Skocz do zawartości

Mi-2 1:48 "5245"


łysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ktoś musi zacząć....

Tak więc uzbrojony w taki zestaw ruszam w bój. Buduję maszynę 5245 z lotniska Babie Doły, MW. Zdjęcia mam z lat 2002 i 2004,jeszcze łaciate. Farby dobrałem od Gunze.

 

mi-2budowa10.jpg

 

Model powstanie z tego co widać, może kilka drucików dołożę. Prace lecą wg instrukcji.

Pierwsze wrażenie przy obróbce plastiku-pozytywne (nie zauważyłem jakiegoś rozwarstwiania czy innych niedogodności o których w in boxach pisali co niektórzy). Plastik jest miękki i elastyczny.

 

Pierwsze prace to wnętrze. Z foteli pozbyłem się imitacji pasów, zastąpię je fototrawionkami.

 

mi-2budowa20.jpg

mi-2budowa21.jpg

mi-2budowa30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5245 - jaka wersja łaciatek z bialym regiem? i co to za dodatek na pudełku pokaz wiecej...

Oczywiście że łaciaty ! Takie malowanie pamietam najbardziej, dzisiejsze szare jest...za nowoczesne. A dodatek to blacha i żywica, mogę cyknąć fotki jak będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto te dodatki, oprócz tego co na foto jest jeszcze film na folii z zegarami

 

zestawdod.jpg

 

Na stronie aviateam.pl znalazłem panoramę 360 stopni z tego egzemplarza, także materiały na wnętrze są zapewnione. Wieczorem coś dalej podłubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam i rzędzie bo mam w planach owego Czajnika. A gdzie dorwałeś te blaszki??

Są już dostępne na necie. Ja dostałem od kolegi Sławka(dziękuję ) już w zeszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten zestaw na pewnym znanym serwisie aukcyjnym, 35zł za małą blaszkę i żywiczne koła ... a potem znowu będzie, że polskie się nie sprzedaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten zestaw na pewnym znanym serwisie aukcyjnym, 35zł za małą blaszkę i żywiczne koła ... a potem znowu będzie, że polskie się nie sprzedaje ...

http://allegro.pl/new-mi-2-1-48-aeroplast-zestaw-waloryazycjny-pzl-i3357991469.html

 

Koszt przesyłki 6zł, a za kolejny zestaw trzeba dopłacić 2zł

Cwaniactwo w mojej ulubionej postaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubię, właściwie usuwam i przygotowuję tablice i panel pod "blachowanie" Zdjęć nie robiłem bo nic ciekawego ten etap prac nie zawiera. Przy okazji jaki koledzy polecacie mix na ten ruski niebieskozielony kolor (tablica)? Najlepiej coś z pactry lub gunze. Kiedyś pamiętam używałem mix humbrol 30 + 65. Dawno nic ruskiego pochodzenia nie kleiłem stąd brak doświadczenia w kolorach do ruskich.

 

A przy okazji to gorąca prośba do kolegów, podobno modelarzy i gentlemanów - nie psujmy sobie przyjemności z budowy czajnika zaśmiecając wątek sprawami finansowymi i podobnymi. Lepiej mi podpowiadajcie, po to ten wątek założyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...kolory do tablic to:GUNZE H 25 + H46...i mieszamy w zależności czy tablice mają być bardziej zielone czy niebieskie...zapewniam efekt 100%-dzięki kolegom z forum ....właśnie malowałem tablice do mojej MI-2jki -J

 

Dzięki za przepis I przyłączam się do prośby - dawaj zdjęcia Twojego plemnika na forum- będzie raźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz w stanie, gdy znajdowało się na nim godło (tylko z prawej strony):

 

5245-1_zps93149beb.jpg

 

5245-2_zps4db648fd.jpg

 

Zdjęcie powyższe- Krzysztof Kirchenstein (Aviateam- więcej na tej stronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy warsztat Mi-2 chyba szybciej zagościł na forum niż poprzednio przy okazji SW-4 więc jest nadzieja na to, że będzie ich więcej. Ja swoją relację postaram się zapoczątkować w najbliższy weekend - to by były już 2 a jak i Sławekb da się namówić to już by było 3 .

