Skocz do zawartości

MiG-21MF 1:48 Eduard


BOMI21

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylna ściana kokpitu gotowa. Jeżeli czegoś brakuje/coś jest źle pomalowane/ma zły kolor, to pisać - chętnie poprawię.

 

20140314_200219.jpg

 

I przednia część kabiny, tuż pod przednią częścią oszklenia. Tutaj powiem że ciężko ze zdjęć coś wywnioskować, więc jak coś nie gra, to dajcie znać ;o)

 

20140314_200346.jpg

 

Do zobaczenia w Bytomiu icon_biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem celownik ASP-PF-21.

 

Soczewka ma złoty kolor - patent z przezroczystym zielonym nie wypalił.

 

20140321_171950.jpg

 

Blok celownika - zdjęta cała górna część z soczewką i szklanym wskaźnikiem.

 

20140321_174333.jpg

 

Blok soczewki po pomalowaniu

 

20140321_175728.jpg

 

Pomalowane ramy szybki celownika

 

20140321_175858%25280%2529.jpg

 

20140321_180049.jpg

 

I złożony celownik, bez puszki z fotokarabinem.

 

20140321_185718.jpg

 

20140321_185740.jpg

 

Wpasowałem też prawidłowy silnik.

 

20140321_221952.jpg

 

Detale dyszy - naprawdę niezłe.

 

20140321_222003.jpg

 

I fotka celownika z resztą kokpitu - bardzo dobrze widać dorobioną od podstaw szybkę wskaźnika na celowniku. Szybka celownika zdjęta - okazało się, że była krzywo wklejona.

 

20140321_222024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomi, a nie pomyślałeś że w tej soczewce odbija się światło otoczenia?

I ono może być w różnym kolorze?

Daj spokój z tymi detalami, bo zaczynasz każdy kabelek 3 razy pod światło oglądać, a w efekcie i tak tego nikt nie zobaczy w skończonym modelu.

Zrobiłeś to ładnie i ja bym na twoim miejscu szedł dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomi, a nie pomyślałeś że w tej soczewce odbija się światło otoczenia?

I ono może być w różnym kolorze?

Daj spokój z tymi detalami, bo zaczynasz każdy kabelek 3 razy pod światło oglądać, a w efekcie i tak tego nikt nie zobaczy w skończonym modelu.

Zrobiłeś to ładnie i ja bym na twoim miejscu szedł dalej.

 

Solo, jak coś mnie męczy i chcę, aby było to zrobione jak najlepiej i jak najwierniej, to co w tym złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Ci tego nie bronię, tylko uważam że męczysz się z tym (to jest dobre słowo), zupełnie niepotrzebnie, bo zaraz znajdziesz zdjęcie gdzie ta soczewka będzie miała odcień szarawy i co wtedy?

Zrobisz po swojemu, ale jeśli pytałbyś mnie o radę, to dałbym Ci jedną: czasami warto odpuścić, bo efekt i tak nigdy Cię nie zadowoli. a tak jak teraz jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz skąd różnica? Które zdjęcie przekłamuje? A może oba są dobre? Ja dodałem zdjęcie zrobione przeze mnie i dokładnie tej maszyny, którą robię.

Obie pokazane fotki sa dobre , nie przejmuj się tak mocno .Po Twoich postach poszedłem obejrzeć posiadany przeze mnie celownik i powiem krótko - z każdej strony widać inny odcień.Cień , światło , kąt spojrzenia powodują że za każdym razem soczewka wygląda inaczej .

Ładny model się zapowiada .Powodzenia w dalszej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz skąd różnica? Które zdjęcie przekłamuje? A może oba są dobre? Ja dodałem zdjęcie zrobione przeze mnie i dokładnie tej maszyny, którą robię.

Obie pokazane fotki sa dobre , nie przejmuj się tak mocno .Po Twoich postach poszedłem obejrzeć posiadany przeze mnie celownik i powiem krótko - z każdej strony widać inny odcień.Cień , światło , kąt spojrzenia powodują że za każdym razem soczewka wygląda inaczej .

Ładny model się zapowiada .Powodzenia w dalszej budowie

 

Też bym chciał mieć celownik od MiGa w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem kolego BOMI21 jakis czas temu na Allegro I jakoś wśród POLAKÓW chętnych nie było i zainteresował się Pan z Austrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.