Skocz do zawartości

Okręt Jego Królewskiej Mości Ogórecznik Lekarski


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to żeby nie było przestojów, parę fotek. Ostatnimi dniami zajmowałem się czyszczeniem tego, co spierniczyłem. Dużo czasu zajęło mi czyszczenie drobnicy. Jakoś zmogłem, chociaż nie obyło się bez strat. Takich:

 

26.jpg

 

Elementy zostały już posklejane, żurawik wyciąłem z zapasu (w zestawie jest sześć, a potrzeba cztery...)

Przy okazji, zdania o dobrych wynikach zmywania farby za pomocą "Kreta" uważam za mocno przesadzone...

 

Dzisiaj znalazłem trochę czasu i pomaskowałem małe co nieco:

 

27.jpg

 

Tło specjalnie takie, żeby Gała mógł sobie ponarzekać na flejtuchostwo i nasłać na winowajcę odpowiednią ekipę, he, he...

 

Kolejny etap - malowanie powierzchni poziomych. Mam nadzieje, że odpowiednim kolorkiem...

 

No to tymtrzasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie teraz zrobił ruch w interesie i obeszło sie bez roszczeliwania gumowymi pindolami i innych środków persfazji U mnie weekendowy PLAN wykonany, przełożeni chwalą, wrogowie drżą, a Pułkownik jedynie szyderczo sie uśmiecha...

 

50_zps5b88b9fd.jpg~original

 

51_zpsb941cabb.jpg~original

 

52_zps6b2f8896.jpg~original

 

53_zpsb567129f.jpg~original

 

54_zpsa1d837ea.jpg~original

55_zpsa401e2f7.jpg~original

 

No i dwie słitfocie juz takie bardziej poglądowe:

 

57_zps95385ed7.jpg~original

 

56_zps8f66ac31.jpg~original

 

Oczywiście mogłoby być lepiej, ale sepuku młotkiem 5 kilowym też nie ma co robić To co nie wyszło ukryje sie pod łoszami biedronami i całom tom menarzeriom

 

PS: Sleepy o ile godzin u Cię jest później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kurna, myślicie, że się nic nie robi, co? Robi się, robi. Ino ciut wolniej, bo ostatnimi dniami musiałem trochę zabawić się w żaglomistrza. Pezencik ma być na "zajączka", a ja nie tyle jeszcze w pokrzywach, ile w barszczu Sosnowskiego, i to posampas...

Za to dzisiaj, po godzinnej sesji prasowania przy akompaniamencie legend popu, pozwoliłem sobie na małe szaleństwo i pokryłem kwiatuszek warstewką MP. Farbka jeszcze mokra, wyszło tak:

 

28.jpg

 

Teraz farbka jest już sucha i kolorek jest w mojej szacownej opinii, oceniając z japońska - jakotaki

Będąc w stanie euforycznego samozadowolenia poczytam sobie przed spankiem trochę lektury drugowojennej - ot taki kaprys ...

 

A że bez tymtrzasem nie może się obejść, to tymtrzasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymtrzasem ja sobie walczę z drewnianymi sekcjami pokładu, a że związane jest to z łoszami i olejami, więc sobie to radośnie trwa może do weekendu coś pokażę. Ten MP wygląda zdecydowanie lepiej tak bajdełej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby utrzymać ciągłość materiału faktograficznego zamieszczam to, co zamieszczam:

 

29.jpg

 

Znaczy się pomalowane burty zamieszczam. Jest to obrazek z puntu widzenia historycznego już nieaktualny, jako że drugi kolorek kafumlażu dziś położywszy. Schnie. Jak wyschnie zdejmę i umieszczę...

 

Tymtrzasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa..., można powiedzieć, że powstał wyrób małntbatenpinkopodobny..., he, he...

