Jump to content

USS BROWAREK czy jak to zwał :D

Recommended Posts

• Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za radą Yantoma będą pływać rekiny - jako że taki ze mnie lepiacz figurowy jak z kangura szczoteczka do zębów - rozpocząłem trening.

Pierwsze próby : najprawdopodobniej będę musiał doklejać płetwy grzbietowe i brzuszne z cienkiej foli bo wychodzą pancernie grube......

Oczywiście zdaje sobie sprawę z błędów (ślady paluchów itp) ale to tylko wersje do nauczenia się tworzenia kształtu drapieżników.

Najgorsze że masa w takim kształcie jest cholernie niestabilna, ogon ucieka w każdą stronę - chyba będę musiał to tworzyć na raty ...

1507658_10202646945112375_1127948965_n_zps56324c09.jpg

CD mozolnego składania do kupy w całość....

Zakupiłem dwa myśliwce zero będą leżeć przemielone w ładowni wspólnie z beczkami - takie fotki znalazłem w rzeczywistości.

Widok na całość...

DSC09207_zps6fd2a2bc.jpg

W przeciwieństwie do Yantoma u mnie mogę zaszaleć z roślinnością , zarówno na wraku jak i dnie.

Dno zrobione z szpachli z tuby,większą kupę kamieni obrosną korale....

DSC09208_zps841e9dbe.jpg

Batyskaf będzie w bardziej spokojnej pozycji pływackiej - teraz go założyłem na sucho, możliwe że umieszczę go niżej że niby bada ładownie.

Inna wersja montażu to cieńszy drut od przodu - imitacja kabla od mini robota i mini robot ginący w ładowni ......

DSC09209_zpsea2e8b2b.jpg

Samoloty będą pokiereszowane w podobny sposób jak MZero specjalisty od dewastacji , czyli wręgi skrzydeł na wierzchu itp.

DSC09211_zps315c64ec.jpg

Nadbudówka z tyłu prawie ukończona, na górnym pokładzie zrobie imitacje dwóch karabinów P-lot

DSC09212_zpsb74f5dbc.jpg

DSC09213_zps89d6e33a.jpg

Dzióbek

DSC09216_zps0743b139.jpg

Zdecydowanie wersja z mini robotem w ładowni

A jeśli chodzi o samoloty, MZero pokazuje je z wręgami na wierzchu z prostej przyczyny: powierzchnie sterowe miały kryte płótnem Co zresztą tutaj bardzo pasuje, materiał już dawno zgnił, została tylko pordzewiała blacharka A co do rdzy, ta farbka to coś pięknego: http://vanaheim.pl/pl/farby-citadel-technical/5470-citadel-technical-typhus-corrosion.html

Zastanawia mnie co w tym wypadku sprawia większą frajdę- robienie modelu czy pozyskiwanie materiałów do budowy

Zapowiada się bardzo fajnie.

Powiedzenie że modelarz to skrzyżowanie śmieciarza z Mc Gayverem jednak nie wzięło się z niczego

Inspirujące! Fajnie się prezentuje taka zagracona ładownia. Co do batyskafu to jednak byłbym za cieńszym drutem i minirobotem.

Niestety to może być problematyczne.....

1) Kabel od rova w rzeczywistości to światłowód i nawet najcięszy stalowy drut będzie w tej skali , grubości ludzkiego uda.

O lataniu batyskafu razem z drutem podczas transportu nie wspomnę.

4) Montaż batyskafu to konstrukcji statku wykluczony - jest delikatna, myślę też nad zakupieniem cienkiej szklanej rurki i nią połączyć batyskaf z podłożem - może to być mniej widoczne niż drut...

Miło mi poinformować że na pokładzie wyląduje taki o to delikwent ... oczywiście nie ta skala ale dojdzie warstwa narostu i będzie ok.

http://www.airfix.com/shop/military-vehicles/176-military-vehicles/a01319-type-97-medium-tank-chi-ha-176/

Japończycy często wozili na pokładzie zewnętrznym...

A-light-tank-on-the-deck-of-the-San-Francisco-Maru-at-about-50m-depth-in-Truk-Lagoon.jpg

Plus chciałbym dowalić resztki ciężarówki

Zrzutekranuz2013-12-19220624_zpsd2ec5956.png

Inspirujące! Fajnie się prezentuje taka zagracona ładownia. Co do batyskafu to jednak byłbym za cieńszym drutem i minirobotem.

Powolutku do przodu....

Główna część "krzaczorów" zainstalowana , pewnie jeszcze dojdą w kilku miejscach + trochę koralowców ( fajna posypka Fallera)

Prace skupiły się teraz na samolotach....i przygotowaniu ich do wkomponowania w ładownię...

Zagruntowałem sam statek bo proszek to jednak delikatna struktura oraz przy okazji powoli wprowadzę kolorystkę - ciężko się maluje zwłaszcza w zakamarkach

Dach mostka nadal niezamocowany dlatego takie szpary .

DSC09238.jpg

DSC09239_zpsa346de77.jpg

DSC09240_zps630e808c.jpg

DSC09241_zps68b2cef2.jpg

DSC09242_zps00346c96.jpg

DSC09243_zps77822325.jpg

nieasmowite! ale samolot w ładowni nie powinien być trochę porośnięty?

Będzie , nawet nie jest przymocowany jeszcze - składam go do kupy maluje i dopiero będzie wmontowany w ładownie, dojdą jeszcze beczki