Skocz do zawartości

Sidolux... (wszystko o...)


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cleanlux, to zmywacz do Sidoluxu . Ale jeśli go nie posiadasz, to spokojnie możesz wymyć aerograf zmywaczem Wamoda - ja tak robię regularnie .

I jeszcze jedna uwaga odnośnie 'łosza' - gdy kładziemy go na model pomalowany bezbarwną Tamiyą (akrylową), może się w nią wgryźć - i będzie zonk. Ten bezbarwny Tamki jest bardzo delikatny. Sido jest zdecydowanie najlepszy pod 'łosz'. Dość dobry jest też Testors/ModelMaster/Pactra/Agama (ten sam producent - pod różnymi etykietkami - a w środku to samo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi ale tylko cleanlux usuwa sido??

 

OK już znam nazwę tego lakieru: PRISMA COLOR Acryl.

No przecież napisałem, ze możesz również używać zmywacza Wamodu . Doskonale do tego nadaje się też cleaner Alclada oraz Gunze, tyle tylko, że szkoda na nie wydawać kasy. Wamod jest w sam raz.

Tego lakieru, o którym piszesz (Prisma Color) nie znam. Pierwszy raz słyszę tą nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi ale tylko cleanlux usuwa sido??

 

OK już znam nazwę tego lakieru: PRISMA COLOR Acryl.

No przecież napisałem, ze możesz również używać zmywacza Wamodu . Doskonale do tego nadaje się też cleaner Alclada oraz Gunze, tyle tylko, że szkoda na nie wydawać kasy. Wamod jest w sam raz.

Tego lakieru, o którym piszesz (Prisma Color) nie znam. Pierwszy raz słyszę tą nazwę.

 

Źle to ująłem - taki przeskok myślowy - chodziło mi o to czy nitro i benzyny ekstarcyjne to zmyją z aerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi mam rozumieć, że benzyna jest dobra do mycia aero i zmyje sidolux. Mam też rozumieć, że Cleanlux zmyje Sidoluxa (to jest oczywiste) i da też radę farbkom? Wiedziałem tu kiedyś fotkę na której aerek pływał w cleanluxie

 

Będę upierdliwy i spytam: czy znacie jakieś lakiery bezbarwne matowe w sprayu takie zwykłe lakiernicze lub w butelce tak jak Sido?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też rozumieć, że Cleanlux zmyje Sidoluxa (to jest oczywiste) i da też radę farbkom? Wiedziałem tu kiedyś fotkę na której aerek pływał w cleanluxie Smile

To jakbyś poczytał co było wkoło tej fotki to byś nie musiał zadawać tych pytań. Potem wydzielę to co nie potrzebne z tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas HS ty jak ty się do mnie odzywasz? Umiesz czytać wogóle czy masz jakiś inny problem? Jakbys nie zauwazył to pytam o podkład pod Wash, ale jak widać ciężko ci to pojąć bo nie piszę w co drugim zdaniu WASH? Tak?

 

Mam też rozumieć, że Cleanlux zmyje Sidoluxa (to jest oczywiste) i da też radę farbkom? Wiedziałem tu kiedyś fotkę na której aerek pływał w cleanluxie Smile

To jakbyś poczytał co było wkoło tej fotki to byś nie musiał zadawać tych pytań. Potem wydzielę to co nie potrzebne z tego tematu.

Tyle, że nie mogę odnaleźć tego tematu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, spokojnie. Kolega Was pyta, a Wy mu każecie spadać. Hmmmm...

Dobra, po kolei - benzyna raczej nie zmyje sido

Sidolux z aerka wyczyści Ci Cleanlux, Zmywacz Wamodu i inne mocne chemikalia modelarskie, typu zmywacz do aerografu Gunze, czy też zmywacz do aerografu Revella. Jak nie masz w/w, to możesz użyć również rozcieńczalnika Gunze do 'śmierdziuchów' (pisałem o tym w temacie o Gunze).

Reasumując: najtaniej i najpewniej będzie jeśli kupisz Cleanlux albo Zmywacz do farb akrylowych Wamod. W przypadku tego ostatniego nie sugeruj się nazwą (że to niby tylko do akryli) - jest mocny, i wyżre z aerografu niemal wszystko

Co zaś się tyczy Sidoluxu, to najlepiej kup taki podstawowy do PVC (w białej butelce). W żadnym wypadku nie kupuj samousuwalnego.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi rozumiem, że chodzi o "Sidolux PCV linoleum", bo kupiłem Cleanlux'a i tam na obrazku tak ładnie wyeksponowali tego Sido

 

No właśnie chodziło mi o to czy Cleanlux wczyści też farbki modelarskie: Model Mastery czy Pactry. Bo słyszę, że Nitro wypala uszczelki, co do beznyny ekstrakcyjnej to nie mam pewności

 

Avi dzięki za pomoc i wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zakup matowego lakieru mnie czeka

Kup lakier satynowy z Vallejo Model Color - to jest piękny werniks jako ostatni powłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy on jest bezbarwny, jak slyyynny, amerykanski FUTURE?

Podobno to kubek w kubek to samo. Przeźroczysty w 100% po wyschnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przed użyciem ma lekko niebieskawo-białawy odcień. Future jest chyba od razu w 100% przeźroczysty, prawda? Ale gdzieś, chyba na armoramie, ktoś pokazywał pomalowaną płytkę gdzie część była w sido, część w future i część w jakimś brytyjskim innym do podłóg i wyglądało tak samo.

Mam na mysli stan przed uzyciem, czyli w butelce.

Ale i tak nas chyba obchodzi stan po użyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ludzie, 15 lat temu nie pomyślałbym nawet o tym, że tym czym podłoge będę smarował to będę też tego do modeli używał

 

Oj to nie dobrze. Wszyscy wiemy, że modelarstwo wymaga kreatywnego kombinowania, a zatem różne "śmieci" i sidoluxy mogą sie przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.