Skocz do zawartości

Sidolux... (wszystko o...)


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze kilka pomysłów - przykładowo zastosowanie zwilżacza do błon negatywowych używanego w fotografii. Chodzi mi po głowie też szalony pomysł aby wykorzystać tzw. penetrator - czyli płyn używany w diagnostyce mechanicznej do wykrywania pęknięć elementów. Powinien bardzo ładnie penetrować wszystkie szczeliny w modelu

Nie lepiej po prostu kupić sobie firmowe farby olejne i firmowy White Spirit czy Thinner For Washes Miga? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bawiłem się do tej pory waszem dwa razy i robiłem go na akrylowym lakierze MM z humbroli z rozcieńczalnikiem wamodu. Działało, chociaż momentami trudno zetrzeć. Czy na sido (2 warstwy, sido do linoleum) da radę wash właśnie z emalii humbrolka z wamodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OstachFallstart ja wczoraj wypróbowałem taką metodę: Farba olejna czarna benzyna lakowa mieszamy roztwór nakładamy czekamy chwile a potem zmywamy pędzelkiem zamoczonym w bęzynie po kilku ruchach wycierając go i ponownie maczając w benzynie, linie podziału na he-177 wyszły bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kończę Grummana Hellcata (http://konstruktor.uznam.net.pl/galeria_woj_samol_grumman.html) i mam jedno dość istotne pytanie. Czy Sidolux można kłaść na lakier bezbarwny firmy Prisma Color? Czy ktoś już robił coś takiego?

Muszę nałożyć sidolux, z tego względu iż Prisma okazała się mało błyszcząca, nie wiem od czego to jest zależne, ale poprzednia puszka była o wiele lepsza niż ta, którą teraz mam :(

Zostało mi tylko lakierowanie i model skończony :( wysżło parę błedów, ale już raczej za poźno na poprawki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś sam sprawdzić? Psiknąć gdzieś obok i zobaczyć, jak będą ze sobą reagowały?

Jeżeli ktoś już tak robił i miał z tym problemy to mi powie, a ja wtedy nie będę musiał napełniać aerografu, czyścić go potem itd., po co mam eksploatować sprzęt na darmo? Najpierw pytam potem działam. Jeśli nikt nie udzieli mi odpowiedzi to ja ją udzielę jak sam to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak, bo nie znam w ogóle tego preparatu, Prisma. Nie musisz aerografem, możesz pędzelkiem, na jakimś niepotrzebnym kawałku plastiku, sprawdzić, czy oba środki reagują ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pytam potem działam. Jeśli nikt nie udzieli mi odpowiedzi to ja ją udzielę jak sam to zrobię.

Właśnie odwrotnie trzeba. Po co zawracać głowę skoro można samemu sprawdzić? Zajmij się innym modelem, sprawdź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pytam potem działam. Jeśli nikt nie udzieli mi odpowiedzi to ja ją udzielę jak sam to zrobię.

Właśnie odwrotnie trzeba. Po co zawracać głowę skoro można samemu sprawdzić? Zajmij się innym modelem, sprawdź:)

Mam na biurku 4 modele, więc jak mam przy jednym problem to zabieram się za inny, tak jak w tej sytuacji. Spytałem czy ktoś sobie już z tym poradził, odstawiłem model do czasu wyjaśnienia. Proste.

Z resztą nie ma już o czym mówić, już jestem po eksperymencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

W UK modelarze używają preparatu do podłóg (Klear)firmy Sc Johnson.Jest to odpowiednik naszego Sidoluxu.Informacja może się okazać przydatna dla przebywających na wyspach modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.