Skocz do zawartości

Okręt Jego Królewskiej Mości Ogórecznik Lekarski


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

Na tle Morza Tygrysiego wyglądałby pewnie lepiej, ale nie chce mi się biegać

Admirał Ciapek po ostatnim polowaniu na faszystowskie batyskafy stwierdził że do dupy z taką łutką, bo mu wicher w stopy dmucha, ai postawić gdzie słoika z ogórkami nie ma.... Aby wyjść naprzeciw Jego wygórowanym wymaganiom chłopaki zaczęli klepać mostek, ba na "latarni" to nie tylko ogórki , ale nawet i flaszke da sie postawić

 

108_zps6baff78b.jpg~original

 

109_zps8b057adc.jpg~original

 

110_zps7d6bedf3.jpg~original

 

Jak widac na załączonych obrazkach, prace trwają, glut się leje, a latarnia tylko tak sobie stoi, nie jest przyklejona.

W przerwach w narzekaniu na to co za debil projektował te blaszki ( centralnie Mały Modelarz z połowy lat 80-tych jest zaprojektowany na lepszym poziomie ) pocieniowałem do końca kadłub:

 

111_zps75a56376.jpg~original

 

112_zpse52e13d9.jpg~original

 

113_zps74b1ff23.jpg~original

 

114_zpsa11ad58e.jpg~original

 

115_zps858e4e6c.jpg~original

 

Trza se byo to od razu z fukawki zrobić tak jak na dnie zamiast się olejami pier..lić, zajęłoby trzy razy mniej czasu no lae człek uczy sie na własnej gupocie, a przynajmnie ja sie staram Wolę co prawda uczyć się na cudzej gupocie, ale nie zawsze sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nooo Gała, coś Ty z tą kotwicą zrobił...? Prawa fizyki "prostujesz"...?

 

http://www.steelnavy.com/images/Sackville/Sackville%2001stbd%20fwd%20qtr.jpg

 

P.S.: Oderwij kotwice. Odegnij trzon od łap o jakies 30 - 40 stopni i wklej do kluzy wciskając trzon do wewnątrz tak, by łapy oparły się o burtę jak w matariale poglądowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo..., znaczy się Twoja szyderskość nie jest aż tak ortodoksyjna, skoro ulegasz konstruktywnej krytyce... No, no..., czuję się zadziwiony..., he, he...

 

Ryzyk, fizyk -tymtrzasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciapek jednak bedzie musiał zapolowac na dywersantów co to całe forum rozłozyli na kilka dni

Moje barany są stosunkowo nieszkodliwe w porównaniu z tym.

 

Ostatnie fotki sprzed wyjazdu do Polszy

 

118_zps0d379874.jpg~original

 

117_zps3ee477ca.jpg~original

 

116_zpsa70ac0a7.jpg~original

 

119_zps6c1b91c6.jpg~original

 

I ogólnie z przymiarem

 

dzonyplejersy_zpsd3fc6bee.jpg~original

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieki, rdza i syf tak, obicia farby nie. Z fotek zdewastowanych egzemplarzy jakie mam wynika jasno żę kadłub mógł być odrapany do gołego, a nadbudówki nadal nówki funkiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gała ma rację. Kadłub tak - góra nie. Dobrze wyczaił swym szyderczym organem optyki stosowanej, że nadbudówki, jak nówki. A wszystko dlatego, że bosman zawsze ma nadwyżki farb wszelakich w swoich przepastnych magazynach, a majtki mają czasami dużo czasu na czynienie głupot. Żeby zminimalizować skutki głupot, bosman wymyśla różne gry. Między innymi taką, która polega na tym, że marynarze dostają metraż do pomalowania - zwycięzca w nagrodę dostaje kolejny metraż do barwienia, a ci co przegrali też - za karę...

Zabawa trwa do dziś, o czym mogę przekonać się będąc kilkakrotnie w roku gościem nad Tamizą. Lubię obserwować ruch pływadeł wszelakich. I zauważyłem jedną prawidłowość - kadłub tak, góra nie... Jeżeli chcecie, mogę parę fotek zapodać na potwierdzenie tezy. Mam tego od cholery...

