Skocz do zawartości

Sd.kfz 123 "Luchs" Mirage Hobby 1/35


templess

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam że też z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia waszego Powstańczego Projektu, a w szczególności Panthery Roberta, jednak mam nadzieję że wpierw obejrzę finał Luchsa . Co do mnie to niestety do projektu dołączyć nie magę gdyż żyję już Tigerem nr 222 z którym to startuję zaraz po MB 1500, i do którego przygotowuję się od jakiegoś czasu, i teraz w dodatku narobiliście mi smaka tym projektem grupowym, więc może pomyślimy o kolejnym, np. Tanks of M. Wittmann?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy ta półokrągła segmentowa osłona nad wizjerami kierowcy ? To jakieś wzmocnienie pancerza ?

Są to zapasowe nakładki gumowe na tylne koło. Często widać na zdjęciach ze są zdjęte lub część jest czarna, nie malowana. I tu wynika częsty błąd modelarzy. Robią na nich obicia,itp a to była guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie może jakieś zdjęcia, linki do Rysia z armatką 50mm?. Mi udało się znaleźć tylko jedno zdjęcie...

I to pewnie tyle...

Taki "Ryś" to był z gatunku "papierowych", dlatego nie ma zdjęć... Prowadzono badania nad takim wozem. Znalazłem informację, że powstało 4-6 czołgów z takim uzbrojeniem. Rewelacje wikipedii o 33 egzemplarzach "Luchsa" z armatą 5 cm powinny mieć jakieś umocowanie w fotografiach (jak jest np. w przypadku śladowych ilości Pz I C lub Pz II J).

Przy czym nie mówimy tu o rozreklamowanych kilku czołgach Neubaufahrzeug...

 

Nie martw się faktem braku zdjęć. Rób, co Ci podpowiada intuicja (jeżeli nie masz dokumentacji). Chyba, że chcesz przeprowadzić dogłębne badania.

Dyscyplina "Papierpanzer" święci tryumfy wśród wielkich kręgów modelarzy...

 

Nota bene sam myślę o Pz IV z wieżą od Panther F- bo widziałem jakieś szkice...

To będzie model z cyklu Panzerwaffe 1946...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie pocieszyłeś, bo już myślałem, że szukać nie umiem . Jak było to kilka sztuk, to faktycznie dokumentacja musi być bardzo szczątkowa, i trzeba pogrzebać głębiej niż wujek google oferuje wprost.

Odnośnie Ryśka, to już zdecydowałem ( pod wpływem tego wątku ), że podejmę się jego zrobienia, natomiast ostatnio pojawiła się kwestia, a może w wersji 5cm?... .

No nic, pożyjemy, zobaczymy .

Póki co, trzymam kciuki za Wasze "strucle" i pilnie obserwuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Ryśka, to już zdecydowałem ( pod wpływem tego wątku ), że podejmę się jego zrobienia, natomiast ostatnio pojawiła się kwestia, a może w wersji 5cm?... .

Jarku . Będziesz inwestował w Tascę czy walczył z Mirage'm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako patriota, wesprę nasz przemysł modelarski i kupię Mirage'a . Może się rozwiną i będą robić coraz lepsze modele... .

 

Odwrotnie, jak nie kupisz i sprzedaż im spadnie może wezmą się do uczciwej pracy i skończą z fuszerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako patriota, wesprę nasz przemysł modelarski i kupię Mirage'a .

Jarek jak wiesz co i jak przerabiać i nie musisz wertować ton materiału to ten mirag'e-owski Rysiek nie jest taki straszny do zrobienia. Mi więcej czasu zabiera szperanie w necie niż same robienie modelu . Swoją drogą to jesteś już chyba 4 lub 5 forumowiczem który zapowiedział produkcję Rysia. Produkcję, bo raczej zwykłe sklejenie to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam wkład własny w moedel, ale mnie już lenistwo i wygodnictwo dopadło. Dlatego kupiłem Tasca. Za mało mam czasu na zabawę w przeróbki. A w garażu straszy mnie 7TP od tegoż producenta, więc jeden chyba wystarczy.

 

No ale my tu gadu, gadu a lepienia mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że Wasz warsztat plus polookanie w sieci zupełnie wystarczy, bym dał radę skleić tego Mirage'a .

Znalazłem zestaw Abera do Rysia Tasci, zapewne sporo można adoptować do Mirage'a, resztę dorobić.

Póki co to takie moje rozważania na przyszłość, bo teraz skupiam się na skończeniu tego co na kanale, no i może Pumę relakasacyjnie zacznę i trzeba będzię się do projektu Powstania Warszawskiego zabrać .

 

 

No ale my tu gadu, gadu a lepienia mało.

Krzysztof, lepienie idzie powoli, ale do przodu, jutro postaram się postępy ze stugiem pokazać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to następuje ciąg dalszy...

Pierwsze prace nad kamuflażem: podkład, sidolux, lakier do włosów, Tamiya XF60, rozjaśnienia- Pactra A 102, smugi jaśniejsze- Pactra 102+kilka kropel Tamiya XF2...

 

gpq0.jpg

iauz.jpg

tf92.jpg

qeuw.jpg

tah7.jpg

x2f5.jpg

 

Teraz przygotowuję się do nałożenia cętek kamuflażu...

Pozdrawiam.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie przygotowany. Czy ta siatka maskująca to bandaż?

Z wyjałowionej gazy wysnuwam, co drugi wątek i tym sposobem przerzedzam interesujący mnie fragment, żeby jak najmniej przypominał gazę... Gdybym tego nie robił, po pomalowaniu splot byłby niemal nieprzezroczysty i sztywny (jak robi to wielu modelarzy...). Następnie układam tak przygotowaną gazę na modelu z pomocą wody i sidoluxu, umieszczając gdzieniegdzie nieco bazylii, herbaty itp. Następnie czekam, aż wyschnie... i maluję... Do układania można zastosować też mieszankę wikolu i wody...

Smacznego!

A tak naprawdę... to działa świetnie pod warunkiem, że "zmiękczysz" splot gazy i wprowadzisz pomiędzy oka siatki to, o czym pisałem...

Wypełnia zamierzoną przestrzeń (można przykryć tym ciekawe "bambetle") i "łamie" nieco "pudełkowy" kształt pancerza...

Łatwe i daje ciekawy efekt...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Robercie a podstaweczka jakaś będzie?

Traweczka i .... dość płaski krajobraz...- gąsienice płasko leżą... więc wiele nie zwojuję...

A w ogóle- przemyślę jeszcze...

Może kawałek płotu, albo kawałek transzei...

A jaka jest "wola ludu"?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kamuflaż leży i "Luchs" jest po pierwszym washu... Jeszcze mokry!

Przed malowaniem jeszcze musiałem dorobić co nieco...: elementy stelażu przedniej osłony, skrajniki, położyłem linę...

Wygląd "Ryśka" z: J. Ledwoch, PzKpfw II Luchs, Aufklarungspanzer 38 (t) Wydawnictwo "Militaria" nr 109, Warszawa 2000, s. 18 (fotografia na dole).

 

6v9r.jpg

 

2v3a.jpg

 

a65.JPG

 

807l.jpg

 

hhy2.jpg

 

 

PS "Podstaweczka", na której spoczywa model przylepiony BluTackiem służy tylko do prac malarskich i wykończeniowych- to moja alternatywa dla firmowych gadżetów...

Lekka i poręczna!

Żeby "palców" nie zostawiać na modelu... nawet przez pomyłkę...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.