Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie wiem w jakim temacie mam to napisać, więc zrobię to tutaj. Ostatnio mam przerwę w modelarstwie i nie wiem czy kiedykolwiek do niego jeszcze wronę. Ale mam głowę pełną pomysłów. Pomysłów, którymi chcę się podzielić, bo wiem że są wśród Was zdolni ludzie i będą w stanie to wykonać.

 

W modelarstwie morskim w odróżnieniu od pancernego czy lotniczego oprócz super efektów eksploatacji jest bardzo mało uszkodzeń, zniszczeń. W relacjach z konkursów czy wystaw bardzo rzadko można zobaczyć jakąś dioramę morską z akcją. wszystkie to takie same dioramki ze statkiem na podstawce lub tylko z morzem. Raz mi się rzuciła w oczy jakaś dioramka pokazująca awaryjne wynurzenie atomowego okrętu podwodnego. Była super.

 

Napiszę kilka pomysłów, a Wy możecie powiedzieć, czy są wykonalne.

 

- okręt w ostrym skręcie, pochylony na bok, wieże artylerii obrócone do strzału. Oczywiście mowa o mniejszych okrętach, jak niszczyciele czy max lekkie krążowniki.

 

- lotniskowce - zawsze widzę lotniskowce na paradzie. Samoloty w równych rządkach i tyle. A może jakieś lądujące/startujące samoloty. Windy w połowie drogi itp. A z 2 WŚ, może jakieś trafienia w pokład, spalone samoloty. Wiem, że jest to ekstremalnie trudne w tych skalach, ale chyba warte wysiłku. efekt może być niesamowity.

 

- uszkodzenia większych okrętów. Np USS Helena z urwanym dziobem itp. Dziury w kadłubie, zniszczone nadbudówki. Fotek, szczególnie z Pacyfiku jest sporo.

 

- jak pierwsza propozycja ale z wybuchem obok czy to bomby lotniczej czy artylerii innego okrętu.

 

- niszczyciel taranujący U-Botta.

 

- okręty podejmujące tratwy z zatopionego statku/okrętu

 

- oblodzone okręty na trasach atlantyckich czy arktycznych konwojów.

 

Może na razie tyle. Głowę mam pełną pomysłów. Część z nich już trafiła do jednego z modelarzy zajmujących się pancerką. Jak ktoś ma problem z wymyśleniem dioramki a ma jakiś model. Dajcie mi znać. Coś znajdę na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysly super i wbrew pozorom możliwe do wykonania. Tylko dość praco i czasochlonne.

Co do Illustroriusa, to mi się zawsze ten okręt podobal i kupilbym go nawet jeżeli bylby to mega potworny gniot. Kupilem Polę z Hobby Bossa, która jest bardzo slabym zestawem, ale wspanialym tematem. Gdy dowiedzilem się o najnowszym dziecku Airfixa przetrzepaem neta i znalazlem między innymi relację, jaką zamieścil Pawel i jeszcze kilka innych. To zadecydowlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie - nie tyle co zerwałem, ale mam dłuższą przerwę. Nie wiem czy wrócę. Część niesklejonych modeli pewnie sprzedam. Zatrzymam tylko te spod znaku - muszę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- uszkodzenia większych okrętów. Np USS Helena z urwanym dziobem itp. Dziury w kadłubie, zniszczone nadbudówki. Fotek, szczególnie z Pacyfiku jest sporo.

 

Coś takiego :

http://www.modellversium.de/galerie/5-schiffe-ww2/5027-uss-minneapolis-ca-36-trumpeter.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostrzę sobie zęby na coś takiego:

A14201_1.jpg

Cena w Martoli 178 zeta.

 

Ciekaw jestem kiedy zestaw będzie dostępny w sprzedaży bo od kiedy się pojawił wisi z adnotacją niedostępny. Tak na marginesie to cena jest bardzo przystępna, jak widziałem nowe zapowiedzi innych producentów to trochę się załamałem widząc w jakim tempie podnoszą ceny za swoje produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny pomysły:

 

- tonący okręt, z uszkodzeniami.

 

- okręt w uniku a tuż koło burty, pod powierzchnią torpeda.

 

Wiem, że to w Irlandii, ale będę robił zamówienia modeli do sklepu, więc sprawdzę dostępność tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostrzę sobie zęby na coś takiego:

A14201_1.jpg

Cena w Martoli 178 zeta.

 

Ciekaw jestem kiedy zestaw będzie dostępny w sprzedaży bo od kiedy się pojawił wisi z adnotacją niedostępny. Tak na marginesie to cena jest bardzo przystępna, jak widziałem nowe zapowiedzi innych producentów to trochę się załamałem widząc w jakim tempie podnoszą ceny za swoje produkty.

Właśnie przed chwilą wróciłem z Krakowa i model ten widziałem w sklepie modelarskim przy rynku... niestety nie zwróciłem uwagi na cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.