Jump to content

Messerschmitt BF110E 1/72 Eduard


Forest
 Share

Recommended Posts

Siemka!

Łałałyła... Dobry jest. Messer wyszedł Ci extra fajnie. Gratuluję, może się podobać, tym bardziej, że ogrom pracy , który w niego włożyłeś widoczny jest na tyk pięknych fotkach.

Czekam na więcej Twoich modeli, jest co podpatrzeć.

Pozdro

Krzych.

Link to comment
Share on other sites

Ja już kilka razy Kolegę chwaliłem nie tylko tu, ale i w grupie tematycznej na twarzoksiążce, do której serdecznie zapraszam fanów lotnictwa II Wojny Światowej. Oto link do grupy, wszyscy są mile widziani:

https://www.facebook.com/groups/594854903893414/

Link to comment
Share on other sites

A ja po obejrzeniu mam mieszane uczucia i ... pewien problem z oceną.

 

Po pierwsze podziwiam wkład pracy w rozebranie modelu tu i ówdzie (co widać) oraz w wykończenie wnętrza kadłuba (czego nie widać w gotowym modelu).

 

Po drugie imponuje mi odwaga, bo włożenie tyle pracochłonności w model z zimowym malowaniem, które jest bardzo trudne do odtworzenia wiązało się ze sporym ryzykiem i niepewnością. Taki typ wykończenia omijają nawet doświadczeni modelarze!

 

Po trzecie... Zimowe malowanie jest samo w sobie w pewien sposób "niechlujne" i to udało Parazo oddać, bo model ociera się właśnie o granicę pewnej "niechlujności". Trudno orzec czy taki był zamiar autora czy też tak się przypadkiem złożyło, w każdym razie model w tym przypadku się broni.

 

Co do wykończenia to brakuje washa w liniach podziałowych, szczególnie na powierzchniach dolnych i dla oddzielenia powierzchni sterowych.

 

Ciekawa praca, podoba mi się, choć akurat sam robię modele w odmienny sposób.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się podoba. Malowanie zimowe fajnie wyszło a nie jest to taka prosta sprawa, ja zimowe malowania omijam szerokim łukiem. Gratuluję

___________________________________________________________________

Na warsztacie:

Reggiane Re.2000 - Italeri 1/72 - ukończony

Link to comment
Share on other sites

Wiem że teraz podpadnę pewnej grupie lubiącej technikę zwaną washem, ale nie podoba mi się to. Co ciekawe, zacząłem robić wash na tym modelu, ale ciemnie linie podziału mi się nie podobały i zmyłem to w pierniki w przeciwieństwie do preshadingu, który tu akurat się schował ale podoba mi się i wygląda według mnie dużo bardziej naturalnie niż ciemne kreski. Jedno jest pewne, przydałby się do oddzielenia lini sterów, to jeszcze poprawię bo faktycznie za mocno sie zlewają z resztą modelu.

Nikomu nie podpadasz, każdy modelarz ma prawo do wyboru środków jakie zastosuje przy wykonaniu modelu. Ja np nie stosuje preshadingu, bo uważam że jest nazbyt pracochłonny i wymaga sporej uwagi przy kładzeniu odpowiedniej warstwy farby. Przy tym sam efekt cieniowania mi się podoba, choć uważam że bywa często nadużywany patrząc na zdjęcia prawdziwych samolotów...

 

Co do washa, nie do końca jest to kwestia gustu. Porównaj jak wygląda zacienienie przy szczelinie steru kierunku na prawdziwym samolocie

 

Messerschmitt_Bf110_S9_NN5.jpg

 

a jak wygląda to na modelu

 

z305.jpg

Link to comment
Share on other sites

Parazo, wcale nie zamierzam Cię do niczego namawiać. Pewnie że można się pobawić kontrastem w Photoshopie zamiast washować model, efekt będzie podobny...

 

A swoją droga tak a propos zdjęć, to postaraj się w przyszłości zwrócić uwagę na ten element, bo niektóre są źle wykadrowane i brakuje im głębi ostrości. Poza tym wygląda, że nie możesz się zdecydować na tło i raczysz nas wszystkimi możliwymi wariantami eksperymentów w tym zakresie. To nie sprzyja oglądaniu i ocenie modelu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.