Skocz do zawartości

MiG-21MF 1:48 Eduard


BOMI21

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Udało się wyżebrać nowy stożek od Eduarda. Już trzeci raz dostanę części do tego modelu

 

Oczekując na nowy stożek (bez niego nie zamknę kadłuba) pracuję nad silnikiem. To już chyba koniec. Starałem się zrobić jak najbardziej zgodnie ze zdjęciami. Po złożeniu całości nic nie widać w środku (chyba, że się ma latarkę), więc daję zdjęcia silnika rozłożonego na części.

 

20140327_193244.jpg

 

20140327_193513.jpg

 

20140327_193538.jpg

 

20140327_193608.jpg

 

20140327_193619.jpg

 

20140327_193637.jpg

 

20140327_193732.jpg

 

Następne w kolejności wnęki podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model byłby gotowy do złożenia połówek, ale nie ma stożka icon_curve.gif

-YV1SlWqdecrB_Oxu_r_k_TLx94HBHHqamPaE6E14_g=w1044-h587-no

Więc męczą mnie wnęki podwozia.

 

20140328_191946.jpg

 

I teraz pytanie jak pomalować tę stalową płytę. Aerografem będzie trudno - maskowanie, bardzo mało miejsca itp. Pozostaje ręcznie? icon_curve.gif

 

IMG_3029.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spytałbyś mnie jak ja bym to zrobił, to bym powiedział Ci tak: zamaskowałbym taśmą dolną krawędź płyty, bo to będzie widać gołym okiem, zamaskował plasteliną krawędzie po bokach i w głębi, jak się tylko głęboko da, pomalował aero, żeby była równiutka powierzchnia, a po zdjęciu masek, na krawędziach po bokach i w głębi zrobiłbym domalówki pędzelkiem, bo inaczej tam się nie da a i tak tam nie będzie widać czy to pędzel czy aero.

Nie dziękuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spytałbyś mnie jak ja bym to zrobił, to bym powiedział Ci tak: zamaskowałbym taśmą dolną krawędź płyty, bo to będzie widać gołym okiem, zamaskował plasteliną krawędzie po bokach i w głębi, jak się tylko głęboko da, pomalował aero, żeby była równiutka powierzchnia, a po zdjęciu masek, na krawędziach po bokach i w głębi zrobiłbym domalówki pędzelkiem, bo inaczej tam się nie da a i tak tam nie będzie widać czy to pędzel czy aero.

Nie dziękuj.

 

Brzmi całkiem rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś pomalował metalizerem, zabezpieczył płytę maskolem, i pomalował jeszcze raz kolorem ?

 

Robię tak jak Daniel (Czesio) zaproponował, z tym, że płytę zamaskuję taśmą.

 

Usunąłem farbę z obu wnęk.

 

20140328_200821.jpg

 

 

Na płytę naniosłem Mr. Hobby SM04 Super Stainless

 

20140328_215054.jpg

 

W międzyczasie przygotowałem nową mieszankę na wnęki podwozia - tamta była zdecydowanie zbyt zielona. Nowa bardziej pasuje do zdjęć.

 

20140328_220955.jpg

 

Poczekam aż metalizer porządnie przeschnie i maskuję icon_biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ale jak Ci się udało zabezpieczone taśmą krawędzie pobrudzić zieloną farbą?

Popraw to.

I zgaś trochę ten błysk blachy, bo wygląda trochę nienaturalnie.

A gdzie to widzisz pobrudzone krawędzie?

 

Z tą blachą się zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, zgadamy się kiedyś na jakiś konkurs, weźmiesz lupę, ja Ci ten model obrócę i gwarantuję, że nie zauważysz tych zabrudzeń.

 

( szybciej to, jak nieudolnie maluję kabelki w tych wnękach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda , ale ze zmatowieniem "blachy" a właściwie luku do sprężarki nie ma się co zastanawiać. Luk był srebrny [ i też nie zawsze ] ale matowy.

Rzuć proszę okiem -matowy , lekko styrany tak jak w rzeczywistości [ od brudnych rąk , porysowany od wkrętaka, poobijany od dobijania aby dobrze zamknąć ]

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=432&t=27301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem , ta końcówka dyszy albo jest za gruba [ albo wina fotki ] i proponowałbym środek dyszy "okopcić ".To było najbrudniejsze miejsce na samolocie.

Dla porównania dwa warianty dyszy-w wersji mniej i bardziej brudnej.

w1v5R9k.jpg

1FnjuBH.jpg

Te 2 fotki przedstawiają dyszę eksponatu muzealnego -mniej okopconą , ale kiedyś "używaną ".

Poniższa przedstawia dyszę w "bieżącym użytku"

W6dqpZY.jpg

Ale w sumie w modelu widok elementów zwieracza dyszy całkiem przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.