Skocz do zawartości

F-102A (Case XX) Delta Dagger // Meng // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dolne jest lepsze, ale.

1. To tylko spód. Nie widać go. Ważna jest góra. A góra zapowiada się bardzo fajnie.

2. Mi się te panele i podkreślanie ich ciemnym wasze nie podoba. Ja bym ich w ogóle nie podkreślał. Zamalował bym wszystko równo na ten jasno szary kolorek i najwyżej zrobił gąbką, jakieś o to ciemniejsze przebarwienia. A na koniec wasz ale tylko tu i ówdzie. 20% linii podziału. Żeby był taki niedopowiedziany. Słowem starał bym się uzyskać efekt jak na zdjęciu ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, wiem, ale mi się to bardzo podoba (tu mamy przeciwstawne gusta) i w tym jednym wypadku się nie posłucham, tylko zrobię po swojemu.

Inna sprawa, że mogłem tego washa zrobić z szarej farby, no ale już po ptokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się złościć, bo nie za bardzo wychodzi mi to brudzenie, teraz na górze skrzydeł.

Zobaczcie co zrobiłem testowo na jednym skrzydle i oceńcie, czy tak to robić, czy poprawiać jakoś.

A jeśli tak, to jak?

 

113_zps0eb760ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, czy tak to robić, czy poprawiać jakoś.

A jeśli tak, to jak?

 

Dla mnie jest ciekawie. Masz swój pomysł i go realizujesz, sam pewnie czujesz, czy to daleko od Twoich założeń, czy prawie tak jak chciałeś.

Góra jest bardzo fajna.

Dół, tak jak pisał Spiton, trzeba było lżej łoszować, ale następną razą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie bardzo wiem co chcę osiągnąć, tak próbuję trochę po omacku

Coś tam gdzieś widziałem, zapamiętałem, teraz usiłuję odtworzyć, ale sam nie potrafię wyartykułować jak to ma wyglądać, zasadniczo.

Ogólnie chodzi o to, żeby skrzydła na górze nie były takie gładkie i proste, żeby tam coś było, jakieś lekkie smużenie, zabrudzenia, smużenie choćby w celu uzyskania efektu światłocienia.

No sam nie wiem,

Dlatego pytam o opinie i bardzo pożądam porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra bardzo dobrze !!!! Zostaw tak.

Moje gadanie o dole było takie namolne, bowiem na dole białe skrzydła będą sąsiadować z bardzo misternymi detalami(komora uzbrojenia i luki podwozia ). Dlatego kontrast na dolnych powierzchniach skrzydeł(ciemne linie podziału) jest nie korzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na jasnego washa do smug, zrobiłem:

 

- wycieniowałem nieco paseczki, mam nadzieję że nie za mocno, oraz dodałem chyba trochę za mocny zaciek:

 

114_zpsece55751.jpg

 

- a tu kadłub z drugiej strony: przyciemnienie paseczków oraz zacieki na ogonie (na górze i na dole).

 

115_zps6a8ea01f.jpg

 

Zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też, nie będę jeszcze bardziej cieniować zacieków na skrzydłach, bo i tak ledwie je widać.

Pionowe zacieki zlikwidowałem w ogóle.

Może jeszcze dodam coś tu i tam, ale chyba na tym zakończę brudzenie tej maszyny i przeje do montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.Ten czarny wash szczypie troche w oczy jak dla mnie. Użył bym czegoś jaśniejszego, a na górnych powierzchniach koloru w odcieniu konkretnej plamy kamuflarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

122_zps5e4ce68b.jpg

 

Wie ktoś może co to jest to białe na środku i w bocznych wnękach?

Zrobiło się to jakoś tak po położeniu lakieru półmatowego i nie wiem jak to usunąć...

Malować nie da rady, bo pomaluję także przewody.

Chyba tylko washem to pobrudzić mogę żeby jakoś wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.