Skocz do zawartości

Sidolux... (wszystko o...)


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można sidoluxem malować np po owiewkach

No właśnie też kiedyś pytałem ale nie doczekałem się odpowiedzi... ;(

 

A tak wracajac do tematu zamiennika... czy sidolux jest trudno dostępny... bo jakoś do tej pory nie spotkałem się na dziale chemicznym w marketach... (nie szukałem jednak intensywnie, bo do tej pory leciałem na lakierach ,,modelarskich") ... gdzie najłatwiej dostać? w skalpach typu rosman czy praktiker/obi ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Owiewki jest nawet często dobrze zanurzyć w sidoluxie i zostawić pod przykryciem do ocieknięcia i wyschnięcia. Gorsze zyskują na przejrzystości. Jeżeli szlifowaliśmy owiewkę np. o ochlapaniu klejem kąpiel w sido ją ratuje.

Sido jest ogólnodostępny, czasem chwilę trzeba pochodzić ale w każdym mieście powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewki jest nawet często dobrze zanurzyć w sidoluxie i zostawić pod przykryciem do ocieknięcia i wyschnięcia. Gorsze zyskują na przejrzystości. Jeżeli szlifowaliśmy owiewkę np. o ochlapaniu klejem kąpiel w sido ją ratuje.

Sido jest ogólnodostępny, czasem chwilę trzeba pochodzić ale w każdym mieście powinien być.

Podziękować

Tak na marginesie to ja nawet osatnio sidolux w Żabce widziałem Lepszy numer: w całym Ś-ciu nie znalazłem Nitro! Zostały mi jeszcze 2 stacje benzynowe na wylocie z miasta, a jak tam nie będzie to kryzys

 

Potwierdzam! Nałożenie sidoluxu na przezroczyste elementy modelu "polepsza" przezroczystość i nadaje lepszy połysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a czy Sido do paneli też się nada?

 

Chyba wszystkie rodzaje się nadadzą (byleby te nie był jakiś płyn do mycia).

Ja używam Pronto do podług drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy Sido do paneli też się nada?

 

Chyba wszystkie rodzaje się nadadzą (byleby te nie był jakiś płyn do mycia).

Ja używam Pronto do podług drewnianych.

 

Jest też sido z formułą "samousuwalny". Z tego co mi się gdzieś obiło o uszy to tego lepiej nie używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gdzie kupujecie Cleanlux w Olsztynie?

Ad: W Olsztynie

A co Ty robisz w Olsztynie, Lucas HS? Bo nie wierzę, że po Cleanlux do Olsztyna jeździsz...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież żartowałem Kolega tylko sam sobie na pytanie odpowiedział:

 

Gdzie kupujecie Cleanlux w Olsztynie?
Wiem, o co Ci chodziło. ;) Ale nie bądźmy aż tak "doczepliwi". Wiadomo, że poprawnie miało brzmieć "Gdzie w Olsztynie kupujecie Cleanlux?" lub jeszcze bardziej precyzyjnie: "W którym miejscu w Olsztynie kupujecie..." albo "W którym olsztyńskim sklepie kupujecie...".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko: czy cleanluxa rozcieńczacie wodą czy prosto z butelki do aero?

Ja leje prosto z butli, i musze przyznać, że cleanlux to niezły wynalazek... akryle zmywa bez błednie, ale emali już nie bardzo, nie dał rady wyczyścić aerografu zniszczionego podkłądem gunze, pomimo całodobowego moczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam mam problem ponieważ gdy nakładam wash a pod nim jest sido to: No właśnie gdy chcę zebrać nadmiar zamaczam wacik w zmywaczu i z washem schodzi mi także farba. Nie wiem w czym jest problem. Sido jakiego używam to Luxpoler emulsja do pcv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że model malowany akrylami a wash olejny lub na odwrót ?

A co to zmienia jak jest sido?

Tu kluczowe jest słowo "zmywacz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój błąd Zmywacz do paznokci. A akrylem był malowany model jak i wash akrylowy co prawda farbami dla malarzy ale dalej akrylowy. A gdzieś czytałem, że jeżeli model był malowany akrylami to najlepiej aby wash był olejny, ale u mnie w mieście można znaleźć tylko akryle ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.