Skocz do zawartości

F-102A (Case XX) Delta Dagger // Meng // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

 

W sumie to nie pisałem, że nie pasuje - tylko, że ja bym do każdego, albo prawie każdego koloru dobierał preshading indywidualnie - na przykład żeby pokazać to co już pisałem - że jasne kolory ciemnieją na skutek zużycia, a ciemne - jaśnieją. Ale oczywiście jest to kwestia gustu i zaledwie propozycja z mojej strony. Czarny preshading po całości też może wyglądać dobrze, na moim Skyraiderze też jeszcze nie zastosowałem tego co jest napisane powyżej.

 

Napisz proszę, jakiego materiału chcesz użyć do maskowania - a ja powtórzę, że Twoja dotychczasowa praca bardzo mi się podoba i czekam na dalsze efekty. Pozdrawiam i do usłyszenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zdecydowanie nie publikuję tam.

Ten F-102 to mój 7 model dopiero.

 

Co do srebrnego podkładu: nadal nie rozumiem jaką daje przewagę nad zwykłym, ale może w przypadku pozostałych kolorów coś się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję farbami Gunze C, czasami Gunze H, od czasu do czasu używam farb Tamiya, metalizery to głównie Alclady i Super Metalizery Gunze.

Patafix można kupić choćby w Realu, na Allegro, w każdym sklepie modelarskim.

Może to być Patafix, BlueTack albo analogiczny specyfik jeszcze jednego producenta, nie pamiętam nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie licząc zapachu (H ładnie pachną) to w malowaniu nie widzę kompletnie różnicy. Może bardziej doświadczeni modelarze się wypowiedzą i napiszą czy jakieś są. Ja nie widzę różnicy.

Co do cienkich kresek: pisałem kilka postów wcześniej, że maluję na niskim ciśnieniu (trochę poniżej 1 atmosfery), bardzo delikatnie naciskając spust aero (mam blokadę wielkości plamki i ją używam).

Prawda jest taka, że trzeba sobie do tego rękę wyrobić, jeśli tak jak ja, nie ma się talentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem pierwszy kolor, czyli C310 (brown FS30219).

Przedtem jednak postanowiłem trochę "posmużyć" skrzydła kolorem tire black, żeby już spod farby prześwitywały nierówne kształty.

Brąz jest dość ciemny, jednak na srebrnym podkładzie (który na kadłubie miejscami lekko prześwituje) daje fajny efekt nierównego pokrycia, co bardzo mi się podoba.

Najpierw próbowałem zrobić postshading mieszanką C310 i C311 (jasnoszary), ale efekt był mdły, nie podobał mi się, więc go zlikwidowałem.

Chyba ten kolor jednak nie potrzebuje rozjaśniania, a wręcz ciemne smugi które potem dodam, będą wyglądały lepiej.

Jak sądzicie?

Acha, nie patrzcie na odkurz, on zniknie pod kolejnymi kolorami. Brązowe plamy robiłem trochę większe niż będą, bo ich krawędzie zostaną zamalowane kolejnymi odcieniami zieleni.

 

095_zpsbdd79773.jpg

096_zps0cdd363f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nie wygląda to źle. Trochę jestem zdziwiony, że tak dokładnie położyłeś już pierwszy kolor - chodzi mi o granice. Ja zwykle jadę o wiele szerzej. Ciekaw jestem, jak teraz drugi będzie wyglądał. Pozdrawiam i życzę powodzenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem zdziwiony, że tak dokładnie położyłeś już pierwszy kolor - chodzi mi o granice. Ja zwykle jadę o wiele szerzej. Ciekaw jestem, jak teraz drugi będzie wyglądał.

 

No nie ukrywam, to był błąd. Pozostaje mi nadzieja, że będzie dobrze.

 

Ciekawie się robi !! Dawaj następny !

 

Poniżej zajawka tego co będzie dalej.

Jasnozielony położył się bardzo dobrzy jak na mój gust, pięknie się to wszystko wycieniowało, na srebrnym podkładzie wygląda jak z postshadingiem, prawda?

