Skocz do zawartości

Sd.kfz 123 "Luchs" Mirage Hobby 1/35


templess

Rekomendowane odpowiedzi

- kiedy galeria?

Jak będzie skończony...

Jeszcze jeden lub dwa washe, figurka lub dwie, antena w położeniu "bojowym" i podstaweczka... więc jeszcze trochę to potrwa...

A nad podstawką jeszcze dumam...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu sobie na Mirage narzekacie i macie rację bo to oni to sprzedają. Ale tak naprawdę twórcami tego jak to mawiał mój znajomy "Luchusa" jest skądinąd chwalona za swą podstawową działalność modelarską firma Techmod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu sobie na Mirage narzekacie i macie rację bo to oni to sprzedają. Ale tak naprawdę twórcami tego jak to mawiał mój znajomy "Luchusa" jest skądinąd chwalona za swą podstawową działalność modelarską firma Techmod.

 

Nie bardzo wiem, czego dotyczy ta uwaga, czy to ciąg dalszy dyskusji o wytworach IBG w innym wątku?

 

Model w tym wątku jest moim drugim "Ryśkiem"... Pierwszy był właśnie produkt Techmodu... De facto zmiana firmy nie zmieniła mojego zdania o tym produkcie...

 

I pytanie z innej "beczki":

W jakich mundurach latem jeździła załoga 4.Dywizjonu Rozpoznawczego 4. Dywizji Pancernej?

 

Zdjęcia archiwalne wskazują na mundury kroju Sturmartillerie lub standardowe mundury Wehrmachtu. Spotyka się zdjęcia żołnierzy służacych w "Luchsach" w czarnych uniformach Panzerwaffe i kombinezonach roboczych (tak jest na przywołamym przeze mnie zdjęciu)...

Może ktoś mam wiarygodne dane na ten temat...

 

Myślę, że nie będzie wielkim przekłamaniem, gdy do włazu wieży przygotowuję figurkę właśnie w mundurze oficerskim Wehrmachtu...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo Cię rozumiem. Rozmawiamy chyba o modelu Luchsa? Co mają do tego modele IBG? Bo nie nadążam za Twym tokiem myślenia. Chciałem tylko powiedzieć, że to produkt tak naprawdę Techmodu a nie Mirage i nie ma co liczyć, że go kiedykolwiek Mirage poprawi bo niby jak skoro to nie oni go zrobili, nie mają dokumentacji itd. Jest jaki jest i taki już na zawsze pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Robercie. Widzę,że zostawiłeś mnie daleko z tyłu. Niestety przygotowania do Paprykarza, wyjazdy na festiwale i imprezy militarne i efekt taki,że od dwóch miesięcy nic nie ruszyłem przy modelach. Ale jeszcze tylko niecałe dwa tygodnie i znów zaczynam działać. Muszę przyznać,że swoim Ryśkiem podniosłeś mi poprzeczkę bardzo wysoko i będzie trudno dorównać. Ale to super bo bardzo mobilizuje . Będę się starał

I wielkie dzięki za podtrzymywanie tematu przy życiu przez ten czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, Robercie, z tym "podnoszeniem poprzeczki"...

Po prostu miałem chwilowo więcej czasu... A "festiwali i imprez militarnych" zazdroszczę!

Po niedziellli dam fotki z ciągu dalszego prac, następnego washa, błocenia i... postaram się przedstawić figurkę...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja: drugi wash- jasny, poprawki malarskie, przymiarka figurki...

qu4g.jpg

t5mn.jpg

o30l.jpg

e8wd.jpg

nt7m.jpg

Teraz będzie jeszcze jeden wash, zacieki i wreszcie psiknę go matowym lakierem...

Antena robi się

Zapraszam do oglądania i komentowania!

 

PS

"Bliżej niż dalej" mam takie coś:

90b9.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Koleżeństwo...

Właśnie zaczynam zaciekać Luchsa...

 

Co do Neubaufahrzeuga: Panzergrau to Tamiya XF- 63 na początek, ale później... Tamiya XF 77 (IJN Gray (Sasebo Arsenal)- serdecznie polecam ten kolor - pomijany przez "pancernych", a szkoda... Potem rozjaśnienia Sasebo... no i płukanki...

Sasebo to mój "patent"- wdzięczny kolor na wczesnych "hitlerowców".

O Neubaufahrzeugu nieco więcej w galerii- jak będzie skończony.

Co do wytwórcy modelu... to Trumpeter

 

Dzięki za zainteresowanie!

No to gnam do "Ryśka"...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.