Skocz do zawartości

Messerschmitt BF110E 1/72 Eduard


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Łałałyła... Dobry jest. Messer wyszedł Ci extra fajnie. Gratuluję, może się podobać, tym bardziej, że ogrom pracy , który w niego włożyłeś widoczny jest na tyk pięknych fotkach.

Czekam na więcej Twoich modeli, jest co podpatrzeć.

Pozdro

Krzych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka razy Kolegę chwaliłem nie tylko tu, ale i w grupie tematycznej na twarzoksiążce, do której serdecznie zapraszam fanów lotnictwa II Wojny Światowej. Oto link do grupy, wszyscy są mile widziani:

https://www.facebook.com/groups/594854903893414/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po obejrzeniu mam mieszane uczucia i ... pewien problem z oceną.

 

Po pierwsze podziwiam wkład pracy w rozebranie modelu tu i ówdzie (co widać) oraz w wykończenie wnętrza kadłuba (czego nie widać w gotowym modelu).

 

Po drugie imponuje mi odwaga, bo włożenie tyle pracochłonności w model z zimowym malowaniem, które jest bardzo trudne do odtworzenia wiązało się ze sporym ryzykiem i niepewnością. Taki typ wykończenia omijają nawet doświadczeni modelarze!

 

Po trzecie... Zimowe malowanie jest samo w sobie w pewien sposób "niechlujne" i to udało Parazo oddać, bo model ociera się właśnie o granicę pewnej "niechlujności". Trudno orzec czy taki był zamiar autora czy też tak się przypadkiem złożyło, w każdym razie model w tym przypadku się broni.

 

Co do wykończenia to brakuje washa w liniach podziałowych, szczególnie na powierzchniach dolnych i dla oddzielenia powierzchni sterowych.

 

Ciekawa praca, podoba mi się, choć akurat sam robię modele w odmienny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Malowanie zimowe fajnie wyszło a nie jest to taka prosta sprawa, ja zimowe malowania omijam szerokim łukiem. Gratuluję

___________________________________________________________________

Na warsztacie:

Reggiane Re.2000 - Italeri 1/72 - ukończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że teraz podpadnę pewnej grupie lubiącej technikę zwaną washem, ale nie podoba mi się to. Co ciekawe, zacząłem robić wash na tym modelu, ale ciemnie linie podziału mi się nie podobały i zmyłem to w pierniki w przeciwieństwie do preshadingu, który tu akurat się schował ale podoba mi się i wygląda według mnie dużo bardziej naturalnie niż ciemne kreski. Jedno jest pewne, przydałby się do oddzielenia lini sterów, to jeszcze poprawię bo faktycznie za mocno sie zlewają z resztą modelu.

Nikomu nie podpadasz, każdy modelarz ma prawo do wyboru środków jakie zastosuje przy wykonaniu modelu. Ja np nie stosuje preshadingu, bo uważam że jest nazbyt pracochłonny i wymaga sporej uwagi przy kładzeniu odpowiedniej warstwy farby. Przy tym sam efekt cieniowania mi się podoba, choć uważam że bywa często nadużywany patrząc na zdjęcia prawdziwych samolotów...

 

Co do washa, nie do końca jest to kwestia gustu. Porównaj jak wygląda zacienienie przy szczelinie steru kierunku na prawdziwym samolocie

 

Messerschmitt_Bf110_S9_NN5.jpg

 

a jak wygląda to na modelu

 

z305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Wprawdzie żaden ze mnie fan niemieckich maszyn ani zimowych malowań, ale widać wkład pracy i udany efekt - ja się długo jeszcze nie odważę na zimówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu duzo gadac zdolniacha z ciebie fajnie to poskladales razem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parazo, wcale nie zamierzam Cię do niczego namawiać. Pewnie że można się pobawić kontrastem w Photoshopie zamiast washować model, efekt będzie podobny...

 

A swoją droga tak a propos zdjęć, to postaraj się w przyszłości zwrócić uwagę na ten element, bo niektóre są źle wykadrowane i brakuje im głębi ostrości. Poza tym wygląda, że nie możesz się zdecydować na tło i raczysz nas wszystkimi możliwymi wariantami eksperymentów w tym zakresie. To nie sprzyja oglądaniu i ocenie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.