Skocz do zawartości

Sd.kfz 123 "Luchs" Mirage Hobby 1/35


templess

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna praca .

Dzięki temu wątkowi oraz ZzB, wiem już że w przyszłości zbuduję ten czołg . I będzie na 100% z Mirage ;).

W ogóle ten temat zastanowił mnie, czym różni się Panzer II od Panzer II Ryś - dzięki temu coś poczytałem. Człowiek uczy się cały czas ...

Bardzo fajnie, że załączasz tyle zdjęć, będzie na czym się oprzeć .

 

Odnośnie sylwetki, to zaciekawiła mnie konstrukcja wanny, szczególnie tyłu. Dlatego poszperałem w necie o Rysiu. Widać tu pewną konsekwencję Niemców w projektach dotyczących cięższych braci Rysia .

Podoba mi się także sylwetka T-70 - to chyba był odpowiednik Rysia?.

 

Czekam na dalsze relacje z postępu prac i do boju

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna praca .

Dzięki temu wątkowi oraz ZzB, wiem już że w przyszłości zbuduję ten czołg . I będzie na 100% z Mirage ;).

W ogóle ten temat zastanowił mnie, czym różni się Panzer II od Panzer II Ryś - dzięki temu coś poczytałem. Człowiek uczy się cały czas ...

Bardzo fajnie, że załączasz tyle zdjęć, będzie na czym się oprzeć .

Dzięki za tak pozytywny odbiór mojej pracy. Cieszy mnie że mój temat może być pomocny . Musisz się jeszcze zastanowić którą wersję będziesz robił- ZzB czy moją, bo się zdecydowanie różnią.

W dzisiejszym odcinku "Walki ze Struclem" chciałbym pokazać w jaki sposób sklejam gąsienice z pojedynczych ogniwek. W wielu wątkach czytam że modelarze mają z tym problem. Po wycięciu z ramek i oczyszczeniu sklejenie jednej strony zajmuje mi około 30-40 minut bez pośpiechu i na luzie. Najpierw opis;za pomocą tasiemki odmierzam odpowiednią długość. Korekcja to max 2-3 ogniwka. Na kartonie zaznaczam tą długośc i przyklejam taśmą linijkę, żeby mieć stabilne oparcie i jedziemy. Kropla kleju, wciskam ogniwko i plastikowym prętem dociskam i przesuwam w stronę już sklejonych. Wszystko się równa i nie faluje.Tyle . W części błotnikowej dodałem tylne części i pobrudziłem podwozie. Ufff.. Zapraszam do oglądania i komentowania;

DSCF3440.JPG

DSCF3442.JPG

DSCF3446.JPG

DSCF3453.JPG

DSCF3454.JPG

DSCF3455.JPG

DSCF3456.JPG

DSCF3467.JPG

DSCF3484.JPG

DSCF3486.JPG

DSCF3488.JPG

DSCF3489.JPG

DSCF3492.JPG

DSCF3493.JPG

DSCF3496.JPG

DSCF3497.JPG

DSCF3498.JPG

DSCF3499.JPG

A! Ważna rzecz. Koła napędowe i naciągowe musiałem od środka rozwiercić i przesunąć w stronę kadłuba o około 5mm(!) żeby się pokrywały z jezdnymi i można było założyć prosto gąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sposób z tą tasiemką.

Wymuszony przez życie .Mirage zapomniał podać ile ogniwek powinno wchodzić na stronę

Ciekawy patent. No to teraz czekam na pełne malowanie.

Krzysiek do malowania bardzo daleko. Najpierw muszę przerobić górną płytę pancerną, wieżę i zrobić zasobniki na błotnikach. To do końca trochę dalej niż za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, Twoje wskazówki, zwłaszcza jeśli chodzi o kolejność malowania są dla mnie nieocenione, zważywszy fakt, że też przymierzam się do pancerki. Podwozie brudziłeś washem z brązu van dycka? Piasek dla gryzoni też był w użyciu?

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, Twoje wskazówki, zwłaszcza jeśli chodzi o kolejność malowania są dla mnie nieocenione, zważywszy fakt, że też przymierzam się do pancerki. Podwozie brudziłeś washem z brązu van dycka? Piasek dla gryzoni też był w użyciu?

Marcin.