Co by nie tylko offtopować to zapytam jakimi kryteriami kolega się kierował wybierając farbki bo chyba odbiegają od tego co pokazuje instrukcja ?

Co do mieszania kolorku do paneli z Gunze H25 + H46 to jak już tu na forum pisano podobno najlepiej wychodzi 50%/50%.

Będę śledził wątek bo sam jeszcze do końca nie zdecydowałem jakiego zakresu przeróbek/poprawek będę chciał dokonać w swoim modelu a tu podejrzewam sporo będzie można się dowiedzieć od znawców tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...kolory do tablic to:GUNZE H 25 + H46...i mieszamy w zależności czy tablice mają być bardziej zielone czy niebieskie...zapewniam efekt 100%-dzięki kolegom z forum ....właśnie malowałem tablice do mojej MI-2jki -J

 

Dzięki za przepis I przyłączam się do prośby - dawaj zdjęcia Twojego plemnika na forum- będzie raźniej.

 

Witajcie...dzięki za zachęty i tobie Adamie też ...ale cierpię na chroniczny brak czasu,więc jakbym się zagłębił jeszcze w warsztat z moją denną obsługą komputera,to bym nie dał rady go wogóle robić-mówię o MI-2jce,to że czasami piszę tutaj i zaglądam wynika z tego,że robię to często w pracy... ...Jak zrobię ten model,i będzie podobny do "Śmigłowca"..hehe.-to obiecuję,że się przy następnym postaram o jakiś warsztat-tymczasem,jeżeli "łysy"pozwolisz oczywiście,mogę dla urozmaicenia wrzucić kilka fotek moich niedołężnych wypocin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piątkowo-sobotnich pracach z powierzchniami płaskimi w skali 1:1 znalazłem czas i pomiksowałem farby i wyszedł mi taki kolor paneli

 

mi-2budowa40.jpg

 

Myślę że będzie ok.

Pomalowałem także liczniki na biało. Cześć zegarów w oryginale ma nie biały ale kremowy ? odcień ale w skali będzie to niezauważalne.

 

mi-2budowa41.jpg

 

Adam,

 

cicho sza to bedzie warsztat typu PWS-A 1:48 czy ciekawsza wersja?

 

Ja zaproponowałem już na początku aby to był watek modelarski a nie polityczny

 

A przy okazji to gorąca prośba do kolegów, podobno modelarzy i gentlemanów - nie psujmy sobie przyjemności z budowy czajnika zaśmiecając wątek sprawami finansowymi i podobnymi. Lepiej mi podpowiadajcie, po to ten wątek założyłem

 

Idę dłubać dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym malowałeś tablice? to gunze czy coś innego?

 

Gunze wg podanego kilka postów wyżej przez kolegów przepisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jak porównać uzyskany kolor z tym co przedstawia panorama z aviateam.pl to jakoś blado to wygląda.

Może twoje zdjęcie nie oddaje za dobrze rzeczywistości ?

Możesz ocenić jak ty to widzisz swoimi oczyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jak porównać uzyskany kolor z tym co przedstawia panorama z aviateam.pl to jakoś blado to wygląda.

Może twoje zdjęcie nie oddaje za dobrze rzeczywistości ?

Możesz ocenić jak ty to widzisz swoimi oczyma ?

Ja przypuszczam,że to wina za jasnego zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jak porównać uzyskany kolor z tym co przedstawia panorama z aviateam.pl to jakoś blado to wygląda.

Może twoje zdjęcie nie oddaje za dobrze rzeczywistości ?

Możesz ocenić jak ty to widzisz swoimi oczyma ?

Ja przypuszczam,że to wina za jasnego zdjęcia

 

Też tak przypuszczam, zdjecie nigdy nie oddaje rzeczywistości. Uważam, że na żywo kolor jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.