Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie EDIT: już zamówiony

 

Flyhawk zapowiedział nowości na ten rok, wszystko 700-tka (szkoda, że tylko w tej skali )

FH700020 HMS Hood 1941 Super Detail for Trumpeter

FH 700035 IJN Heavy Cruiser Takao 1942/1944 Super Details for Aoshima

FH 7000081 JMSDF DDG Kongo for Hasegawa

FH700103 USN Arleigh Burke class Destroyer

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bronkowate" Kilo i Song sa juz dostepne w LuckyModel. Kazdy po 10$. Rzut oka na instrukcje i sie okazuje ze bedzie mozna zrobic Orzelka. Natomiast na pudle jest "Sung", choc powinno byc "Song" - dziwne & frapujace...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Ty to wszystko skleisz

tia... a razem z Kilo "płynie" fregata Kang Ding

 

EDIT: Aoshima zapowiedziała na lato kolejny ciekawy model - Nagara (1942) 1:350, w zestawie ponoć mają być jakieś blaszki

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aoshima zapowiedziała na lato kolejny ciekawy model - Nagara (1942) 1:350, w zestawie ponoć mają być jakieś blaszki

Taaa, przy tym kursie dolara pewnie nieprędko coś kupię . Chociaż zamówienie na Mogami jeszcze nie odwołałem...

http://www.tamiya-plamodelfactory.co.jp/blog/?p=1704

Ise na razie odpłynął w siną dal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej patrzeć należy na kurs jena a nie dolara. Parę miesięcy temu kupowałem modele w Japonii po kursie 2,2 PLN za 100 jenów, teraz kurs jest 3,9 PLN - tragedia. Miejmy nadzieję że Fujimi nie zrezygnuje ze Shokaku, kupię go za każdą cenę. A Ise do mnie jedzie, jeszcze po grudniowej cenie 900 PLN. Jak będę miał go u siebie zamieszczę zdjęcia wyprasek.

 

Pozdrawiam

tcl74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał go u siebie zamieszczę zdjęcia wyprasek.

koniecznie

 

ten model kusił mnie jeszcze wczoraj na przemian z Akagi ale... zrezygnowałem z zakupu na rzecz dodatków do posiadanych już modeli i... nawet zbytnio nie chodzi o kursy walut (choć te są beznadziejne) ale o to, że tempo przybywania zrobionych modeli zdecydowanie jest mniejsze niż ich przyrost w magazynie a ten pęka już w szwach

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700-tki Pit-Road:

 

W30 - IJN Destroyer Asashio (+PE)

W121 - WWII USN Heavy Cruiser San Francisco 1942 (+PE, w kooperacji z Trumpeter)

J33P - JMSDF Aegis Destroyer Atago (+PE, crew)

J35P - JMSDF Aegis Destroyer Ashigara (+PE, crew)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek to prawda, że pudeł przybywa, dlatego postanowiłem kupować te 350-tki , o których się mówi, że są wydane w limitowanych edycjach. Podobno Ise tez jest limitowany choć ja nie widziałem oficjalnych informacji o tym. Ostatnio firmy trochę z tym limitowaniem oszukują - np Aoshima wydała Kirishimę w limitowanej edycji, ale to limitowanie dotyczy tylko dodatku w postaci metalowych luf artylerii średniej. Z moich informacji wynika że Mutsu Hasegawy jest limitowany. Przekonałem sie boleśnie o limitowanych edycjach krążowników Takao Chokai Atago i Maya Aoshimy. Nie jest teraz łatwo kupić np Takao czy Chokai w wersji z 1942 lub Atago.

 

Czy ktoś ma potwierdzone informacje o limitowaniu Ise?

 

tcl74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to to limitowanie Ise polega tylko na tym, że pierwszy rzut ma lufki i matriosów, a „normlana” wersja ma ich nie mieć. Podobnie jest z krążownikami czy Kongosami Aoshimy – wersja limitowana ma po prostu jakąś blaszkę, lufki lub odlew, których późniejsze mają nie mieć, lub w zamian mają mieć coś innego. Akurat w przypadku Takao nie ma problemu bo wersje 42 i 44 to te same wypraski, w Chokai jest chyba identycznie. Tak więc głównie jest to kwestia czy ktoś napali się na konkretny dodatek, będący w tej lub innej edycji lub rysunek z pudła. Problem mógłby być z Maya gdyby np. wydali go na rok 1942, bo 44 ma dodatkowe części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla miłośników biżuterii do 700-tki Lion Roar wypuszcza właśnie ładny zestaw do Nagato KLIK

 

AFV Club zapowiedział U-boota VIIB w 350-ce czyżby tworzyła się konkurencja dla Flagmana? KLIK

 

i coś dużego na koniec czyli 1/35 Program 5 ATC(H) "Tango firmy Masterpiece Models z racji iż to żywica pewnie cena niemała... a szkoda, ciekawy temat KLIK

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych list to parę krąży po sieci ale szczerze mówiąc to niewiele ciekawych wieści w Norymberdze się pojawiło

 

wracając do powyższego linku najbardziej ciekawi mnie zapowiedź o której mówi się od jakiegoś czasu a mianowicie HMS Illustrious 1:350 Airfixa

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazano również Bismarcka 1:144

o tyle ciekawe, że rok temu pokazywano Bismarcka w tej skali ale o ile pamiętam Soar Art, ten jest Glow2B, w którejś z relacji zdjęciowych widziałem pudło z tym modelem... wieelkie

w tej samej skali Revel zapowiedział kuter klasy 143A Gepard całkiem przyjemnie zapowiadający się model KLIK

 

EDIT: jakoś wcześniej nie zauważyłem, że i Revell (poza AFV Club) zapowiedział U-boota w 1:350 VIIC: KLIK

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.