Skocz do zawartości

PZL-23B Karaś 1/48 MirageHobby


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w warsztacie Karasia. Do modelu zamierzam dodać blaszki zestawowe oraz gdy będzie trzeba zrobić coś samemu. Chcę również wykonać nity. Nitowadło jutro odbieram. Koniec gadania czas na zdjęcia.

 

 

3bcr.jpg

 

Mały In-box

 

1r04.jpg

 

Wersja malowania którą zamierzam wykonać to Samolot dowódcy 12 Eskadry Liniowej 1 Pułku Lotniczego, Warszawa Okęcie 1938 r.

 

1gxv.jpg

 

Oraz dodatkowe materiały którymi zamierzam się wspierać min. w robieniu nitów.

 

kf67.jpg

 

Zdjęcie oryginalnego samolotu

 

PZL_23B_Karas_NAC.jpg

 

 

 

Oraz pierwsze prace jakie zostały wykonane. Czyli Karaś był w praniu aby pozbyć się po formowego tłuszczu.

 

bn0j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, pozwól że przysiądę sobie i poobserwuję Twoje postępy (w moim "składzie mienia wojskowego" czekają 2 Karasie w "48" i 2 w "72" na swoją kolej). Będę pilnie obserwował i się uczył .

Trzymam kciuki...Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, piękną ma sylwetkę ten nasz Karaś

Tak nieśmiało zapytam co z nitowaniem ? Będziesz robił przed malowaniem podkładu czy po ?

Wypadało by też zaszpachlować i wyrównać szczeliny/uskoki, zwłaszcza te na styku obu połówek kadłuba, jeszcze przed nałożeniem podkładu.

Ta szpara w tylnej części ogonowej aż kłuje w oczy.

Jeśli taki był plan to nie przeszkadzam w pracach i zasiadam na widowni

 

Edit:

Czy jednoczesne opuszczenie obu lotek na skrzydłach to działanie celowe i świadome ?

Nie znam aż tak dobrze Karasia ale wydaje się mało realnym aby obie lotki były ustawione tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Ciesze się że się podoba. Dzięki za napisanie o lotkach bo bym popełnił babola, tzn nie wiem czy mogą być obie w dół ale lepiej to poprawić. Wszystko co trzeba jest po szpachlowane i wyszlifowane z tym że nie używam szpachli a kleju CA, nie wielka ilość może zdziałać cuda. A ta szpara musi być bo jest to miejsce na karabin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Wszystko co trzeba jest po szpachlowane i wyszlifowane z tym że nie używam szpachli a kleju CA, nie wielka ilość może zdziałać cuda. A ta szpara musi być bo jest to miejsce na karabin.

Nie tą górna szparę miałem na myśli tylko dolną.

Klej CA jest niezbyt fotogeniczny i na zdjęciach niezauważalny ale skoro zaszpachlowałeś co trzeba to więcej pytań nie mam. Działaj tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad dołem trwają prace.

Zapomniałem napisać że nitowania raczej nie będzie. Bo jeszcze tego nie robiłem, a model bierze udział w konkursie na innym forum i nie chciałbym przypadkiem coś zniszczyć. W kolejce czeka Stukas w 48 i chyba najprawdopodobniej na nim będę ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Edit:

Czy jednoczesne opuszczenie obu lotek na skrzydłach to działanie celowe i świadome ?

Nie znam aż tak dobrze Karasia ale wydaje się mało realnym aby obie lotki były ustawione tak samo.

 

Lotki w każdym typie samolotu wychylają się w przeciwne strony. Jeśli jedna wychyla się do góry to druga idzie w dół z tym, że nie jest to taki sam kąt:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Powierzchnie_sterowe

 

Ale powierzchnie sterowe na sterze wysokości wychylają się już tak samo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.