Skocz do zawartości

Sd.kfz 123 "Luchs" Mirage Hobby 1/35


templess

Rekomendowane odpowiedzi

No tak panowie, z tego klocka też jestem zadowolony Chyba najlepsza część całego modelu . Co do scratcha to pewnie padnie na C7P, od bardzo dawna na niego choruję . Ale to dopiero późną jesienią, jak zbiorę wszystkie niezbędne materiały. Myślę tu o porządnej dokumentacji. Przed tym muszę odpocząć przy jakiś samoskładakach z Dragona I skończyć zaczętego Łosia, niestety też z Mirage . Jakaś aktualizacja z Rysia dopiero w weekend, bo pracy natłok, a co za tym idzie brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Łosiem nie pękaj. Ja też rzeźbie gniota B-25. Może nie tak szczegółowo, ale też jest niezły cyrk.

Co jakiś czas musisz skleić porządny model bo inaczej od tych przeróbek to można wstrętu do modelarstwa się nabawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Niemcami nie przepadam ale warsztat przeglądam uważnie. Pokazujesz kawał porządnej modelarskiej roboty.

Co do scratcha to pewnie padnie na C7P, od bardzo dawna na niego choruję .

 

I słusznie Robert.

No to trzeba uzbroić się w cierpliwość i doczekać jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Łosiem nie pękaj. Ja też rzeźbie gniota B-25. Może nie tak szczegółowo, ale też jest niezły cyrk.

Co jakiś czas musisz skleić porządny model bo inaczej od tych przeróbek to można wstrętu do modelarstwa się nabawić.

Zaglądam Krzysiek do warsztatu Twojego B-25 ale rzadko. Czemu rzadko? Bo gniotą mnie wyrzuty sumienia że mój Łoś w zawieszeniu . Ale już niebawem do niego wracam I żeby sobie dołożyć do pieca to jeszcze Lublin . Ale to już na spokojnie, bez warsztatu. A co do przeróbek to co to za modelarstwo bez nich?

No to trzeba uzbroić się w cierpliwość i doczekać jesieni.

Niestety trzeba. Ale dla osłody przed tym pantera . Ale oczywiście Magda Pudel, więc Polak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla osłody przed tym pantera . Ale oczywiście Magda Pudel, więc Polak

No to niezła Polska seria się widzę szykuje, i przez to wszystko to i mi się zaczyna udzielać. Wczoraj trochę na Jadarze pogrzebałem i tak sobie obmyślam czy by C7P nie zakupić od Mirage ale z paroma poprawkami od Armo. Mirage ok. 70 zł. Armo wanna, wnętrze i silnik ok. 200 zł. plus trzy zestawy blach Parta ok. 100 zł, no i mamy niezłą kwotę. A najgorsze jest to że coraz bardziej mi się ten ciągnik podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie to Ci warsztat. Superancko że podszedłeś do malowania podwozia osobno traktując koła a osobno gąsienice. wieża trochę Pumowata a nie Luchowska nie widziałem takowego na zdjęciach. Dajesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to że coraz bardziej mi się ten ciągnik podoba .

Daniel żadne najgorsze tylko najlepsze. Może w końcu Polaka wyskrobiesz?

:szok: No pięknie to Ci warsztat. Superancko że podszedłeś do malowania podwozia osobno traktując koła a osobno gąsienice. wieża trochę Pumowata a nie Luchowska nie widziałem takowego na zdjęciach. Dajesz dalej

Zawsze maluję podwozie, koła i gąski osobno. Zdecydowanie ułatwia pracę i nie ma niedomalowanych miejsc od środka. Dziś w końcu wolny dzień to pogrzebię trochę przy skrzynkach. Wieczorem powinienem wrzucić jakieś foty. A, co do wieży od Pumy to taki mały żart na życzenie Piotra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień wolny od pracy to spędziłem go na dłubaniu przy modelu zamiast jechać nad morze Skrzynki z modelu nie nadawały się do użycia w swojej pierwotnej postaci więc musiałem je trochę przerobić. Pozostały narzędzia i część błotnikowa będzie zamknięta . W następnej kolejności do poprawy górna płyta pancerna. Tak to wygląda;

DSCF3686.JPG

DSCF3694.JPG

DSCF3695.JPG

DSCF3697.JPG

DSCF3701.JPG

DSCF3704.JPG

DSCF3714.JPG

DSCF3726.JPG

DSCF3727.JPG

DSCF3728.JPG

DSCF3729.JPG

DSCF3730.JPG

DSCF3733.JPG

DSCF3736.JPG

DSCF3738.JPG

DSCF3739.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek niestety na razie nie będzie lepszych zdjęć. To max co mogę wycisnąć z aparatu który mam. Na początku sierpnia kończę dużą robotę to w nagrodę kupię sobie porządny aparat...i kilka modeli

W życiu bym nie pomyślał że z tego gniota wyjdzie taki model zawiasy robiłeś sam czy masz jakiś zestawik?

Daniel niestety za mną dopiero około 50 % pracy przy tym modelu. Cztery zawiasy dorobiłem, reszta to pozostałości z używanych blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie... ja " z innej beczki"- zaczepu z tyłu wanny nie modyfikujesz, czy dorabiasz od podstaw? Bo ten zestawowy- jest jak większość modelu...- w niewielkim stopniu przypomina oryginał...

Na razie nic w tym miejscu nie widać...

 

A póki co, też swojego "Luchsa" ruszyłem

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie... ja " z innej beczki"- zaczepu z tyłu wanny nie modyfikujesz, czy dorabiasz od podstaw? Bo ten zestawowy- jest jak większość modelu...- w niewielkim stopniu przypomina oryginał...

