Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

sam nie wiem czy się oprę... Mogami jest cudne

 

Jędrek

Jędrek, przestań !!! Bo inaczej i będzie

Czy Ty chcesz kolejnego rozwodu w Polsce?! Jak nie wytrzymam i kupię Mogami to żona mnie na zbity pysk wypieprzy z chaty i jak nic wprowadzę się do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co mówię bo już macany

Tamiya to jednak Tamiya - po prostu sam model robi wrażenie pietyzmem pakowania, box-artem, jakością części - oglądając go na sucho ma się wrażenie jakby klocki lego się oglądało i łapki aż się rwią by to zacząć sklejać bez żadnych dodatków a i tu blaszka jest w zestawie a poza tym nie tylko śrubki do łączenia niektórych elementów ale nawet... malutki wkrętak

jak się jeszcze doda rasową sylwetkę okrętu, ciekawostkę w postaci pokładu lotniczego to zaczyna brakować słów

 

miejsce by się znalazło, ale jak Cię wyrzuci z modelami to na bank się u mnie nie pomieścimy

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak to mawiaja cudze chwalicie a swoje????????

* Mirage Hobby 993501 — Okręt podwodny ORP „Orzeł” (1939)

* Mirage Hobby 993502 — Okręt podwodny ORP „Sęp” (1939)

* Mirage Hobby 993511 — Okręt podwodny ORP „Wilk” (1939)

* Mirage Hobby 993512 — Okręt podwodny ORP „Ryś” (1939)

* Mirage Hobby 993513 — Okręt podwodny ORP „Żbik” (1939)

* Mirage Hobby 993531 — Niszczyciel ORP „Wicher” (1939)

* Mirage Hobby 993541 — Stawiacz min ORP „Gryf” (1939)

* Mirage Hobby 993571 — Okręt artyleryjski ORP „Mazur” (1939)

 

Maja być również i "ptaszki" a wszystko jak widać w 350 czyżbym kupił pierwszy "duży" model zapowiada się ciekawie zwłaszcza, że maja to być całkowicie nowe formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w hlj.com jest przecena Mogami 1/350 z 11000 jenów na 7700.

Zaznaczyć należy, że wysyłka do Polski kosztuje 7000 jenów. Łącznie trzeba zapłacić 493 PLN, chyba że zmienią się kursy walut. Dotychczas widziałem w sklepie w Polsce Mogamiego za 600 PLN więc ta przecena to jakaś tam okazja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu Yukikaze z Tamiyi też był na hlj.com w bardzo atrakcyjnej, przecenionej cenie. 7700 JPY to rzeczywiście okazja – ok. 260 PLN na obecną chwilę. Całość dobijają tylko te koszty wysyłki z Japonii – zauważyłem, że tam te opłaty też poszły w górę. Hongkong jeśli chodzi o koszty wysyłki jest bezkonkurencyjny póki co.

 

Pojawiła się zapowiedź Nagato w konfiguracji z 1944 r. z Hasegawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hlj.com/ - Japonia, koszty wysyłki dość wysokie, zależne od wagi.

http://www.hobbyeasy.com - Hongkong, koszty mniejsze, podawane również koszty i cena w języku polskim ( trzeba tylko ustawić w odpowiednim miejscu). Ten sklep szczególnie polecam, chociaż kupowałem też w HLJ. Bardzo dobry kontakt mailowy ze sklepami.

Mogami kupiłem na ebayu - model-direct w Hongkongu - czy jakoś tak. Bez problemu.

Gdzieś na forum znajdziesz więcej sklepów. Ja podaję tylko te gdzie kupowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Daro za info.

 

Pojawiły sie nowe 350-tki jako zapowiedzi w HLJ.

