Skocz do zawartości

Sidolux... (wszystko o...)


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

No mój błąd Smile Zmywacz do paznokci.

Straszny błąd. Skoro masz dostęp do internetu poszukaj w sklepach internetowych farb olejnych dla plastyków, które świetnie nadają się do washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam takie pytanie, bo nie wiem czy to normalny efekt czy może jakiś błąd przy nakładaniu. A mianowicie przy nakładaniu pasty do podłogo za pomocą aerografu pod kali, wash'a itp. Paska po chwili wyschnięcia zostawia białe smugi. I mam pytanie czym może być to spowodowane ? I jeśli to nie normalny efekt jak tego się pozbyć ?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie mam natury chemicznej:

 

Do tej pory malowałem wszystko Humbrolami i mam zamiar jeszcze trochę ich poużywać. Jako podkład po wash stosowałem lakier bezbarwny w spreju firmy Duplicolor. Sprawdzał się wyśmienicie, ale ma dwie wady - jest dość drogi i śmierdzi.

 

Chcę się przerzucić na sido ale tutaj pojawia się wątpliwość - sido to akryl, a z forum tego i innych wiem, że położenie akrylu na farbę olejną czasami kończy się zagotowaniem farby olejnej pod akrylem. Czy nie ma takiego ryzyka w przypadku sido? Czy może komuś coś takiego się przydarzyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleanlux podobno i olejne wymiata

 

Oj wymiata wymiata kilka godzinek i wszystko zeżre. A do tego jest tak mało inwazyjny, że nie rusza plastiku. Co do aero ja profilaktycznie co 2-3malownka mocze całego aerka w cleanlux'ie, wygląda jak nowy a i tako maluje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wymiata wymiata kilka godzinek i wszystko zeżre. A do tego jest tak mało inwazyjny, że nie rusza plastiku. Co do aero ja profilaktycznie co 2-3malownka mocze całego aerka w cleanlux'ie, wygląda jak nowy a i tako maluje:D

Kupiłem kiedyś na Alledrogo zapuszczony aerek. Po moczeniu w Clino wszystko działa jak cholera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pędzlem na farbę (Revell mat) tworzą się krople sido, nie warstwa
To raczej naturalne jego zachowanie, że "ściąga się" w krople. Wydaje mi się, ze bez aero będzie trudno - chyba, ze ktoś z forumowiczów ma na to jakiś sposób.

Przychylam sie do wypowiedzi, że to raczej problem z zatłuszczoną powierchnią. Sido (do paneli) nakłada się tak samo dobrze pędzlem na goły plastik (owiewki) czy na inne farby, ale warunkim jest to, żeby te powierchnie były dobrze odtłuszczone. Może są też jakieś drobne różnice pomiędzy Sidoluxami.

Jak malowałeś akrylami możesz spróbować lekko przetrzeć benzyną, jak olejnymi to spirytusem, albo wymyć wodą z płynem do mycia naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, i dopiero raczkuje jeśli chodzi o sklejanie Modeli, ale zabieram się już za drugi, i mam pytanie...

 

Czy sidolux to takie białe mleczko ktore smaruje sie na model ? bo mam cos podobnego, a nie chce kupywac osobno Sidoluxa za 14.99

 

Też do PCV...

 

BTW: Ktora firma lepsza: Dragon ( narazie tylko tej firmy mam zamiar kupywac) czy Italery (Tańsze, ale nie chce oceniać książki po okładce)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ktora firma lepsza: Dragon ( narazie tylko tej firmy mam zamiar kupywac) czy Italery (Tańsze, ale nie chce oceniać książki po okładce)
Nikt ci na to pytanie nie odpowie - obecnie obie firmy są dobre, ale to zależy czego potrzebujesz. Nikt nie jest dobry we wszystkim.

 

I kolejne pytanie: co masz na myśli mówiąc "lepsza" ? Czy jakość wyprasek, różnorodność oferty, stopień detali czy jeszcze coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.