Skocz do zawartości

MiG-21MF 1:48 Eduard


BOMI21

Rekomendowane odpowiedzi

Prace trwają, ale niezbyt dużo do pokazania - dużo pracy "optymalizacyjnej" - by wszystko pasowało lepiej, szlifowanie, itp.

 

Wnęki hamulców aerodynamicznych - prawie skończone

 

FSQR4aQabKx9ce_YjtURYF8SaietLEyDMibcILFU0bs=w1044-h587-no

20140207_172159.jpg

20140207_172208.jpg

 

Wnęki są wsadzone na wcisk, więc mogą być nieco krzywe. Przejścia wnęka/kadłub będą zalewane Tamiya Extra Thin/Revell Contacta, aby uzyskać ładne, równe przejście i "zalać" szpary. Jestem bardzo zadowolony z efektu - widziałem już dużo Edkowych MiGów i te wnęki to zawsze najgorzej wykonana część .

 

Takie same prace (optymalizacyjne) trwają przy kokpicie. Szkoda że Eduard nie pomyślał o jakimś lepszym rozwiązaniu - trzeba usunąć dużo plastiku, jednocześnie trzeba to robić bardzo starannie, żeby nie uszkodzić górnej listwy - będzie bardzo widoczna w kokpicie, a jej uszkodzenie byłoby trudne do naprawy.

 

20140207_172229.jpg

20140207_172237.jpg

 

Zbieram się do prac nad silnikiem. Porządnie pomalowany będzie genialnie wyglądał.

 

20140207_172301.jpg

 

20140207_172326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No cóż bardzo ładne rzeczy tu pokazujesz - ciekaw jestem pochodzenia tego zestawu jeśli mam być szczery jeszcze się z nim nie zetknąłem - masz go z jakiegoś importu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż bardzo ładne rzeczy tu pokazujesz - ciekaw jestem pochodzenia tego zestawu jeśli mam być szczery jeszcze się z nim nie zetknąłem - masz go z jakiegoś importu?

 

Można tak powiedzieć. Teoretycznie zestaw do kupienia tylko od Eduarda (przez E-sklep).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem farbki do malowania soczewki "projektora" w celowniku.

 

IMG_3044.JPG

IMG_3056.JPG

20140214_123658.jpg

 

W jaki sposób tą soczewkę pomalować, aby wyglądała najbliżej tej ze zdjęć? Problem w tym, że soczewka jest z szarej zywicy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób tą soczewkę pomalować, aby wyglądała najbliżej tej ze zdjęć? Problem w tym, że soczewka jest z szarej zywicy :(

może pomogę podpowiedzią z modelarstwa figurkowego, sam takie soczewki w pojazdach malowałem i wyglądały spooko, tu pokazane krok po kroku:

gems-465x214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób tą soczewkę pomalować, aby wyglądała najbliżej tej ze zdjęć? Problem w tym, że soczewka jest z szarej zywicy :(

może pomogę podpowiedzią z modelarstwa figurkowego, sam takie soczewki w pojazdach malowałem i wyglądały spooko, tu pokazane krok po kroku:

gems-465x214.jpg

 

Wolałbym by to był prawdziwy połysk, niż "namalowany". Solo na PWM dał bardzo fajną poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda moja myśl może być trudniejsza do zrealizowania, ale wydaje się nie najgłupsza a im więcej sposobów wymienimy tym większe będziesz miał pole wyboru metody na zrobienie tej soczewki.

 

Soczewka wcale nie musi być z szarej żywicy. Można pomalować cały element na konkretne kolory, natomiast soczewki całkowicie się pozbyć wiercąc w jej miejsce otwór o takiej samej średnicy jak ta soczewka.

Następnie fajnie byłoby się zaopatrzyć w kolorowe wykałaczki, dokładnie takie:

 

FE40923A-CB60-4CC4-8394-0952C37849EB.JPEG

 

tą zielonkawą oszlifować do wymiaru otworu, wyszlifować górną powierzchnię na kształt soczewki, wypolerować i włożyć we wcześniej wywiercony otwór.

 

Zabawy trochę jest, ale biorąc pod uwagę że nie musisz maskować tego do malowania to myślę że sposób też wart przemyślenia, tym bardziej że wywiercenie dziury i oszlifowanie to w zasadzie 20-30 minut roboty

 

Pozdrawiam

 

Zdecydowanie najlepsza opcja, tylko trzeba ją nieco zmienić.

 

A gdyby zrobić tak:

 

hp4zbwE0PvKnip1H3I5GaqAnnPFG0sw3Xcd4HDw4xfQ=w1044-h587-no

 

Po lewej soczewka z Eduardowego kokpitu do MiGa-29 (Brassin do Academy), po prawej - soczewka do plastikowego kokpitu do MiGa. I teraz tak: soczewka z '29 jest nieco za szeroka (puryści mnie powiesząicon_benc.gif) i bardzo głęboka. Trzeba mocno przerobić blok celownika by weszła. Ale za to soczewa jak się patrzy. Druga, plastikowa jest dosyć płaska, ale za to wciąż (chyba) lepsza niż żywiczny monolit. Bardzo łatwo ją zamontować - wystarczy nieco usunąć żywicy z bloku i wejdzie. Co ciekawe, maski do Bunny Fightera zawierają maskę na plastikową soczewkę, mimo obecności standardowego brassinowego kokpitu. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź tą z zestawu plastikowego eduarda do MiG-21. [...]