 

Tymtrzasem pomalowałem już dno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wykończyłem drewno na dziobowym pokładzie, te skrawki na rufie są w końcowym stadium obróbki. Skończyło sie malowanie bazami i zacząłem już struganie pokładowego śmiecia

 

58_zpsf0b04c1d.jpg~original

 

59_zps3c4e3677.jpg~original

 

Wielkie JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poproszę admina o nieograniczanie użyszkodnika Szydercza Gała, bo wątek stracił to COŚ, dla kórego się chciało go śledzic.

 

Mimo iż nie znam ani Szyderczej Gały ani jego kolegów to łapałem o co biega.

 

Szydercza Gało wróć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyszkodnik... sam bym tego lepiej nie wymyślił

Póki co nikt mnie tu jeszcze nie ograniczał, nie dałem chyba ku temu powodów. Kampanie w stylu "Dobro brać chutor spalić" pozostawiłem na K-worku A że nic nie było ostatnio o polowaniu na kondory bambusowo dzido , czy o tym jak zwalczać rozwolnienie zakiszonymi w truskawkowej galaretce bakłazanami... no cóż, nikt ostatnio nie przejawiał zainteresowania podobnymi MUNDROŚCIAMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędruś, chyba jesteś jedynym na forum, który musi sobie cóś niecóś chlapnąć (zgadzam się, że nie MAMROTA), żeby chcieć cośkolwiek z warstwy tekstowej tego wątku zrozumieć. Po co Ci to. Jeszcze w jakiś wredny nałóg wpadniesz. Nie lepiej nam pokazać co tam lepisz po kryjomu. Jeszcze może na strychu albo co nie daj Bóg w piwnicy... Daj se na luz, a właściwie na lós. Lepiej obrazki oglądać. Po godzinnej sesji prasowania przy akompaniamencie T. REX, pozwoliłem sobie zdjąć małe co nieco:

 

30.jpg

 

Przy zdejmowaniu wyszły małe niedoróbki i musiałem zająć się picerką. Teraz schnie i wygląda zdecydowanie lepiej. Ponieważ mam już całą drobnicę pomalowaną (poza tratfami i kułkami ratónkowymi... ), od jutra zajmę się ostatecznym rozwiązaniem kwestii ostatecznego montażu, co ma dać w wyniku ostateczne zakończenie prac nad ostatecznie nienajgorszym wyrobem Mirage Hobby...

 

Jędruś, jeżeli moje tymtrzasem Ci nie przeszkadza, to tymtrzasem...

 

P.S.: Gała, nie ólegaj rzadnym naciską. W rzyciu zawsze tczeba być sobom. W końcu jest to wontek wyjontkowy. Nikt tak pienknie nie pisze na forum, co pszekłada siem na oglondalność i pszede wszystkim zromumialność. Muwiom, rze zrozumnienie drógiego trzłowieka to jedna z potstawiwych ceh chumanitaryzmu. Zatem: TAK CZYMAĆ !!!

 

P.S. dla Jędrusia: Mamy z Gałą pomysł na następny wątek, he, he...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy się dobrze bawią więc po co coś zabraniać?

Niczego nie zabraniam (na razie). Dobrze, że jest zabawa bo o to chodzi i po to się tu spotykamy. Regulamin Forum jednak mówi -

III.7. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania czystości i poprawności języka polskiego oraz niestosowania slangu utrudniającego zrozumienie wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeej preca jestm stosunkowo grzeczny i uczesany tutaj. Pukownika, BORSUKA i cala reszte towarzystwa trzymam krotko przy mordzie i nie panosza sie po forumie luzem, tylko w moim chlewiku ( aczkolwiek z usmiechem na mojej wrazej gembie zauwazylem ostatnio ze Pulkownik staje sie tu postacia kultowa )

Tak sie wszyscy skoncentrowaliscie na za i przeciw czytaniu tego wONtku ze nikt nie skomentowal nawet wielkiego trudu wlozonego przez garbatego drwala, ktory osobiscie scinal 100 letnie dEMby srebrnym nozykiem z zastawy szeryfa z Notingham, aby powstac mogl wspanialy poklad na moJim statku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie skomentował trudu włożonego w pokład, bo wszystkim z wrażenia odebrało zdolność do pisania na temat. Mnie też. Dopiero teraz odzyskałem możliwość pyskowania.

