Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
17 modeli w 350 troche zmienia sytuację.

potrzeba matką wynalazków i podpowiedzią wszelkich wolnych przestrzeni w mieszkaniu, możesz mi wierzyć - wiem co piszę

Domyślam się, że mówisz to z autopsji Jeśli mam rację to może zapodasz jakąś fotkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wyjdzie że jestm lobbystą OKB Grigorov. Ale nie mogę nie napisać że Vangurad napewno będzie zrobiony w 1:350 przez OKB. To jest chyba ulubiony okręt Grigoria ;)

 

Co do info o Romeo od Hobbał y Bossa w 1:350 to w newsletterze Martoli była zapowiedź przy której Romeo stprzy cudnej łodzi latającej w tej samej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu ma się latem ukazać zapowadana przez Trumpetera zmodernizowana chińska wersja Sowremiennego

http://www.cybermodeler.com/news/trumpeter.shtml

 

osobiście mnie to cieszy, gdyż chodziła mi po głowie przeróbka jednego z modeli do takiej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na Romie się nie skończyło, Pit-Road wraz z Trumpeterem zapowiedział Vittorio Veneto w 1/700
Okręt jak zawsze piękny. Skala - jak zawsze nie ta

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa Akula II w 1/350 Bronco klik

Bosko! Ma byc juz w kwietniu dostepna... normalnie przyczajony tygrys. Moze Rosjanie sie wreszcie dogadaja, odkurza formy Alangera z Delta i Tajfunem - chyba malo czasu im zostalo... No i Flagman zapowiadal Sierre i Victora... Powiadam, wkrotce w Chinach beda sie szykowac do wydania swoich wersji. Ja Akule od Alangera kupilem az w RPA.

 

Grafika na pudelko francuskiego boomera

eb28203d48e3772a.jpg

 

Romeo to jednak wariant chinski... zrobienie go "na europejskiego" to bedzie troche pilowania oplywek itd... Pomysl z samolotem w skali fajny - Harbin SH-5 to spore bydle.

21ae431d2109569d.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Rosjanie sie wreszcie dogadaja, odkurza formy Alangera z Delta i Tajfunem - chyba malo czasu im zostalo...

 

chyba wolałbym żeby nie a w to miejsce takie Bronco lub Hobby Boss zapodało nam nowe modele tych jednostek - są ciekawsze od Alangera, już ta zapowiedź jest interesująca,

zrobię sobie jeszcze raz Akułę, szkoda tylko że na arkuszu kalkomanii nie widać jakiś godeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Flagman zapowiadal w 2010 wydanie swojego K-335 i "jedynki" K-480 - jeden temat im juz odpadl, lub przynajmniej stracil na atrakcyjnosci. Ciekawe czy maja formy Alangera i czy wznowia Akule I.

 

Szkoda mi troche Rosjan i generalnie szkoda mi wszytskich firm produkujacych modele. Za Wielkim Murem sie uwijaja jak w ukropie, przejmuja rynek i tematy, az dziw ze Airfix wyrobil sie z Trafalgarem w 1/350. Tyle lat posuchy w temacie wspolczesnych op, a teraz az furczy.

 

Ciekawe ile bedzie kosztowala chinska Akula. Moze sie bedzie oplacalo przeszczepic fragment miedzy sruba, a sterami rufowymi do Alangera?

 

Co do kalek, to calkiem mozliwe ze Bronco wypusci drugi zestaw, tak jak to zrobili z Vanguardem - mozna kupic dwa - S-28 Vanguard'a i S-29 Victorious'a.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa Akula II w 1/350 Bronco
Ciekawe czy to jednorazowy ukłon w stronę radzieckich jednostek czy przymierzają się do całej flotylli...

...

Moze Rosjanie sie wreszcie dogadaja, odkurza formy Alangera z Delta i Tajfunem - chyba malo czasu im zostalo...
Dobrze gada - polać Mu Plotek o przejęciu form Alanger'a było już sporo - fajnie gdyby któraś okazała się prawdziwa...

