Skocz do zawartości

A-7E Corsair II // Hobby Boss // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam taką oto koncepcję na preshading tego modelu: dużo, dużo linii i ciapnięć pomiędzy nimi, aby maksymalnie zróżnicować i pocieniować jasne plamy kamuflażu, w celu nadania im śladów zużycia.

Wyszło to tak jak poniżej: czy to dobry kierunek? Na razie nie mam innego pomysłu jak to zrobić inaczej...

 

123_zpsc45e1b9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest kolor bazowy? Ten ciemniejszy, brązowy kolor? Sam pomysł jest ok, ale albo będziesz kładł bardzo transparentne warstwy tego brązowego koloru na kamuflaż, albo będziesz musiał pomyśleć nad innym preshadingiem już po naniesieniu pisakowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie: bazowy kolor to Tan Gunze , czyli taki piaskowy.

Ciemne łaty kamuflażu to NATO Brown Tamki i nim zrobię ciemne łaty, a także zrobiłem powyższy preshading.

Przypomnę jak wygląda to malowanie w oryginale:

 

A-7_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ten ciemniejszy mi właśnie chodziło Proponowałbym, jak już pomalujesz piaskowy i zamaskujesz plamy, pod ten brązowy kolor zrobić preshading jeszcze raz. Czarnym kolorem, albo mieszanką czarnej i tego brązowego. Żeby nie było zbyt dużej różnicy między cieniowaniem widocznej na kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w ogóle będzie widać wtedy?

To bardzo ciemny kolor.

Dodatkowo pamiętaj, że planuję na tych brązowych plamach zrobić postshading, wydaje mi się że w ten sposób bardziej zróżnicuję te powierzchnie.

Ale pomyślę o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kontrast jest, zobacz tutaj:

 

112_zpsbf0d23ad.jpg

 

Większego nie chcę, chcę tylko odtworzyć "spracowane" powierzchnie, zarówno to pomalowane jaśniejszym kolorem, jak i ciemniejszym.

Dlatego na jasne wymyśliłem ten preshading, a na ciemne - postshading.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 h i preshading gotowy.

Mam nadzieję, że nie popełniłem błędu: miał być gęsty i mocny.

Teraz malowanie pokaże, jaki to wszystko dało efekt.

 

124_zpsc9f79342.jpg

125_zps4f8d8dda.jpg

126_zpsa63bdc7e.jpg

 

EDIT:

W międzyczasie golenie podwozia głównego "doszły" i czekają na montaż.

 

127_zpsb5a36f6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem kłaść kolor bazowy.

Zanim jednak pomaluję całą maszynę, chciałem podpytać: czy preshading na lewym skrzydle nie "wyłazi" zanadto? W realu jest nieco mocniejszy. Prawe skrzydło to preshading przesadzony, na pewno jeszcze ze 2-3 warstwy farby trzeba położyć, żeby był taki jak na lewym.

Wydaje mi się, że cały kolor bazowy położę w takim natężeniu jak na lewym skrzydle.

Dobrze to wygląda?

 

128_zps3ed7430b.jpg

 

EDIT: Tutaj wyraźniej widać preshading na lewym skrzydle.

 

129_zps59c8479d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kolor położony. Nie obyło się bez wypadku (kropla z aero spadła na skrzydło i rozlała się), ale w sumie jestem zadowolony. Cienie ładnie przebijają przez piaskowy kolor. Teraz maskowanie i malowanie brązowych łat.

 

131_zps92456508.jpg

132_zpsea591bb8.jpg

134_zps599dbe11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sobie odpuściłem w ostatnich dniach pracę, ale w końcu, po kilku godzinach maskowania, samolot jest gotowy do finalnego malowania kolorem NATO Brown.

Plan jest teraz taki: maluję wszystkie łaty tym brązem, zdejmuję maskowanie i biorę się za postshading. Mieszam Tan i NATO Brown w proporcji 3:1 i maluję delikatnie panele na kadłubie i mniej lub bardziej widoczne "placki" tam gdzie paneli nie ma, np. na krawędziach skrzydeł.

Mam nadzieję, że efekt będzie dobry. Mam tylko jedną próbę, więc jak coś skopię to tak zostanie, bo drugi raz maskować tego prosiaka nie zamierzam.

 

Dodam jeszcze, że malowanie samolotu w dokumentacji kalkomanii jest totalnie skopane, jakby rysownik miał do dyspozycji jakieś niewyraźne zdjęcie oryginału. Ja dokładnie przeanalizowałem wszystkie zdjęcia tej maszyny w pustynnym malowaniu i zdecydowanie dostrzegłem różnice, przede wszystkim w ilości i układzie plam brązowego koloru na bokach kadłuba.

Maskowanie spodu kadłuba i w znacznej części skrzydeł to moja improwizacja, bo poza zdjęciami na których widać podniesione końcówki skrzydeł (i dzięki temu widać ich spód), praktycznie nie ma innych zdjęć pokazujących co tam jest. Tak więc zrobiłem tak wiernie jak potrafiłem, a czego nie potrafiłem to wymyśliłem.

Tak wygląda w tej chwili:

 

136_zps1f3f012e.jpg

137_zpse9efac4a.jpg

138_zpseb7a52c7.jpg

139_zps95514f1f.jpg140_zpsd80cfda2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz o takim planie:

 

Plan jest teraz taki: maluję wszystkie łaty tym brązem, zdejmuję maskowanie i biorę się za postshading. Mieszam Tan i NATO Brown w proporcji 3:1 i maluję delikatnie panele na kadłubie i mniej lub bardziej widoczne "placki" tam gdzie paneli nie ma, np. na krawędziach skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.