Skocz do zawartości

MH-53E - Italeri 1/72


Przemek - MaXus

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem poćwiczyć lutowanie, kupiłem więc edkowego Big Packa i heja.

Lutuje się tak sobie, trochę treningu i jakoś myślę, to ogarnę, przy czym co poniektóre pierdoły łapię na CA - nie zawsze cyną ogarniam, poza tym, w zależności od zastosowania i jedna i druga metoda ma dla mnie wady i zalety.

Ponieważ to edkowe "big" jest powiedzmy sobie umowne, choć blaszki całkiem ciekawe, od początku byłem nastawiony na poprawki i dorobienie paru coniecosi, żeby wnętrze ciekawie się prezentowało, tym bardziej, że drzwi, okna a i zad, zajrzenie wścibskim umożliwiają. Dwa, co tu dużo gadać - lubię .

Co mnie ucieszyło, to, że całkiem sprawnie (jak na mnie ) mi to idzie - nie spinam się, łakarundy traktuję jako punkt zaczepienia - efekt: po kilkunastu godzinach mam z grubsza jedna stronę:

 

IMG_0503_zpsf60dfe1f.jpg~original

 

IMG_0506_zps9353a1df.jpg~original

 

IMG_0508_zpsbe81ae00.jpg~original

 

IMG_0509_zpsa6597873.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super temat,skreczyk pelna geba, tez pare miesiecy temu rozgrzebalem takowego ale nie podobalo mi sie wnetrze wiec wszystkie zeberka zczyscilem i jak zwykle weny zabraklo.

A jak Ci sie uklada podloga;u mnie przez prawe drzwi widac jej krawedz...

Strasznie podoba mi sie ten potwor.Kibicuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przyjęcie.

 

A jak Ci sie uklada podloga;u mnie przez prawe drzwi widac jej krawedz...

Przyznam szczerze - nie sprawdzałem. Zerknę i najwyżej obniżę, jak będzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

skoro ten śmigłowiec TAK wygląda w środku, to co będzie na zewnątrz !!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze.

 

@Mitrandir - hmm, od czasu rozmowy w Bytomiu, na skrzynce czekają na ciebie zdjęcia ;>

 

Teraz to już sobie podpatrzę na bieżąco, ale dziękuję za pamięć

Będę miał sporo pytań ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bardzo ładny warsztat i śmigło samo w sobie piękne Spróbuj następnym razem jak będziesz bawił się z jakimś wnętrzem wykorzystać do wszelkich przewodów druciki cynowe, świetnie się poddają przeróżnym zgięciom, łatwo kleją itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@Robroy

Dzięki, ja jakoś zostałem przy miedzi, ma dla mnie tą zaletę, że po wygrzaniu jest jak cyna, a przed jest sztywniejsza, więc w zależności od potrzeb mogę sobie wybierać.

 

 

Postępy, część robiona od razu, niektóre, co bardziej mnie irytujące pierdoły, prze/do rabiam ;P

 

IMGP0156_zps7pskiurf.jpg~original

 

IMGP0157_zps4pd7c0eu.jpg~original

 

IMGP0161_zpsuiogyxox.jpg~original

 

IMGP0160_zpsvocktjoa.jpg~original

 

IMGP0159_zpsey27jdeh.jpg~original

 

IMGP0158_zpsa4xl9rwy.jpg~original

 

IMGP0162_zpsqcwlhd7a.jpg~original

 

IMGP0163_zps2r3unmzm.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ażury w ogonie, to w tym modelu bardzo mocne momenty. W ogóle ten helikopter ma mnóstwo momentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita robota modelarska, jestem pełen podziwu.

Przemek - byłoby dużo fajniej, gdybyś nie tylko wrzucał zdjęcia z tym co zrobiłeś, ale dodawał także kilka słów jak to zrobiłeś.

Taka mała edukacja, bardzo przydatna dla wielu jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.