Skocz do zawartości

Albatros D.V Eduard 1:48, czyli sklejkowa trumna dla Helmuta


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!

Zmęczyłem się ostatnio lepieniem okrętów i w ramach przerywnika postanowiłem powalczyć z samolotem ( pierwszym od wielu, wielu, wieluuuuu lat ) Zanabyłem sobie Eduardowskiego Profipacka, co by nie latać nie szukać, ot otworzyć pudełko i mieć wszystko. Tutaj kilka fotek tego co w onym pudełku jest:

 

a1_zps97b7dc31.jpg

 

a2_zps767ca079.jpg

 

a3_zpsf47e3326.jpg

 

a4_zpsec54ae42.jpg

 

a5_zps4213c2c4.jpg

 

a6_zpsbe44d866.jpg

 

a7_zpsdae42108.jpg

 

Jak na razie nie zrobiłem nic spektakularnego, wyciąłem sobie pierwsze elementy kabiny Helmuta plus połówki kadłuba. Jeśli chodzi o malowanie to planuję zmierzyć sie z namalowaniem sklejki na kadłubie bez używania kalek , jak się nie uda to wezmę i zamaluję w pudełkowy kamuflaż

Co z tego wszystkiego wyjdzie? Pożyjemy zobaczymy, jak mawiali starożytni Indianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powoli wieczorkami w tygodniu co nieco wydłubałem, teraz przez weekend mam nadzieje na większe postępy.

 

1_zps853a2483.jpg

 

2_zps44cc86a6.jpg

 

3_zpse73ad3fa.jpg

 

Elementy fotela w stanie surowym, położone tylko bazy, teraz pora na zabawy z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ridżu ! Będziesz musiał posiąść umiejętność namalowania sklejki madafaka

 

Trzymam za Ciebie obydwa moje lewe kciuki !

 

SwojoM drogą to do drewna polecam Ci lajfkolora zestaw farbek . No i brudź , szmać , dewastuj i tak dalej .... No ale że nie okręcik żaden tera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Na początek dwa dodatnie plusy dla Ciebie: jeden masz zdecydowanie elegancki nick, drugi robisz szmatopłata i to zdecydowanie pozytywna rzecz.

Jeśli jesteś purystą to wiedzieć Ci trzeba, że o ile mnie pamięć nie myli panowie z Eduarda tradycyjnie sknocili podwozie - w D.III za małe koła, natomiast tutaj za krótkie golenie/zastrzały.

Jeżeli chodzi o sklejkę - to polecam raczej farby olejne dla artystów - chyba najbardziej popularna i jednocześnie bardzo efektowna opcja.

 

Czekam na kolejną aktualizacje w napięciu niczym coś napiętego.

Czuj czuj czuwaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Pułkownik ma swoich fanów wszędzie Chwilowo pozostał na K-worku, ale myślę że prędzej czy później zawita i tutaj.....

 

Dzięki za linki, ten z modelworku owszem widziałem, traktuję go jako jeden z planów awaryjnych.

 

Pułkownik może i został za to przyplątał sie i natchnął mnie do dzisiejszych eksperymentów POTĘŻNY PEKAES Najsamwpierw położyłem kolory bazowe z pluja, obie farby uwiecznione na fotce, flesz jako podstawowy, a pokładowym pociągnąłem krawędzie, po czym ciapłem sidoluxem z pYNdzla:

 

4_zps5610f851.jpg

 

Następnie zgodnie z PEKAESOWYM przewodnictwem naniosłem słojowatość drewnianą akwarelową kredką :

 

8_zpsc0845a78.jpg

 

5_zpsab1ad610.jpg

 

Tak sobie myślę że wypadałoby zajechać to teraz jakimś pomarańczowym clearem... ale nie mam więc jutro pewnie coś wybuduję z błyszczącego lakieru i farby. Trzeba by chyba tez zanabyć jaśniejszą kredkę, w kabinie przejdzie bo ciemno, ale na kadłubie kolor słojów powinien byc chyba bardziej zbliżony do reszty... Z drugiej strony jak mawaił Tewie Mleczarz może się stopi lepiej po clearowaniu.....

 

Pocieniowałem trochę szmatę zahelmutową olejami i zacząłem robic cienie na podusi z fotela Cioci Helgi i fotelu kierownika.

 

6_zps3e823928.jpg

 

7_zps6b47091f.jpg

 

Wszelkie komentarze i sugestie mile widziane, jezeli macie pomysły na jakieś chore eksperymenta sklejkowe, podzielcie się, a może nie będziecie musieli ich testować na swoich modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, sklejka taką metodą mi się nie widzi trochę za bardzo przesadzona - wygląda jak na blaszkach Edka, które mają imitować elementy drewniane. Może jak pomarańczowym psikniesz i trochę jeszcze to stonujesz będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, sklejka taką metodą mi się nie widzi trochę za bardzo przesadzona - wygląda jak na blaszkach Edka, które mają imitować elementy drewniane. Może jak pomarańczowym psikniesz i trochę jeszcze to stonujesz będzie lepiej...

