik jestem całkowity jeśli chodzi o malowanie, to zapytam:

ten brąz, szczególnie z tyłu, jest położony w jakimś konkretnym celu przy dalszym malowaniu ( np. pod zrobienie rdzy, obić, itp. ) czy całkowicie przypadkowy kolor?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieco "podgoniłem" mojego "Ryśka"- niemal gotowy do malowania...

Jak widać- od ostatniego razu trochę mu przybyło...

Robert, super że ciągniesz temat to nie umrze . Ja niestety na razie jestem zawalony robotą i totalny brak czasu na kończenie Ryśka. Ale już niedługo i do boju . Tym bardziej,że teraz Ty mnie motywujesz jak patrzę na Twoje postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten brąz, szczególnie z tyłu, jest położony w jakimś konkretnym celu przy dalszym malowaniu ( np. pod zrobienie rdzy, obić, itp. ) czy całkowicie przypadkowy kolor?.

Ten jest akrat "przypadkowy- można go potraktować jako podkład- docelowo nań pódzie lakier do włosów i zrobię jakieś obicia... Pozostałą, nie pomalowaną część bryły trysnę też brązem i przygotuję tak samo... pod położenie pierwszej warstwy "żóltego". A potem to już kolejne warstwy lakieru, modulacje itp...

 

Bazylms- o tym , czy będzie "świetny"- zadecyduje efekt końcowy- wiesz o tym dobrze . Ale postaram się! Żal by było sfuszerować sprawę na finiszu....

 

Robercie, i tu, w Twoich słowach widać, że takie zespołowe wątki mają przyszłość... Spełniają funkcję "samonapedzającą się" uczestników projektu ;)

 

Dzięki za przychylny odbiór!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, i tu, w Twoich słowach widać, że takie zespołowe wątki mają przyszłość... Spełniają funkcję "samonapedzającą się" uczestników projektu ;)

Zgadzam się całkowicie Już poprzedni wspólny warsztat z DARTHEM i Krzychem P mnie o tym przekonał .

Jeden napędza drugiego, a przy okazji zawsze można coś podpatrzeć. Stąd też między innymi zaproponowałem projekt grupowy "Pojazdy Powstania Warszawskiego" na który odzew przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Swoją drogą zacząłem już tęsknić do mojego strucla i jak tylko czas pozwoli od razu się za niego biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.