...

chyba wolałbym żeby nie, a w to miejsce takie Bronco lub Hobby Boss zapodało nam nowe modele tych jednostek - są ciekawsze od Alangera, już ta zapowiedź jest interesująca
Łatwo Ci mówić, bo masz kartony Alanger'a

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Alangera na ukończeniu ale wstrzymam się z pracami (pozostało malowanie i retusze - biedronkowanie itp.) Ciekawe jak to będzie wyglądało przy porównaniu obu modeli. Na podstawie tego co widać na fotkach z zapowiedzi Bronco ich model może być lepszy ale to możemy dopiero ocenić z natury mając oba modele.

Też jestem ciekaw czy to początek całej flotylli rosyjskich podwodniaków czy tylko pojedyńczy rodzynek.

pozdrawiam andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo Ci mówić, bo masz kartony Alanger'a

kartonów już dawno nie mam - Akułę i Deltę zrobiłem, Tajfuna nigdy nie miałem

 

myślę, że Flagman chciał przepakowywać Alangera podobnie jak przepakowuje Zvezdę, swoich modeli przez te lata jakoś za wiele nie zrobili, z roku na rok redukują swoje plany, przestałem na nich już liczyć i bardziej stawiam na Daleki Wschód - co kilka miesięcy jakaś miła niespodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Alangera na ukończeniu ale wstrzymam się z pracami (pozostało malowanie i retusze - biedronkowanie itp.)
Ale co masz Alanger'a ? Przypomnij proszę, bo gdzieś mi Twój warsztat uciekł

...

Akułę i Deltę zrobiłem, Tajfuna nigdy nie miałem
Ja Akułę jeszcze znalazłem w sklepie 10/2007. A Tajfuna złapałem na aukcji. Delty Ci zazdroszczę - tym bardziej, że śledziłem relację

...

bardziej stawiam na Daleki Wschód - co kilka miesięcy jakaś miła niespodzianka
Tyle, że oni propagują swoje Upgready, typu Song czy Yuan

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że oni propagują swoje Upgready, typu Song czy Yuan

jakbyśmy mieli tego typu firmy to pewnie też by wydawały m.in. poloniki w sumie nie ma co narzekać, chińskie też są ciekawe a widać że nie tylko do nich się ograniczają (Astute, Vanguard, Virginia, zapowiedziane Triomphant i Akula), liczę na dużo więcej

 

tymczasem Dragon zapowiedział kolejną wersję typu Gleaves, tym razem późnowojenny USS Buchanan i USS Lansdowne w 1/700 klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyśmy mieli tego typu firmy to pewnie też by wydawały m.in. poloniki w sumie nie ma co narzekać
w przypadku rodzimej floty, to wybór szybko by się kończył

...

liczę na dużo więcej
Szczerze mówiąc, ja też

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyśmy mieli tego typu firmy to pewnie też by wydawały m.in. poloniki w sumie nie ma co narzekać, chińskie też są ciekawe a widać że nie tylko do nich się ograniczają (Astute, Vanguard, Virginia, zapowiedziane Triomphant i Akula), liczę na dużo więcej

Napewno coś pojawi się z poloników , tylko nie liczyłbym na zbyt wiele nowości z masowych producentów , pozostaje pole do popisu tym mniejszym ale bardziej mobilnym .

Napewno coś z żywic , cywilnych - polskich lub budowanych , projektowanych , remontowanych w Polsce .

Na początek może

M/F Bielik I - IV skala 1/400 prom znany wszystkim mieszkańcom Świnoujścia

Bydowa - SSR Gryfia koniec lat 90'tych

Model można wykonać do linii wodnej jak i cały z częścią denną .

 

dsc02790g.jpg

 

dsc02789b.jpg

 

dsc02787m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek może

M/F Bielik I - IV skala 1/400 prom znany wszystkim mieszkańcom Świnoujścia

fajny tylko... skala jakaś "nieludzka"

niby ok, są jej fani, pasuje do wyrobów Mirage, Hellera itp. ale jednak bardziej popularna jest 350-tka

sam się więc już nie skuszę bo chcę zachować ciągłość skali a 400-tka się w moje plany i zapasy magazynowe nijak nie wpasowuje, jeden potencjalny klient mniej

 

Flagman jak w końcu coś wypuści to będzie fajnie, na razie to tylko U-booty swoje zrobili a reszta to przepaki i zapowiedzi od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.