Skocz do zawartości

Sidolux... (wszystko o...)


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie SIDLOUXU , dużo się pisze o wykończeniu modeli tym specyfikiem. Jak używać tego ,,Cuda?,, , z czym mieszać i w jakich proporcjach ?.

Czy jest to bezpieczne dla Humbrola oraz akryli.

Pozdrawiam.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Użyłem tego specyfiku w kilku modelach. I malowane akrylami (Pactra,Agama) i Humbrolami i stwierdzam, że jest całkowicie bezpieczny. Nie zauważyłem negatywnych skutków. Co do proporcji to w sumie na oko. Bardziej błyszczący to nie rozcieńczam, bardziej matowy to dolewam wody. Zależy też ile warstw się nałoży. Z każdą następną będzie bardziej błyszczący. Malowałem zwykłym pędzelkiem szkolnym. Nie zostawiło zadnych smug. Trzeba pamiętać, że po pomalowaniu musi długo schnąć bo można zostawić odciski palców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 9 months later...

Wydzielone z : viewtopic.php?t=6669

 

Zrobiłem wszystko tak jak było opisane: kupiłem Van Goghi, White Spirit, rozcieńczyłem wymieszałem polałem na model i .............. no i kiszka... weszło ładnie w zagłębienia ale nadmiar nie chciał zejść z modelu i wysżło co wyszło... dzis pokażę na fotce końcowy efekt... bo wczoraj nie dałem już rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak było opisane: kupiłem Van Goghi, White Spirit, rozcieńczyłem wymieszałem polałem na model i .............. no i kiszka... weszło ładnie w zagłębienia ale nadmiar nie chciał zejść z modelu i wysżło co wyszło... dzis pokażę na fotce końcowy efekt... bo wczoraj nie dałem już rady.

Witam! Ja bym na początek zamiast na drogich Van Goghah popróbował na zwykłych tanich chińskich olajach, do tego terpentyna do rozcieńczania. Co ty tam polewałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciał zejść z modelu

Próbowałeś nadmiar ścierać wacikami nasączonymi rozcieńczalnikiem Wamodu lub podobnym wynalazkiem? Mi to tam zawsze działa. Tylko trzeba uważać, jeśli wcześniej również malowałeś olejnymi. Wtedy może być problem, chyba, że da się słuszną warstwę jakiegoś akrylowego lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polałem na model i

Dosłownie,polałeś?

Jesli tak..to zrobiłeś filtr.

 

 

 

-grudki farby na modelu uniemożliwjają dojście waty do powierzchni

-słabo zabezpieczonym błyskiem-olej zgryzł się z farba bazową

-zbyt szybkie chęci,za mało wkładu w ścieranie farby

-spróbuj bez rozcieńczalników na patyczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jeszcze raz...

- skleiłem model

- nałożyłem podkład

- nałożyłem farbę

- nałożyłem lakier błyszczący

- wcisnąłem troszku Van Gogha do kapselka

- do kapselka wlałem też White Spirit

- wymieszałem

- bardzo wymieszałem

- bardzo bardzo wymieszałem i wyszedł taki piękny płyn jak na obrazku

- wash nakąłdał się pięknie, rozlewał po zagłębieniach, no cud miód jak na obrazku

- odczekałem troszkę i się tylko rozmazało po modelu

- odczekałem jeszcze troszkę i się nie chciało już nawet rozmazywać nie chciało

- nasączyłem wacik rozcienczalnikiem Wamodu i dalej nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nałożyłem lakier błyszczący

To powtórz ten krok ze dwa razy I jaki lakier używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nałożyłem lakier błyszczący

To powtórz ten krok ze dwa razy I jaki lakier używałeś?

 

Ten krok powtórzyłem 3 razy, odczekałem ponad 48 godzin żeby lakier wysechł. Lakier jest w sprayu, akrylowy, błyszczący, ale producenta Ci teraz nie podam bo nie pamiętam. Lakier po nałożeniu błyszczy się jak ... wiewiórce na wiosnę, położyłem go równo i starannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewno i tak się z nim coś gryzie. Weź sidolux - sprawdzony i rekomendowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jakim czasie zacząłeś to zmazywać? Jeżeli położyłeś wash olejny na akrylowy i jeszcze używałeś do tego white spirit , a nei czasami inwazyjnej tempertyny, to powinno zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wash można stosować na pojazdach pustyni w okresie IIWŚ

 

Co do tego wśród ekspertów zdania

sa podzielone...

 

LOL

 

 

A serio wash to efekt, który stosujemy w modelarstwie

by imitować cienie,wydobyć bryłę oraz detale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie zrozumiałeś z Subgrafikiem ;)

 

Nie wiem co takiego mialo by być w tych Afrykańcach, żeby nie można było na nich stosować washa. Modele jak modele, mają różne zakamarki, które trzeba ładnie wyeksponować. A wash to jedna z technik, która nam na to pozwala.

 

Więc, żebyś nie musiał się już domyślać - TAK, wash jak najbardziej można stosować na pojazdach walczących w afrykańskim teatrze działań wojennych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.