Skocz do zawartości

PZL 23B Karaś


Desaxe

Rekomendowane odpowiedzi

Twój warsztat śledziłem z każdą aktualizacją i był jednym z ulubionych w ostatnim czasie. Fajnie, że go skończyłeś! Zrobiłeś z niego bardzo porządny model, z którego na pewno możesz być dumny.

Z rzeczy, które mniej mi się podobają: brudzenie - jestem zdecydowanym fanem intensywnego brudzenia i ogólnych śladów eksploatacji, chociaż na moich modelach aż tak nie szaleję, bo nie umiem tego dość realistycznie zrobić; tutaj chyba trochę za dużo poszalałeś na górnych pow. skrzydeł, dolne są prawie nietknięte.

Co do linii to sam napisałeś o nich wiele, mi osobiście bardziej chyba jednak leżą wklęsłe...

Wracając jednak do sedna Świetny model, w 1/72 chyba jeden z najlepszych jakie widziałem. Nie mogę doczekać się twojego kolejnego warsztatu!

Co masz następne w kolejności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicowałem Karasiowi od początku. Tak jak koledzy pisali, są elementy lepsze i trochę mniej dobre. Mi przeszkadza nieco nierówność polegająca na doskonałym poziomie niektórych elementów, pomysłowości co do szeregu innych w zestawieniu ze świadomym pozostawieniem braków np w postaci linii i - w mojej ocenie - kontrowersyjnym malowaniu i brudzeniu.

Ale jestem pewien, że kolejne modele będą naprawdę świetne i trzymam kciuki. Zresztą wiesz o tym przecież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dla mnie jest ok. Malowanie pędzlem wyszło całkiem zaje..ście. Natomiast jeśli chodzi o linie wypukłe to podzielam Twoje podejście do tematu. W moim karasiu też zostawię linie jak fabryka dała. Dla mnie w tej skali nie ma znaczenia czy wklęsłe czy inne. Jednak bym je mocno zeszlifował i cieniowanie dał bezpośrednie na wypukłościach linii. Kiedyś, któryś kolega to pokazał na swym modelu. Dla mnie było ok. Tylko akurat nie pamiętam czy to było na tym forumie.

Gratuluję pięknego KARAŚia i kibicuję dalej, gdyż ja też jestem "wrześniowym lotnikiem". Zarówno naszym i tamtych dwóch łobuzów co nas napadli.

Podoba się model wielce, pozdrawiam.

Krzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.