 

No to tym...asem...

 

P.S.: Dziś pewnie skończę anczusę. Takie tempo miałem, że fotek nie zdążyłem zrobić. Chcę zdążyć na jutro. Bo wiecie, rozumiecie - III Bałtycki Festiwał Modelarski miejsce mieć będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha: Ciapek jednak bedzie musiał zapolowac na dywersantów co to całe forum rozłozyli na kilka dni

Moje barany są stosunkowo nieszkodliwe w porównaniu z tym.

WIELKIE JOŁ

 

Ja mam jedną prośbę do Ciapka, aby nie przebierał w środkach i nie miał litosci dla dywersantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gała ma rację. Kadłub tak - góra nie. Dobrze wyczaił swym szyderczym organem optyki stosowanej, że nadbudówki, jak nówki. A wszystko dlatego, że bosman zawsze ma nadwyżki farb wszelakich w swoich przepastnych magazynach, a majtki mają czasami dużo czasu na czynienie głupot. Żeby zminimalizować skutki głupot, bosman wymyśla różne gry. Między innymi taką, która polega na tym, że marynarze dostają metraż do pomalowania - zwycięzca w nagrodę dostaje kolejny metraż do barwienia, a ci co przegrali też - za karę...

Zabawa trwa do dziś, o czym mogę przekonać się będąc kilkakrotnie w roku gościem nad Tamizą. Lubię obserwować ruch pływadeł wszelakich. I zauważyłem jedną prawidłowość - kadłub tak, góra nie... Jeżeli chcecie, mogę parę fotek zapodać na potwierdzenie tezy. Mam tego od cholery...

 

No to tym...asem...

 

P.S.: Dziś pewnie skończę anczusę. Takie tempo miałem, że fotek nie zdążyłem zrobić. Chcę zdążyć na jutro. Bo wiecie, rozumiecie - III Bałtycki Festiwał Modelarski miejsce mieć będzie...

 

Znam to z autopsji, jako że parę lat spędziłem na morzu. Najgorzej było u niemca, statki wiek 25+, co trzy miesiące dostawa farby ok. dwie tony i czterech marynarzy do wypaćkania tej farby. W przypadku flowerków, one rzeczywiście kadłuby miały zapuszczone gdyż mało czasu spędzały w porcie. A w porcie jest możliwość malowania części nawodnej burt. Pamiętam jeden motyw jak przez kilka miesięcy cały czas tak się składało że cumowaliśmy zawsze lewą burtą która była malowana kilkukrotnie a prawa wyglądała jak na flowerku. Zresztą u tego niemca był specyficzny system malowania. Na początku pokład na zielono następnie komiksy (zewnętrzne ściany ładowni) i klapy ładowni na ciemno czerwony, falszburty na szaro a na deser maszty na biało najlepiej przy wietrznej pogodzie. I oczywiście nie można było pochlapać wcześniej pomalowanych pokładów. Albo malowanie dużym wałkiem burt na dziesięciometrowym kiju. Tego się nie da opisać to trzeba przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacman jest dokładnie jak pisałem, brud rdza olej- obecne , ale farba nie wygląda jak poryrana dłutem, jak na kadłubie. Także, jak już wspominałem, nadbudówki dostaną trochę zacieków wszelkiej maści, ale bez szału, bo jak pisali koledzy powierzchnie stosunkowo łatwo dostępne nie były tak straszliwie zapuszczone. Póki co wygrzewam si e w słońcu i planuje następne posunięcia w finałowym natarciu Ogórecznikowym.