A tenże położyłem jednak na brązie: bardzo delikatnie i ostrożnie, inną mieszanką (ciemniejszą), ładnie udało się zróżnicować powierzchnie i rozświetlić niektóre obszary.

 

097_zps15a10681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten fragment wygląda naprawdę dobrze - tylko tak dalej! Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor numer 3 położony.

Kurczę, malowanie kamuflażu na srebrnym podkładzie to jest bajka.

Spójrzcie tylko jak fajnie wychodzą cieniowania i rozjaśnienia koloru. Ja w ogóle tutaj nie robiłem postshadingu i na razie na zieleni nie planuję robić.

Ewentualnie jeśli okaże się, że sam odcień nie jest dobry, wówczas może go ożywię jakimś kolorem nieco bardziej kontrastowym.

Sam preshading (zrobiłem go jednak za mocny i nierówny i to trochę widać) załatwia sprawę, praktycznie mogłem pocieniować nim całą powierzchnię kadłuba i efekt byłby chyba jeszcze lepszy.

Ale na razie bardzo podoba mi się to malowanie i z efektu jestem zadowolony. Trzeba tylko niesamowicie uważać, bo zrywanie maskowania (taśma) ze srebrnego podkładu to wielkie ryzyko.

Na razie obyło się bez większych uszkodzeń.

Tak to wygląda - wszelkie uwagi, zwłaszcza krytyczne, bardzo potrzebne i mile widziane.

 

098_zps6a4b9022.jpg

099_zps59bb0a27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nie mam uwag krytycznych, wygląda dobrze! Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pomalowane.

Czwarty kolor, ciemna zieleń, jest strasznie ponurym, mocnym kolorem, który mocno kryje nawet srebrny podkład.

Udało mi się go tak wycieniować, żeby jaśniejsze tony przebijały spod spodu, ale teraz biję się z myślami, czy go troszkę jednak nie rozjaśnić mieszanką z żółtym kolorem.

Myślę. Ciekawe co Wy na to.

Trochę jest jeszcze poprawek do zrobienia, jak widać farba punktami potrafi odsłaniać srebro (nawet fajnie to wygląda, jak prawdziwe obicia, tyle że tych obić tam nie powinno być), ale generalnie to jest to.

Podoba mi się to malowanie.

 

100_zps01f22e81.jpg

101_zps2ee73f8c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej porobił bym detale malarskie olejami. Kamo jak na mój gust jest bardzo fajny. Na pierwszy rzut oka nawet super !! ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pokazaniu zdjęć pomalowanego modelu kilka osób zwróciło mi uwagę, że jednak linie podziału są za mocne.

I chyba faktycznie tak było.

Wziąłem się za poprawki i przy okazji stonowałem te linie na jasnozielonym i brązowym kolorze.

Teraz chyba faktycznie lepiej wyglądają.

Dodatkowo ciemnozielony kolor nieco stonowałem (albo jak kto woli: zróżnicowałem) mieszanką koloru bazowego z żółtym i bardzo delikatnie rozjaśniłem panele, ewentualnie zrobiłem nieregularne esy-floresy, bo szczególnie w okolicach kabiny kolorystyka była zbyt monotonna.

Przy okazji pomalowałem na czarno okolice wiatrochronu, oraz "odnowiłem" silnik, który w trakcie malowania stał się zielony.

Zostało jeszcze parę drobiazgów, raczej dla pędzelka niż aerografu, tak więc dzisiaj chyba można będzie położyć kalkomanie.

 

102_zps4e554183.jpg

103_zps78119685.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było lepiej. Ale ciągle jest dobrze. Co teraz planujesz. Ja bym zaczął waszować ,-)) Ale po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębsze cienie na "żółtym" wyglądały bardziej naturalnie. Teraz są za słabe w stosunku do cieni na cieleniach. Ale pieprzyc to i tak jest super ,-)) I TAK JEST SUPER !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.