Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

link do zdjęć z Norymbergii - miłego oglądania

 

można zobaczyć próbną Romę w 1/350 i zapowiedź w tej samej skali Queen Elizabeth z Trumpetera, próbnego Warspite z Academy (1/350) czy zapowiedź nowego okrętu podwodnego z AFV (1/350 USN Guppy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całość kosztów między 700 a 800zł

 

Czyli na cło nie trafił

 

Mam złe przeczucia Mój Fuso chyba jest już od wczoraj w urzędzie celnym w Poznaniu (brałem wysyłkę EMS i mogę obserwować przesyłkę), a jak dotychczas tylko Poznań raz wlepił mi vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził się czarny scenariusz... Właśnie dostałem list z urzędu celnego.... Jak ja nienawidzę poznaniaków !!!!!!!!!!!!!! Po raz drugi już mi dowalili..... Na pocieszenie pozostaje mi tylko to, że to i tak taniej o ok 250zł niż w sklepie w Polsce.

 

 

PS

Bez urazy koledzy poznaniacy, musiałem się jakoś wyładować tym bardziej, że i zawodowo mam kontakty z Poznaniem i nie są to najlepsze relacje. Was wyłączam z mojej nienawiści

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde - jednak, każda dopłata rzędu kilu stów boli Confused

Taaaa, tym bardziej, że miałem kupić drewniany pokład do Yamato. Teraz zamiast pokładu zapłacę vat.

 

.... w drodze dwie kolejne paczki... wymiarowo mniejsze... może się uda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem list z urzędu celnego....

 

Sadzę, że nie tyle Ty miałeś pecha, ale Jędrek szczęście

może trafił na leniwą załogę ?

Pudło jest na tyle duże, że pewnie prawie zawsze będzie ovatowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę, że nie tyle Ty miałeś pecha, ale Jędrek szczęście

może trafił na leniwą załogę ? Smile

Pudło jest na tyle duże, że pewnie prawie zawsze będzie ovatowane

Tak, duże i ciężkie. Ponad 2kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro, ja trochę ściągam z US i wiem, że jeśli paczka ma zadeklarowaną zawartość większą niż 150 eurasków (a jest to potrzebne w przypadku ubezpieczenia i na wypadek gdyby zaginęła) , to zawsze ląduje na cle.

...

Ja swoje boje z UC zawsze załatwiam tak, że jak widzę, że paczka do nich dochodzi (a można to monitorować w przypadku przesyłek ekspresowych), to od razu do nich dzwonię i piszę maila z informacją, że zgadzam się na zapłacenie przy odbiorze VAT-u. Dzięki temu oszczędzam na czasie i lataniu po pocztach. Przychodzi kurier, płacę Vat przy odbiorze i po temacie.

...

Sorry za O/T. Tak czy inaczej współczuję.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh nie potrzebna ta wycieczka personalna w stronę poznaniaków,Dodam,że swoje już w UC w poznaniu przeszedłem i wiem ,że kierownik placówki w Poznaniu jest z wrocka.....no przynajmniej kiedyś był ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek@ urzędnik to urzędnik, nieważne skąd by był... Zawsze może się trafić człowiek i "biurwa"...

Dziwne tylko, że Poznań. Z tego co wiem, to PN polska jest "odprawiana" w Wawie, a PD w słynnym UC Zabrze...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace Racja urzędas to urzędas....dla mnie dziwne bo wielokrotnie w pocztowym UC przy ul głogowskiej wielokrotnie się udawało mi wykpić z płacenia cła i vatu....chyba,że teraz się coś zmieniło...dawno już nic drogiego nie sprowadzałem zza oceanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek@, pisałem wyżej jak się sprawa ma w chwili obecnej. Tym bardziej dla mnie jest dziwne to, co daro pisze. Wg moich info w Polsce są tylko 2 odprawy celne (mówimy o poczcie lotniczej). Wawa odprawia całą PN Polskę, a Zabrze PD.

...

daro dość tego O/T. Dawaj In-Box'a

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem.. Dragon zapowiedział wczesną wersję znanego już modelu czyli USS Benson z 1940 r. (1/350), jak dla mnie jest to ciekawa wersja z rozbudowaną nadbudówką rufową (kiedyś nawet myślałem czy nie wydziergać samemu takiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny news! Szkoda, że nie zaczęli od niej - później wszystkim byłoby prościej.... Mam nadzieję, że poprawią choć trochę główne nadbudówki - w obecnej wersji (przypomnę, że model przede wszystkim przedstawia Buchanana) będzie trochę poprawiania aby całość wyglądała "przedwojennie"...

 

PS. Są gdzieś już może dostępne Dragonowe rendery z opakowania?

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz ostatni pozwolę sobie na małe OT.

Niestety, oprócz Fuso, już wiem że będę miał doliczony Vat za dodatki do tegoż okrętu (blachy i drewniany pokład). Właśnie dostałem pismo z UC. Mam wrażenie, że wszystkie paczki z Japonii do mnie przechodzą przez UC w Poznaniu. Czekam jeszcze na jedną przesyłkę z Hong Kongu, jeśli nie będzie Vatu znaczy to, że tylko Japonia jest "spalona". Oznacza to również, że przestaje się opłacać kupować modele za granicą (chyba, że duże tak jak Fuso, który mimo doliczonego vatu jest i tak tańszy niż w Polsce). Problem będzie z dodatkami, które sporadycznie spotyka się w naszych sklepach i na które mogą doliczyć vat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki wielkie! Widzę że przerobili kadłub, ale szkoda, że nadbudówek nie ruszyli. Podejrzewam, że też skusiłbym się na niego zamiast na łaciatego Livermore'a (swoją drogą, trzeba by go było wreszcie odkopać... ).

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.