Skocz do zawartości

F-102A (Case XX) Delta Dagger // Meng // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki panowie, ale wiem że to jest wszystko ogromnie dalekie od doskonałości.

Ale chwalcie, chwalcie, chwalenie jest tu bardzo potrzebne.

 

Ok, mnóstwo detali zostało zrobionych ostatnio.

Położyłem kalki.

Kalki jak to kalki, wyprodukowane przez Cartografa, więc są niemal doskonałe, choć trochę chyba za grube i mimo położenia chyba z 10 warstw SOLa, dalej nie wniknęły zbyt głęboko w linie podziału. Ale za to są śliczne.

Szkoda tylko, że tak ich mało. Dosłownie na całym modelu może będzie ze 25 kawałków...

Zamontowałem wszystkie światełka, pomalowałem antenki, pomalowałem i zamontował czujnik IR (nie wyszedł doskonale, ale to robota pędzelkowa, a sam czujnik nie jest wiele większy od sporego łebka od szpilki), zamontował hak do hamowania, delikatnie (a może nie tak delikatnie) "obiłem" gąbeczką krawędzie wlotów powietrza.

Przy okazji urwałem dziób maszyny i teraz po przyklejeniu będę go znowu malował.

Barwy walki.

 

104_zps25cf2ec5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie oszczędzaj! A poza tym pochwały, pochwały! Już przestań z tą skromnością bo się robi denerwująca! Jeżeli masz jakieś wewnętrzne lęki, przyjmij to jak mężczyzna :D Poza tym z tego co widzę to ogólnie się podoba, może z wyjątkiem kolegów którzy zostali wykopani z tego wątku, ale oni pewnie też zazdrościli. Także tradycyjnie życze powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lekkie odrapania są, na krawędziach wlotów powietrza, choć jeszcze je poprawię odrobinę.

W innych miejscach na zdjęciach oryginałów nie widziałem czegoś takiego.

Coś konkretnego proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Co do washowania to już jedną rzecz Ci napisałem (sludge wash). Jak już masz lakier bezbarwny na modelu, to możesz jeszcze pojechać washem na sidoluksie - sidoluks z wodą pół na pół, do tego niewielka (!) ilość czarnej akrylowej. I potem nanosisz dużym pędzlem i pilnujesz, żeby nie zostawały suche miejsca i krople, bo się zacieki porobią.

 

Ale patrząc na Twoją maszynę, to się zastanawiam czy warto - ja bym chyba już na niej washa nie robił bo wszystkie ciemniejsze miejsca, które miały tam być to już chyba są. Także zastanów się, z ciekawością czekam na wyniki i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewną odmianę tego sludge washa postaram się spróbować zrobić.

Chciałbym mieć, szczególnie na spodzie samolotu, delikatne smużenie, oraz nieco mocniejsze na krawędziach natarcia skrzydeł.

Spróbuję zrobić to albo olejami, albo natrysnąć np. emalię smoke, na to mgiełka white spiritu i przetrę to gąbeczką do naczyń.

Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ten pomysł też jest OK - ja na moim Skyraiderze, którego już pokazywałem, rozmazywałem w ten sposób te smugi spalin za silnikiem, z tym, że kładłem Humbrola, a rozmazywałem pędzlem umieszczonym w benzynie - ale to są detale. Życzę powodzenia i jestem ciekaw jak to wyjdzie, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki jak to kalki, wyprodukowane przez Cartografa, więc są niemal doskonałe, choć trochę chyba za grube i mimo położenia chyba z 10 warstw SOLa, dalej nie wniknęły zbyt głęboko w linie podziału. Ale za to są śliczne.

 

Ten sam problem jest z cartografowskimi kalkami w edkowych migach-21, nie da sie lakierem zniwelowac uskoku, jaki powstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż tak to u mnie chyba nie jest.

Ale jeszcze nie kładłem lakieru na kalki, więc zobaczymy.

Jeśli okaże się, że widać kalkę leżącą na powierzchni plastiku, to by znaczyło że Cartograf mocno przesadził z "solidnością" swoich kalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać, żeby wash nie zaznaczył krawędzi kalkomanii - jest to dosyć mocna porażka wtedy. Mam nadzieję, że tu do tego nie dojdzie. Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, ale na zdjęciach oryginałów niczego takiego nie widać.

Zrobiłem obicia na wlotach powietrza i na klapach komory uzbrojenia.

Pomyślę, może gdzieś jeszcze warto dodać, ale raczej nie na poszyciu kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, aparat chyba nie jest jednak najlepszy.

Robię wszystko jak mi radzono: odlegość od obiektu ok. 0,5 m, pomiar światła punktowy, głębia ostrości ustawiana ręcznie (ostrzenie krawędzi) i wychodzi jak wychodzi.

Tzn. z bliska moim zdaniem fotki wychodzą dobre, problem jest tak jak teraz, gdy robię z nieco większej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciągnąłeś kadr w ten sposób, ze musiałbyś miec super zooma. Moim zdaniem trudno było w takim ustawieniu przedmiotów zrobić lepsze zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebna mi porada: jak widać być może na zdjęciu, położone kalkomanie na stateczniku pionowym oraz na środku kadłuba (te żółto-czarne paseczki) w realu są bardzo kontrastowe, na tle stłumionych kolorów kamuflażu.

Czy jest jakaś metoda żeby ten kontrast zmniejszyć?

Myślałem, czy nie spryskać tych kalkomanii jakimś kolorem, np. smoke gray, albo smoke, żeby lekko je poszarzeć, ale nie wiem czy to dobra metoda.

A może sam wash olejny (położę na pewno ciemnobrązowy) załatwi sprawę?

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.