Marcin Ty możesz sobie na bieżąco do mnie wpaść i podpatrzeć.Kolejność malowania jest zależna od modelu jaki robię.Na podwoziu na razie tylko pigmenty. Reszta jak scale wszystko razem.

Tasiemka - patent zapamiętać i zastosować

Najprostsze wynalazki są najlepsze . U mnie forum chodzi jak burza.

Fajnie by wyglądał z wieżą od Pumy.

Pan sobie życzy Pan ma

DSCF3501.JPG

DSCF3500.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba widziałem wieżyczkę od Jaxana Pumki Robert powiem ci że cały ukł. jezdny prezentuję się świetnie, nawet te "drewniane" gąsienice nabrały wyglądu. A z tym przesunięciem kół to już Mirage ździebko przegiął. Popatrz na przednią płytę kadłuba ( ta nie dolana część którą wymieniłeś), ile miejsca na brudek A forum zwolniło z powodu wczorajszych zamieszek związanych z przerośniętym Ego pewnych forumowiczów i serwer nie wytrzymał tyle "talentu" na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba widziałem wieżyczkę od Jaxana Pumki Robert powiem ci że cały ukł. jezdny prezentuję się świetnie, nawet te "drewniane" gąsienice nabrały wyglądu.

Dzięki Daniel . A wieżyczka od mojej Pumy . Jacka jeszcze nie rozpakowana.

Pasuje mu, zgrabnie wygląda .

Jak skopię wieże to zawsze można zrobić jakieś SF . Choć nie zakładam takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dalej walczysz i puki co wygrywasz.

Gratuluje samozaparcia, u mnie by już pewnie wylądował z powrotem w pudle.

Michał przecież wiesz że jak go zacząłem to nie odpuszczę

i puki co wygrywasz.

Widzę że w części komentarzy pojawia się lekkie powątpiewanie w zakończenie warsztatu sukcesem .Spokojnie Panowie, nie będzie gorzej niż do tej pory .

Ciekawy warsztat, chętnie popatrzę, popraw reflektor - szpary nie teges poza tym spoko.

Reflektory to ciekawy przypadek. Pierwszy raz po zastosowaniu podkładu( oczywiście samochodowy, akrylowy) nie odparował nadmiar jak zwykle, tylko pozostał w szczelinach osłon. Teraz przyszedł właśnie czas na część błotnikową więc się tym zajmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ten zestaw to prawdziwe wyzwanie! Jakiś czas temu polepiłem to nieszczęście i nawet wstawiłem do galerii. Sam zestaw nie jest wart tych pieniędzy jakie za niego krzyczą. To co jest w pudełku to skandal i obciach. Dlatego podpatruję twój warsztat i nic nie mówię, bo wiem w co się władowałeś. Ja ten model lepiłem coś około 2-3 lat. Były momenty, że prawie wylądował w koszu, ale jakoś dobrnąłem do końca.

Czekam na ciąg dalszy zmagań z tym strasznym g...em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ciąg dalszy zmagań z tym strasznym g...em...

Nawał pracy więc tempo zdecydowanie wolniejsze, ale zmagam się kiedy tylko mogę. Może w weekend trochę podgonię. Zająłem się częścią błotnikową strucla;

DSCF3657.JPG

DSCF3661.JPG

DSCF3677.JPG

DSCF3678.JPG

DSCF3680.JPG

DSCF3684.JPG

Postęp bardzo mały ale zawsze. Niestety im wyżej od dołu tym gorzej.Wszystkie narzędzia trzeba będzie robić od początku. No i z czegoś takiego muszę zrobić nowe skrzynki narzędziowe;

DSCF3687.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz dajesz procent własnych elementów w stosunku do fabrycznych masz już bardzo zaawansowany w związku z tym pytanie :

to co zamierzasz zrobić jako swój pierwszy scratch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zamierzasz zrobić jako swój pierwszy scratch?

Radek są tylko dwie opcje- 4TP albo C7P. Jeśli mam już rzeźbić coś od postaw to tylko polska pancerka z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Smaczny strucel

Pilnie obserwuję

Może i smaczny ale potrafi podnieść ciśnienie

zabierz go w sobote zrobimy wodowanie

Podejrzewam, że po paru mogła by mnie najść chęć aby się na nim zemścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.