Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Wallace , masz rację . Ale jak się patzry na ten wysyp współczesnych modeli OP w 1/700 to człowiek zaczyna sie zastanawiać nad zmianą skali . A może kilka e-maili do OKB , żeby zmienili skalę , tylko obawiam się , że wtedy ceny 350 będą mocno wyśrubowane .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypis, średnie ceny OP wahały się do ok. 100 PLN - wyjątek to Białe Kruki Alanger'a oraz Virginia Fujimi (do dziś nie wiem, czemu model kosztuje ponad 400 PLN). Można do nich napisać czy mają w planie 1/350. Tylko pytanie jak u nich z jakością i wiernością odwzorowania

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKB ma bardzo dobrą jakość w sensie merytorycznym. Jeśli chodzi o rosyjskie łodzie to pracują na planach Polar Bear-a, trudno o lepsze. Rozmawiałem z ich szefem mailowo ma coś robić w 1/350 ale na razie nowe projekty sa wstrzymane - ze wzgledu na obostrzenia transportowe do USA (nie działa poczta lotnicza) ma odcięty dostep do rynku USA i mówiąc krótko nowe projekty sie nie zwracają. USA to ich największy rynek.

 

Mam ich wszystkie 700-etki i w wiekszości są bardzo dobre jeśli chodzi o jakość wykonania. W zasadzie nie ma co poprawiać - można od razu malować. Ostatnio dostałem w łapki ich XIA i jest doskonały. Z tym że 700-etki to nie 350-tki ;) - jest spora różnica.

 

Teraz maja zrobić jeszcze wczesne atomówki amerykańskie, Tygrysa w 1/350 ;) i dla mnie ważny Le Tromphant. Grigori narzeka na brak planów. Okazuje się że jest dużo planów i materialów do rosyjskich i amerykańskichi brytyjskich łódek, a prawie nic do reszty. Wiem dużo tej reszty nie zostało ale byłoby fajnie mieć francuskiego Rubisa, czy całą mase diesli.

 

Z tego co wiem chca też robić samoloty w 700-ce - typu Ił-38, Tu-142, Orion. Dodatkowo mają robić zestawy kalek do op.

 

I jeszcze jedno - op w 350 to jednak kawał żywicy więc i cena musi być spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sprzedaży kolejna nowość dla miłośników podwodniaków w skali 1/350

AFV wydał kolejnego "Gato" . Tym razem wersja z rocznika 1943.

Link do strony LuckyModel.com z nową wersją Gato .

 

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=AF%20SE73511

oraz do strony ze wszystkimi wydanymi przez AFV wersjami

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?search=Y&q_brand=AFV&q_category=WS&q_scale=350&q_word=&q_show_instock_only=N

pozdrawiam andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info Tovardsen , zobaczymy jak im z tą 350 wyjdzie . Masz rację , że 350 to nie 700 , ale przy sztywności odpowiedniej warstwy żywicy kadłuby i kioski mogłyby być robione jako wydmuszki .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się składa że pytałem I jeszcze o prawidłowego Oscara. Póki co Tajfuna i Oscara nie bedzie ani w 700 ani w 350. Są za duże - koszty przygotowania prototypów są dość spore, a OKB to mała firma. Delta IV w 350 jest opracowana ale na prototyp trzeba bedzie poczekac az amerykanie zniosa restrykcje w poczcie lotniczej, tylko wtedy projekt sie zwroci. Jest jeszcze problem konkurencji - chodzi o to ze Delta IV Polar Bear kosztuje ok 115 dolarow w USA, wiec zeby sprzedac OKB musi byc widocznie tansze. W 700 jest yankee, delta III i delta IV - wszystkie bardzo ładne. Navage już prawie skończylem i niedlugo postaram sie pokazac. Czeka jeszcze na kalki kanibalizowane z Hobby Bossa

 

Aha w produkcji są jeszcze Skate i Nautilus. Zrozumialem ze opracowali tez Echo.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to na ebay mozna kupic ich modele bezposrednio. Sa tansze niz w sklepach i czesto daja opcje z bezplatna dostawa. Sama obsluga bezproblemowa. Modele przyjezdzaja starannie zapakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Kolejna informacja dla podwodniaków

Ukazały się wydane przez EASY MODEL gotowce okrętów podwodnych w skali 1/350 . W krajowej sieci sprzedaży widziałem dwa - Kilo i Astute a na stronach zagranicznych jest ich więcej .

Znawcy tematu ( i tej skali ) rozpoznają HobbyBossa .