 

Ale tak na poważnie to to co biegało z tym że forum padło na kilka dni? Chińczyki używały naszego serwera to "pożyczania" tajnych informacji od FBI czy ki ch.j??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co Frankie, impreza skończona, a gdzie fotki Twojego Ogóra?

pobawiłem się trochę ostatnio i wyklepałem ganz nojkę namiocik nad zejściówką, tutaj jeno szkieletor:

 

120_zps72e7f435.jpg~original

 

Pułkownik wyjął z szafy mietłę, dołożył parę elementów w pijanym widize i włala :

 

121_zps8932a07d.jpg~original

 

122_zps6ed5f090.jpg~original

 

Tak to wygląda teraz ( normalne zdjęcia z normalnego aparatu ), mietła jeszcze niepomalowana, tak se tylko stoi, naoglądała się top model czy czegośtam

 

123_zpse753d770.jpg~original

 

124_zps47bb7dba.jpg~original

 

125_zps8b174483.jpg~original

 

126_zpsec80a98f.jpg~original

 

WIeLKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem mości panowie..., kobietom też czołgiem, jeżeli takowe na forum postują...

Oczywiście Gała, że imprezka się zakończyła. Prace nad flowerkiem też zakończono - o pierwszej w nocy 31 maja beer. I przez to, że tak późno się walczyło z materią nieożywioną, to małe co nieco się spierdzeliło (to chyba nie jest wulgaryzm...?). Mianowicie schrzaniło (kurde, co za słowo..., tyle byków można zrobić..., a admin czuwa..., a ja nie mam pewności, że dobrze napisałem...) się chorągiewkę na tyłkowym flagsztoku, a przede wszystkim zdupcyło się olinowanko. Co spsute, to do poprawki - w bliżej nieokreślonej przyszłości, bo muszę cóś innego zakończyć korzystajac z czasu, który Gała musi poświęcić na skończenie swojego kjukambera i planowanego szmatopłata w skrócie M.U.M.I.A.

Żeby nie było, że bez fotek, to proszę bardzo. Macie okazję schudnąć dzięki trzęsącym się ze śmiechu brzuszkom, he..., he...

 

52.jpg

 

53.jpg

 

54.jpg

 

P.S.: Maszt też wywalę i zastąpię metalowym. Taki mam kaprys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blacman, jest taka opcja..., jest i inna - żyłka..., obie do przetestowania... Obserwując Twoje osiągi, drucik wydaje się być obiecujący... Ale żyłka też jest ciekawa, o czym mogłem się przekonać oglądając modele pewnego koszalińskiego modelarza wystawione poza konkursem na ostatnim Bałtyckim Festiwalu Modelarskim...

Jedno blacman jest pewne, czekają mnie przy flowerku niespodziewane nadgodziny

 

No to tym...asem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłka= kaszana tu naciągniesz, tam się luzuje, drucik ŻONDŹI

 

Ciapnąłem namiot do końca, w sumie ta metoda stanowi ciekawą alternatywę dla Taśmy Teflonowej, w zależności od okoliczności można stosować zamiennie Osobiście zerżnąłem pomysł od Jima Baumana, a jest on bardzo prosty, na ramke ciapiemy PVA, czyli wikolopodobne ścierwo, a po wyschnięciu mamy taką błonkę.

 

127_zps9fcad54b.jpg~original

 

128_zps460cd166.jpg~original

 

Tworzą sie absolutnie niepowtarzalne kształty, na tych fotkach jeszcze dodatkowo drabina z wyfugu i koła dla pijaków co by wypadli za burtę

Na relingu też sie da, to by chyba się sprawdziło w 700-tce, ale na tych się nie znam ( jaki i z resztą na żadnych innych ) W 350 też w sumie daje radę, tyle że nie da się tak zrobić ciepniętej byle jak plandeki, także pole do popisu dla teflonu i tak zostaje.

 

129_zps45336a9b.jpg~original

 

No i na koniec zrobiłem sobie nowe piszczały ( gwizdek, syrenę i rurę do wywalania nadmiau pary ), została mi jeszcze słynna rura z zakończeniem w kształcie H, ale to już jutro.

 

130_zpsdc347f2f.jpg~original

 

 

WIELKIE JOŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.