Na razie nic w tym miejscu nie widać...

No właśnie dlatego nic nie widać . Zaczep robię od podstaw bo całkowicie się zgadzam z Twoją opinią o nim.

rhinoceros napisał(a):

A póki co, też swojego "Luchsa" ruszyłem

 

A gdzie warsztat?

Przyłączam się do pytania Krzyśka- a gdzie warsztat? Którą wersję robisz? Z płytą pancerną na przodzie i granatnikami na wieży czy bez płyty i kanistrami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie warsztat?

W wypadku Luchsa trwałby.... już wcześniej pisałem, ile...

Mój jest z wyrzutnikami granatów i z płytą... Podobnie jak Twój. Zresztą- jestem "fanem" zmagań na Ostfroncie. Zostawiłem tylni właz wieży w konfiguracji pierwszych egzemplarzy i prototypu...

Ja dokupiłem natomiast blaszki Eduarda przeznaczone do modelu Taski i wykorzystuję tylko niektóre elementy... Pozostałę pójdą do innych projektów:D

Zabawa z moim zaowocowała wymianą wielu części: m. in. reflektorów Boscha (Tristar), wyrzutnikami granatów (Dragon), narzędzi (Dragon), lufy (RB), osłon peryskopów i wzierników (Dragon), od podstaw zrobiłem modyfikację tłumika, gniazda anteny "gwiezdnej", rury silnik-tłumik i mnóstwa innych rzeczy.. ale, ale- przecież to nie mój warsztat

Mojego "Ryśka" pokażę niebawem- może jeszcze w wakacje, jak go pomaluję. Malowanie będzie z 4. Pancernej...

 

Robercie... jeżeli jeszcze nie skorzystałeś- polecam instrukcję do modelu Tasca w wersji 4. Dyw. Panc. no i dostępne materiały po polsku: publikacje Wyd. Militaria i fotki w publikacji Kagero Pz II i oczywiście Waffenarsenal oraz Concordy... A i tak wszystkiego nie zobaczysz...

To żart, oczywiście- z zainteresowaniem oglądam Twoje zmagania z materią!

Jeszcze raz dziękuję za inspirację do podjęcia na nowo prac nad moim Luchsem!

Pozdrawiam serdecznie.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego "Ryśka" pokażę niebawem- może jeszcze w wakacje, jak go pomaluję. Malowanie będzie z 4. Pancernej...

Moje też To będą bliźniaki z jednej DP. Mój będzie z nr 12.

To żart, oczywiście- z zainteresowaniem oglądam Twoje zmagania z materią!

Jeszcze raz dziękuję za inspirację do podjęcia na nowo prac nad moim Luchsem!

Pozdrawiam serdecznie.

Robert

W dodatku imiennik się trafił(te Roberty to zdolne chłopaki ). Cieszy mnie że mój ulepek zainspirował Cię do wznowienia prac nad Rysiem Też mam zamiar skończyć mojego niebawem to w galerii obydwa wylądują mniej więcej w tym samym czasie.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego "Ryśka" pokażę niebawem- może jeszcze w wakacje, jak go pomaluję. Malowanie będzie z 4. Pancernej...

No to warto by go zademonstrować na PAPRYKARZU 2013 w październiku ( mam nadzieję ze odległość nie stanowi problemu ), serdecznie zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to warto by go zademonstrować na PAPRYKARZU 2013 w październiku ( mam nadzieję ze odległość nie stanowi problemu ), serdecznie zapraszamy

 

Nooo.... z tą odległością.... to "pojechałeś"....

Postaram się go zrobić i chętnie pakazałbym go na Waszej imprezie, ale ja mam problem z odległością... Myślę, że z tego samego powodu nie gościliśmy nikogo z Was na naszych Lubelskich Spotkaniach Modelarskich...

 

No i cieszę się, że nie tylko model Roberta wzbudza tak żywe zainteresowanie...

Jeżeli zdążę przed wyjazdem i Robert pozwoli- wrzucę do tego wątku jeszcze dziś jakąś fotkę ze stanu prac nad moim "Ryśkiem", żebyśmy nie mówili o "żelaznym wilku"...

 

Kibicuję Paprykarzowi z całego serca!

I zapraszam na VIII. Lubelskie Spotkania Modelarskie w listopadzie...

 

Pozdrawiam.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cieszę się, że nie tylko model Roberta wzbudza tak żywe zainteresowanie...

Jeżeli zdążę przed wyjazdem i Robert pozwoli- wrzucę do tego wątku jeszcze dziś jakąś fotkę ze stanu prac nad moim "Ryśkiem", żebyśmy nie mówili o "żelaznym wilku"...

Robert jak najbardziej pozwalam i czuj się jak u siebie Jak najbardziej możesz pokazywać swój warsztat do końca w tym wątku .

Kibicuję Paprykarzowi z całego serca!

I zapraszam na VIII. Lubelskie Spotkania Modelarskie w listopadzie...

Robert pomyślcie o zorganizowaniu jakiejś chociaż skromnej ekipy na Paprykarz to na 100% pojawimy się z rewizytą w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, serdecznie zapraszamy wszystkich do miasta "Młodych Wilków" ,im więcej pozytywnie zakręconych tym lepiej, no i miło poznać nowych ludzi, szczególnie jeśli wcześniej wymieniało się z nimi uwagi na forach .

 

PS. Roberto jutro wracam z wygnania więc trzeba się dogadać co z tym zamówionkiem C7P, ja chyba łyknę , i może co niektórzy czepiać się wreszcie przestaną że tylko szkopki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.