 

... i wtedy ją walnąć od spodu na złoty, górę zamaskować maskami z zestawu, walnąć całość na czarno i będzie naprawdę fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może poratować zdjęciami dyszy silnika oraz wszystkiego, co widać patrząc "wgłąb"?

Zależy mi na jak najlepszym (i najbliższym prawdzie) malowaniu, ale ciężko jakieś sensowne zdjęcia znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe części kabiny zostały pomalowane bazowym kolorem kokpitu MiGa-21 (niestety odcień pod blaszki Eduarda, nie pod zdjęcia )

 

Mieszanka to Mr.Hobby H46 , H25 i Levelling Thinner w proporcjach 1:1:2

 

20140216_195345.jpg

 

Pomalowane części - oprócz tego jeszcze burty plastikowego kadłuba. Ramki oszklenia będą malowane po złożeniu kadłuba i przed malowaniem kamuflażu.

 

20140216_195607.jpg

 

Przy okazji - wprowadziłem małą, ale bardzo dużo znaczącą zmianę - odtąd farby przygotowuję poza aerografem (wiem, za takie praktyki to powinno być obowiązkowe icon_rozga.gif ), w szklanych fiolkach, do których farbę wprowadzam strzykawkami medycznymi. Daje to:

 

- zdecydowanie lepsze wymieszanie farby (farbę mieszam poprzez wstrząsanie (zamkniętą) fiolką, a nie aerografem (wiem, za takie praktyki to powinno być obowiązkowe icon_rozga.gif ))

- możliwość mieszania farb i rozpuszczalnika w precyzyjnych ilościach

- czystość!

- lepsza jakość powłoki lakierniczej - w końcu farba jest lepiej wymieszana i dokładniej dobrane ilości rozcieńczalnika

- niezapomnianą minę domowników, gdy dostałem paczkę za setką strzykawek z moim komentarzem, że chyba się uzależniłem od wstrzykiwania sobie marychłaniny z tłuczonym szkłem icon_lol.gif

 

20140216_195652.jpg

 

W tej chwili części kokpitu schną po drugiej warstwie, tym razem z dodatkiem białej Mr. Hobby H001 - porównałem odcień blaszek z wcześniej pomalowanymi częściami - blaszki są bardziej jasne niż ciemne w porównaniu do nich, no i oczywiście chodzi o lekkie wycieniowanie tych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20140216_195607.jpg

 

Osłonę ekranu radaru i wszystkie graty z tym związane (to "duże okrągłe" i to prostokątne pod ;) ) pomaluj na czarno, a sam ekran lampy na brązowo, obowiązkowo błyszcąco.

 

nzwbfeb06-41.jpg

 

A fotokarabin (część R22) pomaluj na szaro bądź czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20140216_195607.jpg

 

Osłonę ekranu radaru i wszystkie graty z tym związane (to "duże okrągłe" i to prostokątne pod ;) ) pomaluj na czarno, a sam ekran lampy na brązowo, obowiązkowo błyszcąco.

 

nzwbfeb06-41.jpg

 

A fotokarabin (część R22) pomaluj na szaro bądź czarno.

 

Nie ma szans, bym pominął coś tak ważnego i widocznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani głupia, bo takie fotki:

mig21b65.jpg

z powietrza się nie biorą, ani HUD, bo to tylko celownik ;)

 

Bardzo sympatyczna fotka

 

Niestety pojawił się problem:

Porównałem zawartość kabiny oryginału i zestawu Eduarda i brakuje nieco wyposażenia icon_rozwalkompa2.gif

 

Na zielono - to co jest, na czerwono - czego brakuje.

 

Przechwytywanie+w+trybie+pe%25C5%2582noekranowym+2014-02-16+212518.jpg

 

I kawałek instrukcji Eduarda:

 

Przechwytywanie+w+trybie+pe%25C5%2582noekranowym+2014-02-16+212806.jpg

 

 

 

Co teraz? icon_sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik po prawej, w zielonej ramce to wskaźnik kąta natarcia. Po lewej stronie, na dole to wskaźnik przeciążeń, a na górze? SAU? Niech ni się migospece wypowiedzą, bo pewności nie mam. Ale, jeśli to SAU to to kokpit MiG-21bis, nie MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik po prawej, w zielonej ramce to wskaźnik kąta natarcia. Po lewej stronie, na dole to wskaźnik przeciążeń, a na górze? SAU? Niech ni się migospece wypowiedzą, bo pewności nie mam. Ale, jeśli to SAU to to kokpit MiG-21bis, nie MF.

 

Dziwne, bo kokpit Eduarda też nie zawiera żadnego z brakujących wskaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik po prawej, w zielonej ramce to wskaźnik kąta natarcia. Po lewej stronie, na dole to wskaźnik przeciążeń, a na górze? SAU? Niech ni się migospece wypowiedzą, bo pewności nie mam. Ale, jeśli to SAU to to kokpit MiG-21bis, nie MF.

 

To 21 z Łasku, wskaznik opromieniowania SPO-10 jak się przyjrzycie napisy są po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.