Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

postanowiłem powalczyć osobiście w materii blach i luf do skali 1/700

wpadły mi w łapki lufy do 350-tki, na pierwszy rzut oka wyglądają super, tam gdzie mają być stożkowe, są stożkowe, niektóre cieniutkie jak szpileczki, ucieszyły moje oczy niezmiernie, bardzo dobra robota i nie trzeba ściągać z Dalekiego Wschodu (choć z "bliskiego" Zachodu też już czekam 1,5 miesiąca ) fajne te lufy

 

od razu nasuwa się pytanie czy będą lufy do współczesnych okrętów w 350-ce?

 

A dodatkowo blaszki:

drzwi amerykanskie

 

a są w planach współczesne drzwi do 350-tki? przyzaję, że obecna oferta na rynku jest dla mnie niewystarczająca, drzwi nawet na jednym okręcie są różnych rozmiarów i jest ich sporo... a na obecnie dostępnych blaszkach jest ich albo mało albo są za mało zróżnicowane

a jak by się pojawiły drzwi do współczesnych okrętów rosyjskich w tej skali to byłbym wniebowzięty

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm......... nie można powiadacie bo na razie to moje projekty, i prototypy a cały czas szukam producenta Jędrek dostał partie poglądową, jest Hood, Missouri, North Carolina, Takao, Yamato, Bismarck rozpietość kalibrów od 102mm do 460mm a wkrótce równiez blachi do 350 na początek drzwi, a potem cosik współczesnego jak dostane plany okręt nazywa siem na "S" i jest zza wschodniej granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: warto. Sam kupiłem i złożyłem tego kolosa. fajna sprawa, sporo części, nieźle odlane, wszystko pasuje do siebie, szkoda,że nie ma w zestawie blaszek, ale nie można mieć wszystkiego Jeśli masz sporo miejsca aby go wyeksponować to kupuj. Niestety modle Yamato w tej skali jest rzadko spotykany w sklepach. Ja musiałem go specjalnie sprowadzać z Japonii i czekałem ponad 3 miesiące, a i tak maiłem szczęście,że akurat tamiya robiła w tym samym czasie dostawę swoich produktów do Europy i wszystko szło kontenerem z czego do naszego kontynentu przypłynęło jedynie 12 modeli tego pancernika i wszystkie powędrowały na zach Europy i tylko mój przybył do Polski xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen zestaw blach ma Lion Roar... Może ktoś jeszcze sie wypowie... . Wydane niedawno Nagato czy Kongo, to klasa sama dla siebie, tak więc może warto poczekać na nowego Yamato, bo przecież to bardzo wdzięczny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen zestaw blach ma Lion Roar...
Eduard chyba tez cos robi

 

Ja musiałem go specjalnie sprowadzać z Japonii i czekałem ponad 3 miesiące, a i tak maiłem szczęście,że akurat tamiya robiła w tym samym czasie dostawę swoich produktów do Europy i wszystko szło kontenerem z czego do naszego kontynentu przypłynęło jedynie 12 modeli tego pancernika i wszystkie powędrowały na zach Europy i tylko mój przybył do Polski xD

 

Jest w Moduni i nawet cene opuscili

http://www.moduni.de/product_info.php/cPath/35000000_35400000_35403000/products_id/8078014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem model wart jest kupna, tym bardziej, że od takiego nowego Kongo czy Nagato jest około połowy tańszy. Na razie nikt nie zapowiedział oficjalnie nowego Yamato, a plotki się pojawiające, to raczej pobożne życzenia modelarzy. Model Tamiyki jak na lata w których powstał (początek lat 80) był naprawdę bardzo dobry, do tej pory można go uznać co najmniej za przyzwoity. W tym czasie nie było jeszcze książki Skulskiego więc oczywiście ma błędy, ale nawet rzeczone AOTS ma podobno takowe – jak powszechnie wiadomo wiele informacji o japońskich okrętach zaginęło w końcowym okresie II wojny, stąd tak dużo domysłów i przypuszczeń. Oprócz omawianych blaszki do niego produkuje też WEM i GMM., innych akcesoriów też jest sporo.

 

Np. na modelwarships można sobie np. zobaczyć jakie cacko wyprodukował z tego zestawu Peter Van Buren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: warto. Sam kupiłem i złożyłem tego kolosa. fajna sprawa, sporo części, nieźle odlane, wszystko pasuje do siebie, szkoda,że nie ma w zestawie blaszek, ale nie można mieć wszystkiego Jeśli masz sporo miejsca aby go wyeksponować to kupuj. Niestety modle Yamato w tej skali jest rzadko spotykany w sklepach. Ja musiałem go specjalnie sprowadzać z Japonii i czekałem ponad 3 miesiące, a i tak maiłem szczęście,że akurat tamiya robiła w tym samym czasie dostawę swoich produktów do Europy i wszystko szło kontenerem z czego do naszego kontynentu przypłynęło jedynie 12 modeli tego pancernika i wszystkie powędrowały na zach Europy i tylko mój przybył do Polski xD

Nie wiem kiedy kupowałeś, bo ja bez problemu właśnie kupiłem Yamato w jednym ze sklepów modelarskich ... . Fakt, że był tylko w jednym, ale "był" tam dość długo w ofercie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe blaszki Pit-Road:

 

WWII USN Light Cruiser

1/700 PE154

 

Russian Navy Missile Destroyer

1/700 PE157

 

Russian Navy Aircraft Carrier Admiral Kuznetsov

1/700 PE171

 

USS Blue Ridge Class

1/700 PE174

 

do obejrzenia m.in. TU

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie... tylko magazyn pęka w szwach a ceny modeli po ostatnim kursie walut znów wysokie

 

Jędrek

Taaaaa, dolar idzie w górę.... ale nie mogłem się powstrzymać i już zamówiłem Suzutsuki

 

 

No niestety ceny idą w górę, w relacji z Tokio ktoś pisał, że rynek modelarski też będzie się zmagał ze spadkiem sprzedaży :( i nie można się spodziewać takiej liczby nowości jak obecnie. Zwłaszcza w klasie droższych modeli.

Mam nadzieję, że z tych które już pokazali jako prototypy nie zrezygnują…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apetyczne te Twoje wyroby, amerykańskie drzwi przydałbyby mi się teraz, oj przydałyby... są w sprzedaży już?

 

poza tym przydałoby się przy zdjęciach choć po słowie wyjaśnienia co na nich jest

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.