Skocz do zawartości

Sidolux... (wszystko o...)


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Sorry za odświeżenie ale w tym temacie nie znalazłem odpowiedzi...

Położyłem na model podkład Motip -> pomalowałem akrylami Vallejo Model Color (aerograf) -> położyłem sidoluxa ( aerograf) -> kalki -> sidolux (aerograf) no i chciałem przyczepić blutack żeby model stał prosto i o dziwo po odczepieniu masy kawałek farby został na masie. Dlaczego? Czy lepiej sidolux kłaść z pędzla? Aerografem puściłem z wysokości ok 10-15 cm delikatnie , żeby nie spływało. Jedna warstwa na kalki , planuje jeszcze jedną przed washem ale boję się , że wash ( van goghi + benzyna do zapalniczek firmy zippo) zeżre mi bądź uszkodzi przy ścieraniu sido i farbę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak =/ W ogóle te vallejo jakoś cienko się trzymają mimo , że wcześniej zrobiłem kąpiel w płynie do mycia naczyń, podkład i wszystko w rękawiczkach. Musiałem zmywać farbę cleanluxem ale przed nową powłoką znowu umyłem w płynie i wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wina Motipu,u mnie przy Su 34 i F 18 tez odlazło /Gunze C i Pactra mieszana z Leveling thinerem/,fajny podkład super sie go nanosi ,zero zacieków ,tani ale jesli cos trzeba potem maskowac to niespodzianki w gratisie ,dlatego wracam do poczciwego surfacera /podobno przed motipem pomaga zmatowienie papierem /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motipa nie wyrzucaj,jesli bedziesz miał jednokolorowe malowanie nic sie nie dzieje ,łosz i inne zabiegi /fixery filtry ,specyfiki AK ,benzyna do zapalniczek go nie rusza ,łosza spokojnie rób ,bedzie dobrze

 

zobacz na moja ostatnia galerie z F 18 tam jest motip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupio, ale zapytam: czy istnieje taki rodzaj sidoluxu, który nie dale tego idealnego połysku pod kalki, tylko jest lekko satynowy? po moich eksperymentach z tym specyfikiem stwierdzam, że nawet kilka warstw z aero nie daje pożądanego efektu i kalki lekko się błyszczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie! mój się nie błyszczy chyba tak, jak Wasze wersje. Maluję matowym Humbrolami, które staram się odpowiednio rozcieńczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matowy humbrol wiele tłumaczy. Jeśli za mocno go rozcieńczysz zbyt lotnym rozcieńczalnikiem to paradoksalnie będziesz miał gorszą fakturę. Czym rozcieńczasz?

Jakim zbyt lotnym rozcieńczalnikiem?Chciałbym się dowiedzieć gdyż...

Muszę się przyznać że eksperymentowałem z różnymi rozcieńczalnikami...i nie miałem z żadnym większych problemów,typu chropowatości i takie tam. Maluję tylko emaliami. Głównie Humbrol i MM sporadycznie Xtracolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takem czuł, Wamodem rozcieńczam, bo tani, ale czasem stosuję też ten dedykowany. Za tydzień ruszam z malowaniem Pactrą, zobaczymy, jak pójdzie wtedy z Sido. dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.