Skocz do zawartości

Sd.kfz 123 "Luchs" Mirage Hobby 1/35


templess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w nowym warsztacie. Tym razem produkt Mirage sd.kfz 123 "Luchs". Trudno o nim powiedzieć że jest to produkt samoskładalny . Na dzień dobry otrzymujemy duże pudło z ładnie opracowaną grafiką. Jest dobrze . Po otwarciu widzimy niewielką ilość wyprasek. Zupełnie nieadekwatną do wielkości pudła Po obejrzeniu wyprasek dobry humor nas opuszcza .

DSCF3068.JPG

DSCF3069.JPG

DSCF3093.JPG

DSCF3095.JPG

DSCF3096.JPG

Nie wiem czemu ale lubię robić takie strucle . Pewnie dlatego,że po złożeniu czegoś takiego mam zdecydowanie większą radochę niż po samoskładalnych dragonach, trumpkach itp.

No to do dzieła . do wykonania modelu wykorzystam zestaw wyjściowy Mirage'a, trochę polistyrenu, złom modelarski. Model będzie z serii niskobudżetowych. Zakupię tylko lufy, skrajniki i antenę z RB.

Zaczynam od wanny. Składa się z 5 elementów. Coby wyprostować boczne ścianki musiałem wkleić słusznych rozmiarów rozpórkę;

DSCF3070.JPG

DSCF3071.JPG

DSCF3072.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie popatrzę na tę twoją walke. Ja jednak stchórzyłem i kupiłem sobie Luchs'a z Tasca. Marioba lepił coś podobnego z Mirage - może się przyda viewtopic.php?f=87&t=31431&hilit=luchs. Powodzenia w budowie - będzie potrzebne.

Myślę Krzysiek że nie będzie aż tak źle. Marioba z tego co widzę wystrugał z tego zestawu całkiem przyzwoity model. Na czyichś warsztatach bardzo rzadko się opieram. Zdecydowanie wolę wykonywać model na podstawie dokumentacji i zdjęć, ale zawsze można w tych warsztatach znaleźć jakieś ciekawe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie!

Niech "Moc będzie z Tobą!",

bo potrzeba Ci jej będzie niemało...

Ja swojego Luchsa głaskam już szósty rok...- aż wstyd się przyznać- i już mu niedaleko...

Kibicuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole pogrzebać sobie w starych Tamijkach

Też lubię stare Tamki. Ale Mirage to zupełnie inny rodzaj doznań

Ja swojego Luchsa głaskam już szósty rok...- aż wstyd się przyznać- i już mu niedaleko...

Kibicuję i pozdrawiam.

To już chyba czas się sprężyć i go skończyć

Gdy ja go kiedyś sklejałem wypraski aż tak strasznie wtedy jeszcze nie wyglądały.

Mimo to i tak użyłem błotników i blach Abera.Bez blach może być Ci ciężko Robert.

Życzę powodzenia w budowie.

Dzięki panowie wszystkim za dobre słowo Piotrze z założenia to ma być model bez nakładów, więc blachy Abera odpadają ponieważ są droższe niż sam model . Producent dorzucił grille, resztę wykopię ze złomu lub dorobię. Do budowy Luchsa skłoniły mnie dwie rzeczy;

- bardzo mi się podoba jego sylwetka

- mój syn stwierdził, że jak go złożę to on też go zmodeluje . Niech chłopak pozna przeróbki we własnym zakresie, duże ilości szpachli itp. To może być dobra modelarska szkoła. Później nowe modele będą dla niego łatwe, miłe i przyjemne

Jutro coś wrzucę z postępów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kąciku masochisty . Trochę dłubaniny przy zawieszeniu. Poza tym zająłem się przeróbką błotników. Aby nie inwestować w blachy Abera, o których wspominał Piotr musiałem dorobić boki na błotnikach z polistyrenu. Po przeszlifowaniu krawędzi i lekkim pogięciu tych dorobionych części efekt powinien być zadowalający. Zmieniłem też kształt tłumika i porobiłem wgniecenia. efekt taki;

DSCF3077.JPG

DSCF3078.JPG

DSCF3081.JPG

DSCF3083.JPG

DSCF3085.JPG

DSCF3087.JPG

DSCF3088.JPG

DSCF3090.JPG

DSCF3092.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mamy własne firmy modelarskie. Tylko, że trzeba zaopatrzyć się w szpachlę, polistyren i wiele, wiele innych rzeczy, żeby model jakoś wyglądał. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikuj rurę do tłumika...

Popatrz na zdjęcia...!

Cały czas patrzę.Opieram się między innymi na tym;

http://www.panzer-modell.de/referenz/in_detail/pz2l/pz2l.htm

W tłumiku zrobiona dopiero puszka. Rura wylotu spalin nawet nie ruszona, a wlotową będę dopiero robił. Tłumik już jako gotowy, pomalowany element będzie wklejany na samym końcu po malowaniu bryły pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

 

Kibicuję jak zawsze. Generalnie jak widzę Twoje zacięcie, przy modelu Mirage Hobby, generalnie bardzo fajnego i ciekawego pojazdu, to dochodzę do wniosku, że chyba by Cię nawet nie zniechęcił, gdyby był zrobiony w technice "vacu"...chociaż patrząc na ramki z częściami, to dochodzę do wniosku, że zaczyna się zacierać granica pomiędzy wtryskiem a vacu.

