Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Na zaprzyjaźnionej czeskiej stronie znalazłem coś takiego:

3eb2251e3c6ff516.jpg

Na zdjęciu widać (chyba) datę 2009, czy ktoś wie coś na ten temat?

 

PS.

Czyżby to było to:

http://www.warshipsww2.eu/lode.php?language=&period=2&idtrida=1568

lub to:

http://www.warshipsww2.eu/lode.php?language=&period=2&idtrida=1567

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Japonii wysyłka SAL-em trwa ok 2 tygodni, EMS koło tygodnia.

 

Też sobie zamówiłem Suzutsuki - rzeczywiście bardzo ładny okręt - szkoda, że kurs jena poszedł tak wysoko w górę, przestaje się opłacać cokolwiek stamtąd sprowadzać. Taki Akagi to obecnie kupa kasy, a właśnie wszedł do sprzedaży.

 

MONO CHROME to japoński dystrybutor Trumpka - ciekaw jestem czy regularny Trumpeter będzie dokładnie taki sam z PE.

 

Co do tego Pit Road-a to chyba jest to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa, Suzutsuki "trochę" kosztował . Jeszcze niedawno byłoby o 1/3 taniej, Akagi śliczny, ale najpierw Ise.... Dzisiaj dolar troche staniał, oby tak dalej....

 

PS Akagi z drewnianym pokładem i blaszkami (zaznaczam, że nie wszystkimi) w Hobbyeasy kosztuje 1600zł (sam model 800)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tego jeszcze tu nie było: Revell wypuścił model niszczyciela amerykańskiego typu Fletcher w skali 1:144 cena ok.70€ (w Polsce w/g Modelarza ma być w listopadzie) oraz wersję dla niemieckiej Bundesmarine- niszczyciel Z-1 (czyli trochę przerobiony Fletcher-różni się m.in. masztem, nadbudówkami, radarem). Tu można zobaczyć zdjęcia próbnego modelu.(USA-Fletcher tylko, że na nich jest w częściach, zlepionego w 100% zdjęcia nie widziałem w internecie [jest małe zdjęcie w Modelarzu na str.3])

Oraz model jachtu motorowego Predator w skali 1:72 (niestety nie znalazłem w internecie modelu próbnego- jedno małe można zobaczyć w Modelarzu na 3 stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tego jeszcze tu nie było: Revell wypuścił model niszczyciela amerykańskiego typu Fletcher w skali 1:144

było, było... w tym temacie zresztą, choć wyprasek chyba faktycznie nikt nie linkował (wtedy mówiliśmy dopiero o zapowiedzi)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Revell wypuści też Fletchera w 1/72 ? – to byłby dopiero gigant.

 

Trwa dalszy ciąg jesiennego wysypu nowości w 1/350. Aoshima wypuściła właśnie drugi pancernik klasy Kongo – Kirishimę w wersji z 1942 r., na moment zatopienia – do zobaczenia na 1999.co.jp.

 

Revell zapowiedział na przyszły rok Tirpitza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa dalszy ciąg jesiennego wysypu nowości w 1/350. Aoshima wypuściła właśnie drugi pancernik klasy Kongo – Kirishimę w wersji z 1942 r., na moment zatopienia – do zobaczenia na 1999.co.jp.

 

A oprócz tego na w.w. stronce Oyodo (First Limited Version- ciekawe co w nim takiego niezwykłego), a także Takao 1944, i Atago 1942 w wersji pełno kadłubowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A oprócz tego na w.w. stronce Oyodo (First Limited Version- ciekawe co w nim takiego niezwykłego), a także Takao 1944, i Atago 1942 w wersji pełno kadłubowej.

 

Trzeba by znaleźć kogoś kto umiałby przeczytać ten napis po japońsku na czerwonym tle

Fajnie by było gdyby Aoshima zrobiła go też w 1/350 – to bardzo ładny okręt.

 

Dużych ilości ruskich okrętów ze strony japońskich firm nie spodziewałbym się specjalnie – jak wiadomo nie przepadają oni za tą nacją. Już prędzej wydają coś amerykańskiego lub niemieckiego, czy brytyjskiego. Raczej Trumpek będzie eksploatować ten temat. Zresztą jest jeszcze tyle ciekawej japońszczyzny która po prostu musi wyjść…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O herbaciarzy bym się nie martwił, w końcu Renown i Eskimo na horyzoncie w 700.

 

Co do Trumpka to chyba powinien nie długo skończyć wykorzystywać Nowe Orleany (do kompletu brakuje mu jeszcze zapowiedzi USS Vincennes, pozostałe już są na stronce), więc zobaczymy za który typ okrętów się zabiorą.

 

A propo Rosjan to zgodnie z tą listą to dzięki firmie Flagman wielbiciele okrętów Rosyjskich będą mieli co robić w "350":

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=2&t=37762

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio magazyny mi się przetrzebiły. Trochę modeli skleiłem, lub jestem w trakcie klejenia, tak że miejsce bym znalazł. Cywilne w rodzaju Queen Mary mnie nie interesują a "wojskowe cywile" to raczej wieloletnie modele. Chyba, że przegapiłem jakieś nowości floty rosyjsko-radziecko-polskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio magazyny mi się przetrzebiły. Trochę modeli skleiłem, lub jestem w trakcie klejenia, tak że miejsce bym znalazł.

 

Fotki, fotki, fotki

 

Cywilne w rodzaju Queen Mary mnie nie interesują a "wojskowe cywile" to raczej wieloletnie modele. Chyba, że przegapiłem jakieś nowości floty rosyjsko-radziecko-polskiej?

 

Nie wspominalem o Queen Mary. Jest taki model w 200-ce? Mialem na mysli ostatnie holowniki z Revella czy tez te same jak i rybaki z Hellera. O jakich wojskowych cywilach mowisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cywilne wojskowe" to dla mnie te statki które towarzyszą wszelkim krążownikom, ścigaczom, podwodnym, lotniskowcom ... Coś jak Twój Dniestr. Fajnie byłoby skleić takie statki zaopatrzenia, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że nie jestem pewien, ale chyba widywałem jakieś dziwadła w latach `80 i `90, tylko nie jestem pewien, czy były w skali 1/200

 

P.S. Zapomniałem dodać, że nie zamierzam sprzeczać się z Tobą w tym temacie, bo o wiele lepiej się orientujesz ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widywało się przed laty dziwne modele. Jakieś "zbiornikowiec armii radzieckiej" czy też "okręt amunicyjny". Teraz nie jestem pewien nawet nazw. Producentów, skali to w ogóle nie pamiętam. Pozostały w głowie tylko takie nazwy z obchodów sklepów modelarskich w Poznaniu (przełom lat `80 i `90). Wtedy nie interesowało mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasegawa's 1/350 Akitsushima Seaplane - seria limitowana

5891325aed1dc364.jpg

http://www.hasegawa-model.co.jp/LTD500/AKT/AKT1.html

Jak dobrze zrozumiałem tylko 500 sztuk.... ale cena z blachami coś koło 28,000 yen = 450 dolców

Piękny model ale za taką cenę dziękuję ... ..............

ale jak tak sie dobrze zastanowić to gdyby kupować blachy osobno, to pewnie niewiele taniej by wyszło..... Ech ta dzisiejsza cena dolców.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.