Poniżej ściągnięte z sieci fotki "nowości" wydanych przez Easy Model:

37501.jpg

37502.jpg

37503.jpg

37506.jpg

 

Cenowo przystępnie (w kraju) ale jak z jakością wykonania ??? Może ktoś widział je z bliska - proszę o komentarze

 

pozdrawiam andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naszych ostatnich postach zapytałem Grigoria jak ida prace z modelami w 1:350. Potwierdzil ze w ciagu 3 mieisiecy wejdzie w ta skale. Zapytal mnie co byloby wg was (ja robie 700) w pierwszej piatce modeli do zrobienia? Ja bym chcial np. Victora III, albo Alfę albo Sierrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dla uzupełnienia wiadomości tak jak pisałem wcześniej te gotowce to wszystko wydane wcześniej w skali 1/350 modele HobbyBossa .

Z numeracji katalogowej wynika , że brakuje fotek dwóch modeli.

37501 - Kilo

37502 - Astute

37503 - Virginia

37504 - ??

37505 - ??

37506 - Xia

Co jeszcze wyszło i czy już wyszło dam znać jak "złapię" odpowiednie wiadomości.

pozdrawiam andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytal mnie co byloby wg was (ja robie 700) w pierwszej piatce modeli do zrobienia? Ja bym chcial np. Victora III, albo Alfę albo Sierrę.
A nie planujesz przerzucić się na Królewską skalę ? A wracając do tematu: ja gustuję w Radzieckich (Tajfuny, Delty i cała eskadra)...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tovardsen, Z tym miejscem to nie przesadzaj, aż tak dużo miejsca nie zajmują. Wracając do tematu - będzie można śledzić na ich stronach zapowiedzi na przyszłość ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się chętnie przerzucil na 1:350 bo pole do popisu znacznie większe, tylko z miejscem w domu problem

Hej.

Podpisuję się od zdaniem Wallace'a - najdłuższy w mojej kolekcji Rodney ma 70 cm, maluchy to 10-15 cm, Novik - 35 cm.

Cała kolekcja okrętów (9 sztuk) mieści się na JEDNEJ półce w szklanej gablocie.

 

A co do pola do popisu - 350'tka umożliwia bezproblemową ręczną waloryzację (w moim przypadku waloryzacja polega na budowie od podstaw ;>)

Przy 700'tce zostaje jedynie nabycie add-on'ów metodą kupna.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się od zdaniem Wallace'a - najdłuższy w mojej kolekcji Rodney ma 70 cm, maluchy to 10-15 cm, Novik - 35 cm.
A ja podpisuje się pod ZzB. Musashi ma ok. 70cm, Tajfun ok. 50 cm, a reszta to też maluchy...

...

Cała kolekcja okrętów (9 sztuk) mieści się na JEDNEJ półce w szklanej gablocie.
Też mam kolekcję 9 sztuk, ale moja z kolei zajmuje jedną szklaną gablotę (pionową)...

...

A co do pola do popisu - 350'tka umożliwia bezproblemową ręczną waloryzację (w moim przypadku waloryzacja polega na budowie od podstaw ;>)

Przy 700'tce zostaje jedynie nabycie add-on'ów metodą kupna.

ZzB

Ja kiedyś chciałem stworzyć flotę US i JPN z 1/700 (bardzo bogaty wybór). "Za" było w zasadzie wszystko: wybór, cena, zajmowana powierzchnia, stosunkowa łatwość budowy. Ale potem doszedłem do wniosku, że przy 1/350 jest po prostu więcej zabawy - i to przeważyło.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapominacie że poza modelami ukończonymi mamy jeszcze masę pudełek

 

Ja mam 12 modeli w jednej gablocie (Oyashio, Kilo, Romeo, chińskiego 039, Los Angeles, Greenville, Sea Wolf, Akula z Hobby Bossa, dalej Sierra II, Granay, Victor III i Alfa z OKB) i 5 w drugiej z okrętami rakietowymi (Tajfun, Oscar II z Hobby Bossa , G.Washington, Yankee I z OKB, Whiskey Long Bin z Takary). 17 modeli w 350 troche zmienia sytuację. Do tego w budowie w roznym stadium Charlie, Astute, Vanguard, Delta IV, XIA, Papa wszystko z OKB.

 

Btw z 1:700 Grigori opracowuje właśnie Sierrę I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 modeli w 350 troche zmienia sytuację.

potrzeba matką wynalazków i podpowiedzią wszelkich wolnych przestrzeni w mieszkaniu, możesz mi wierzyć - wiem co piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.