To pyskuję. Pokład fajny, tylko jakby zbyt świeży w porównaniu ze stanem partii metalowych. Znaczy się chyba wygląda na taki, co to w głębokiej pogardzie ma działanie soli morskiej, że tak górnolotnie powiem. Znaczy, gdybym brudził, tobym zszarzył to drewno deczko...

A poza tym, nic na działkach się nie dzieje...

 

No to tymtrzasowskie tymtrzasem, że tak sobie pozwolę pozdrowić szanowne śledzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się ekscytować drewnianym pokładem, jak by był z moheru to ho ho. Wypuść tam Ciapka, on mu nada odpowiedni wygląd.

 

Co do Szyderczego gaworzenia, zauważ Adminie że nikt nie protestuje przeciwko i nie przysłoniło ono głównego tematu. Relacja się toczy w fajnej atmosferze.

To nie Mamrot, mają coś lepszego, Spiryt z zapasów pułkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... ., Marek niezły pomysł z tym Ciapkiem (może bezpiecznej byłoby napisać CIAPKIEM - wszak to pewnie przyboczny Mitrofanowa) - niezły wash mógłby uskutecznić na deskach. Na wielu okrętach Królewskiej Marynarki, nie no kurna - Royal Navy (królewski, to jest ser, a marynarka, to od garnituru jest) trzymano szczekaczki, to i na ogóreczniku mogli. Może być drobny kłopot, bo jakoś nie dopatrzyłem się w Gałowym Ciapku otworu odbytowego. Może ten czworonóg wybrakowany jakiś jest. Jak tak, to może i zębów nie ma i nie ma czego się bać. Strachy na lachy, jak to mówią, he, he...

Co do Mamrota, to fałszywy trop. Jeżeli nie chcecie pisać takich głupizn, jak Ja, to radzę unikać Chivasa Regala. Bardzo skuteczny przy pisaniu bzdetów - o wiele skuteczniejszy niż stosowanie kreta do zmywania farb akrylowych...

Dziś, jak widać, jestem o suchym pysku. Ale nie martwcie się, jeszcze pobzdetuję. Ino wyczaję, że Jędruś jest po spożyciu - niech też cóś z tego ma...

 

Tymtrzasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zniżał się do poziomu rozmowy na temat kiszki stolcowej CIAPKA Co do pokładu to nie da sie ukryć że uwaga zdaje sie być słuszną, Pułkownik po przeczytaniu osobiście Naganem dokonał "samobójstwa" na wrogach odpowiedzialnych za to niedopaczenie Z wniosków racjonalizatorskich nasÓwa mnie sie jedynie zapodanie szarego filtra na to wszystko w trakcie łoszowania końcowego tego pokładu, po zainstalowaniu reszty śmiecia. Pułkownik żadnych experymentów sie nie boi, ludzi u niego mnogo, więc zawsze można zastąpic tych którzy wykazali sie odchyleniami i doprowadzili do niewybaczalnych błędów i wypaczeń

Merytorycznie dziś niewiele, zryty jestem dziś jak koń po westernie i zara ide w kimono, wczoraj BORSUK ze SMOKIEM Z KOMODO nadzorowali instalacje polerów i półkluz, a CIAPEK chuchem wytwarzał otwory w najmniejszych nawiewnikach, ale fotek na razie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego to CIAPEK (mialem nosa co do pisowni, dlatego unikam popełnienia na mnie "samobóstwa")

się nażłopał, że takim chuchem świdrującym dysponuje,a ? Skutek na wodę z michy nie wskazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.