 

Mikuma Tamiya

Nagato 1944 Hasegawa

Nagara Aoshima

Myoko Aoshima

 

 

No to nieźle, żona mnie już na pewno wywali z domu jak to kupię, no może oprócz Nagato, bo mieć dwa Nagato to chyba lekka przesada (Hasegawa idzie na łatwiznę)

 

Czy słyszał ktoś o zapowiedziach Fuso lub Yamashiro, ewentualnie Hiryu lub Soryu w 350-tce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he.... żona żyje w nieświadomości.... no może nie całkiem . Za to jak coś sobie kupi , ja nie grymaszę. Do Nagato można kupić zestaw Lion Roara... Fuso też bym kupił... Nagaro, Myoko... i jeszcze Mikuma...totalna załamka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapowiedzi są naprawdę imponujące Tylko gdzie to trzymać i skąd znaleźć tyle kasy - oto jest pytanie Spodziewam się, że Nagato 1944 nie będzie ostatnim - wydaje mi się, że na pewno wyjdzie też Mutsu w wersji 1943. Póki co mi też wystarczy jeden taki mastodont.

 

Co do sklepów w Honkongu jest też www.luckymodel.com - sprawdzony i z przyzwoitymi cenami.

Przykładowa wysyłka dużych pudeł z hobbyeasy- Nagato ok 140 PLN, Kongo ok 100 PLN . Przy dużym pudle zwiększa się niestety prawdopodobieństwo, że zainteresuje się nimi urząd celny :(

 

Nad Fuso podobno pracują, aż trzy japońskie firmy Jakieś 1,5 roku temu była wiadomość, że w dalekich planach Aoshima ma parę Soryu/Hiryu. Oczywiście na razie nikt tego nie potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużym pudle zwiększa się niestety prawdopodobieństwo, że zainteresuje się nimi urząd celny :(

Pudło od Mogami było dość spore i celnicy zainteresowali się nim.... Miałem ładne pieczątki -podlega ocleniu, cło i coś tam jeszcze. Później widocznie przemyśleli sprawę, bo pieczątki skreśli i cła nie płaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie z nowości 1/350 Fujimi pokazało foty swojego Shokaku:
Super, tylko czy cena nie będzie z kosmosu, jak w przypadku Akagi ? szkoda, że modele nie są w cenach tak max. 200-250 PLN. Biednego modelarza nie stać na okręt z dodatkami rzędu 500-1000 PLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tylko czy cena nie będzie z kosmosu, jak w przypadku Akagi ? szkoda, że modele nie są w cenach tak max. 200-250 PLN. Biednego modelarza nie stać na okręt z dodatkami rzędu 500-1000 PLN

 

No niestety Shokaku z wysyłką z Dalekiego Wschodu to wydatek rzędu 1000 PLN. Jest troszkę tańszy od Akagi, ale niewiele. No cóż, japońskie firmy się cenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem Fujimi atakuje:

Taaaa, szkoda tylko, że nie w 1/350.... :(

 

Dostał nowego niedawno nowego Shokaku i jeszcze mu mało , poza tym Haruna już od dawna jest dostępna w 1/350.

 

 

Taka ciekawostka:

http://www.jadarhobby.pl/soviet-navy-submarine-shch303-1350-p-17385.html

 

 

Oraz co sądzicie o ofercie Niko Models, ponieważ kolejne ciekawe zapowiedzi się pojawiły:

http://nikomodel.pl/soon.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro napisał:

Sebaar napisał:

A tymczasem Fujimi atakuje:

 

Taaaa, szkoda tylko, że nie w 1/350.... :(

 

 

Dostał nowego niedawno nowego Shokaku i jeszcze mu mało , poza tym Haruna już od dawna jest dostępna w 1/350.

Akurat to było w kontekście modeli Tsugaru i Okishimy... , a tego mi mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowsza wersja Sowremiennego w końcu jako model i to od razu całkiem spory gdyż w 1:200 - już w sprzedaży

http://www.hobbyeasy.com/en_US/prod/42180.html

 

widząc iż Bronco powtarza to co w 1:350 także w 1:200 (Sung) poczekam być może pójdzie też w drugą stronę i wypuści ten model Sowremiennego w 1:350

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.