 

Też przymierzam się cały czas do tego modelu, jednakże ja będę próbował do oryginalnego dorzucić co się da, żeby tylko wyszło jak najlepiej, chyba że koszty związane z dodatkami znacząco przewyższą koszt modelu z Tasca, to wtedy odpuszczę.

 

Zasiadam wygodnie, życzę powodzenia i do zobaczenia na Paprykarzu.

 

Maciej BUDYŃ Bedyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję jak zawsze. Generalnie jak widzę Twoje zacięcie, przy modelu Mirage Hobby, generalnie bardzo fajnego i ciekawego pojazdu, to dochodzę do wniosku, że chyba by Cię nawet nie zniechęcił, gdyby był zrobiony w technice "vacu".

Maciej zrobiłem parę vacu, ale to było dawno i teraz już bym się na to nie porwał

..chociaż patrząc na ramki z częściami, to dochodzę do wniosku, że zaczyna się zacierać granica pomiędzy wtryskiem a vacu.

Macieju wcześniej widzimy się w Kołczygłowach Przygotowuję coś specjalnego i mam nadzieję, że zdążę. Tym razem będzie to coś polskiego z września.

No to małe uaktualnienie;

DSCF3099.JPG

DSCF3101.JPG

DSCF3103.JPG

DSCF3104.JPG

DSCF3106.JPG

DSCF3107.JPG

DSCF3108.JPG

DSCF3111.JPG

DSCF3113.JPG

DSCF3115.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą żądać od ludzi jakichkolwiek pieniędzy za taki "produkt", powinni je dodawać przy zakupie kleju

Daniel uwaga ciekawa , ale chyba nie do końca sprawiedliwa. Ten Mirage nie jest aż tak zły. Napiszę coś co pewnie zdziwi początkujących modelarzy, ale Ci z dużym stażem to zrozumieją. Z dużą przyjemnością i bez większych problemów klei mi się Rysia. To, że trzeba trochę poprzerabiać, trochę dorobić i pokombinować daje tylko radość tworzenia . Ktoś kto skleił kilka samoskładalnych Dragonów czy Trumpków powinien zmierzyć się z Miragem. Nawet jak do końca nie wyjdzie to pozostaną same korzyści; rozwinięcie warsztatu i koniec narzekań, że w Dragonie jest coś niespasowane

Jak wyjdzie to jeszcze lepiej. Dojdzie jeszcze radość i satysfakcja ze złożenia takiego modelu .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaszpachluj jamki na tym elemencie z osią tylnego koła. Kibicuję

Dzięki, już zaszpachlowane. Na zdjęciach wszystko wychodzi. A naprawdę wyjdzie jak dam podkład.

Błotniki fajnie pokrzywiłeś, jakoś spokojny jestem o efekt końcowy.

Marcin błotniki są tak cienkie że mogę je w każdej chwili modyfikować. Ostateczny układ dopiero przed końcowym malowaniem. Też jestem spokojny o efekt końcowy. Bardzo fajnie go się skleja. Chyba że skopię malowanie

To do rzeczy- ściąłem podstawy reflektorów i zamontowałem nowe. Zrobiłem nową płytę pancerną z przodu ponieważ zestawowa była...a raczej jej nie było . Przed przyklejeniem pomalowałem ją i główny pancerz od środka kolorem podstawowym coby później się nie wyginać. Zrobiłem nowe spawy na górnym pancerzu( trochę ich jeszcze będzie na wieży). Tak to wygląda;

DSCF3128.JPG

DSCF3129.JPG

DSCF3130.JPG

DSCF3131.JPG

DSCF3132.JPG

DSCF3135.JPG

DSCF3136.JPG

DSCF3137.JPG

DSCF3139.JPG

DSCF3140.JPG

DSCF3143.JPG

DSCF3144.JPG

DSCF3145.JPG

DSCF3146.JPG

DSCF3147.JPG

DSCF3148.JPG

DSCF3152.JPG

DSCF3153.JPG

DSCF3154.JPG

DSCF3155.JPG

DSCF3156.JPG

DSCF3157.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, świetna robota . Plus za wspieranie rodzimego producenta .

Tak, na marginesie, szkoda, że nie mamy polskich producentów dobrej jakości modeli, bo modelarzy, jak widać w tym wątku, na tym forum oraz na innych forach, mamy na światowym poziomie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zpachla to będzie drugi element pod względem ilości zaraz po plastiku. Świetnie sobie radzisz Robert.

Kupiłem całą tubę wamodowskiej to powinno starczyć

Brawo, świetna robota . Plus za wspieranie rodzimego producenta .

Tak, na marginesie, szkoda, że nie mamy polskich producentów dobrej jakości modeli, bo modelarzy, jak widać w tym wątku, na tym forum oraz na innych forach, mamy na światowym poziomie ...

Wielkie dzięki za tak miły komentarz Co do polskich producentów to mamy Abera z fototrawionkami, Mastera z toczonymi akcesoriami( szkoda że tylko do okrętów i statków), PanzerArta z dodatkami żywicznymi i kilka wydawnictw kartonowych z np. prężnie się rozwijającym model-hobby. Wszystko na najwyższym światowym poziomie. Tylko w modelach plastykowych bida. Ale może mamy dlatego tak dobrych modelarzy, bo trzeba trochę się napocić aby z Mirage'a lub RPM-u zrobić dobry model .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.