Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

nie znam tej firmy (do Akagi to mam pokład z Hasegawy), patrząc na zdjęcia to dobrze wygląda ten zestaw, drewniane części mają ładny rysunek i wyglądają na cieniutkie, są blaszki i maski więc całkiem bogato (podobnie jak i cena...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty Okonku na polowanie ?

Ok to co jak 1/400 się nie podoba to jaka , M/F Bielik już inny nie będzie

ale ORP Bielik jak najbardziej 1/350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej, wieksze i lepszej jakosc renderki broncowej Akuly II
wreszcie jakaś dobra wiadomość Paweł, jakie są różnicę między drugim a pierwszym wypustem ?

...

A czy pokład Hasegawy jest samoprzylepny?

Tak

Czy wszystkie pokłady drewniane są w większości samoprzylepne czy część trzeba kleić "tradycyjnym sposobem" (jakim klejem) ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy wszystkie pokłady drewniane są w większości samoprzylepne czy część trzeba kleić "tradycyjnym sposobem" (jakim klejem) Rolling Eyes ?

...

Pokłady od spodu powleczone są klejem. Po zdjęciu folii , smarujesz plastikowy pokład ... wodą ! przykładasz drewniane "cudeńko" i przyciskasz, starając się robić to tak by wypchnąć nadmiar wody z pod spodu. Trzyma po krótkiej chwili mocno. Na drugi dzień nie do oderwania. Słowem łatwo , prosto i wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłady od spodu powleczone są klejem. Po zdjęciu folii , smarujesz plastikowy pokład ... wodą ! przykładasz drewniane "cudeńko" i przyciskasz,
Jędrek coś pisał, że pod taki pokład lepiej przygotować pokład kolorem bazowym (np. wooden deck tan). ? ?

...

1/350 Yamashiro 1943z Fujimi w zapowiedziach
Świetna wiadomość i wielkie spustoszenie dla portfela (bo model pewnie będzie z dodatkami)

...

Oprócz Yamashiro pojawi się jeszcze Super Yamato w 1/500
Dziwna skala...

...

PS - a na rodzimej aukcji pojawiła się Akuła Alanger'a...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek coś pisał, że pod taki pokład lepiej przygotować pokład kolorem bazowym (np. wooden deck tan)

ale to raczej do produktów scaledecks - one są prawie prześwitujące i bez kleju

 

PS - a na rodzimej aukcji pojawiła się Akuła Alanger'a...

poczekam sobie na Bronco, Alanger przy tej zapowiedzi wygląda "goło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to raczej do produktów scaledecks - one są prawie prześwitujące i bez kleju
A przy pokładach KA-Models / MK1 ? Malować wcześniej pokład bazą czy nie ?

...

poczekam sobie na Bronco, Alanger przy tej zapowiedzi wygląda "goło"
Ja z Bronco robiłem SeaWolfa i też bez rewelacji

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sea Wolf był bodajże pierwszym ich okrętem podwodnym sprzed paru lat, od tamtej pory zwiększyli jakość swoich produktów

 

nie pamiętam w tej chwili jak się ma sprawa KA Models/MK-1 ale chyba nie trzeba gruntować kolorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sea Wolf był bodajże pierwszym ich okrętem podwodnym sprzed paru lat, od tamtej pory zwiększyli jakość swoich produktów
Cieszy mnie ta opinia, bo Bronco ma parę ciekawych wypustów w 1/350...

...

nie pamiętam w tej chwili jak się ma sprawa KA Models/MK-1 ale chyba nie trzeba gruntować kolorem
ja dla pewności dam Wooden Deck Tan...

...

A tymczasem na rodzimej aukcji znów kolejny wypust - Tajfuno-podobny wypust Revell'a ...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek napisał:

nie pamiętam w tej chwili jak się ma sprawa KA Models/MK-1 ale chyba nie trzeba gruntować kolorem

ja dla pewności dam Wooden Deck Tan...

...

wykorzystuję właśnie pokłady MK1 do Hood-a , nie masz co martwić o kolor podkładu. Malujesz na kolor kadłuba czy nadbudówek , nie musisz się martwić o pokład . Zdzierasz co chcesz i jak chcesz.Kleiłem na wodę , trzyma i kryje super. Na koniec jedna warstwa lakiero bejcy i po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.