...inżynier Łysenko na pewno coś wymyśli ..... i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko, eksperymenty trwaja, inz Lysenko mial chwilowe zalamanie po nieudanych probach, ale noc spedzona w piwnicach TWIERDZY w towarzystwie agenta Smokina i jego ulubionego "tlumacza" ( mlotek 1,5 kg ) przywrocila mu jedynie sluszny punkt widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bojcy zdiełali kolejną wersję sklejki, ta jest chyba bardziej udana, ale sami oceńcie. Co wyjdzie z połączonych mocy obu koncepcji obaczym niedługo, bo na drugiej burcie już nasmarowałem słoje

Tu wszystko razem pod osobistym nadzorem CIAPKA:

 

9_zpsed09d8fb.jpg

 

W sumie tą metodą słoje też wychodzą... zbliżenia:

 

10_zps97aa5f3c.jpg

 

11_zpsc64777db.jpg

 

No i ukończona poducha ciotki Helgi i prawie skończony fotel, aa no i kszynka za amunicyję co by Helmut mógł do wrogów ludu szczelać

 

12_zpsadeaff37.jpg

 

Rozpisujcie sie do woli, wszekie pomysły lub bzdury mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnie wymyślnego, ot namalowałem olejami paski w kilku odcieniach, a potem zblendowałem starym pędzlem rozczapierzonym jak grabie do liści Dzięki temu właśnie powstały słoje. Widzi mi sie że ta metoda ma przyszłość, trzeba tylko dopracować detale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja poradzę? Taki se niemiaszki zaprojektowali, niezbyt inteligentne rozwiązanie moim zdaniem, biedny Helmut musiał się schylać A co do kabli to zrobiłem ten od przepustnicy, może jeszcze zrobię linki od steru kierunku, wiecej nie ma co bo i tak g.... bedzie w tej kabinie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mesiek, nie chciało mi się robić przewodów z rozdzielaczy do "szyn" i tak ich nie widać. Zrobiłem tylko przewody z "szyn" do świec, te widać świerzo zachlapane łoszem olejnym wiec trzeba będzie jeszcze poczyścić i dodać parę zaciekó z oleju potem. Azbestowe taśmy na kolektorach dolotowych mogły wyjść lepiej, ale na żywo wyglądają lepiej niż na fotkach.. tragedii nie ma

 

21_zpsa89adb40.jpg

 

25_zps47146a4b.jpg

 

22_zpseeac1f82.jpg

 

24_zpsdeb317f5.jpg

 

23_zps8640a709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po eksperymentach wewnątrz kadłuba, doszedłem do wniosku że moje umiejętności w produkcji drewna nie osiągnęły jeszcze takiego poziomu żeby zrobić to na zewnątrz kadłuba. Dzisz przyszły zabawki:

 

28_zps826ff609.jpg

 

Na wypadek wtopy wszelakiej mam jeszcze zapas w postaci innej sklejki, co prawda inna skala, ale zawsze coś sie da zrobić

 

29_zps66181133.jpg

 

Pozlepiałem te walające się kawałki, teraz pora na mozolne wyprowadzenie łączeń pod podkład:

 

26_zps7fd27916.jpg

 

27_zps0d07099e.jpg

 

Wielkie Joł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda,myslalem ze bedzie ciekawie na zewnatrz...Ciezko Ci bedzie polozyc te plachty;maja one jakies sloje bo jakos blado wygladaja ale w sumie w tej skali ciezko wymagac rysunku drewna.

Moim zdaniem lepiej wygladala ta kredka akrylowa w srodku;z daleka niby nic ale w zoomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Silnik wygląda dość fajnie - podobają mi się taśmy azbestowe. Co do sklejki z HGW to kupiłem ją i planowałem użyć jak robiłem Hanse Brandenburg D.I i szczerze mówiąc nie byłem zadowolony z efektu. Nawet moja dość nieudolna praca z olejami artystycznymi dała lepszy efekt niż same kalki. Może tobie uda się to lepiej...

A wracając jeszcze do wnętrza to kompas - nie podoba mi się nie to jak go Niemiaszki zrobiły tylko jak go Czesi w modelu odwzorowali, jakbyś popatrzył na foty kompasów - nie był to jedynie taki glutek przyklejony do podłogi.

Będziesz przedłużał golenie podwozia - one są chyba ze 2 mm za krótkie w tym modelu i jak patrzyłem no foty gotowych DV to dość mocno to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.