Skocz do zawartości

MiG-21MF 1:48 Eduard


BOMI21

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że ten temat też moderacja zamknie, gdyż, ponieważ, także nie powinien być frontem doświadczalnym dla konkursów na innym forum...

Sorki Bomi to nic osobistego ale zasada powinna obowiązywać FSzystkich bez wyjątku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podejrzewam że tylko mój warsztat konkursowy jest sprzeczny z polityką forum - prościej byłoby przyznać że ktoś się obraził nie bawiło go moje poczucie humoru a nie tak...
Rozumiem, że ten temat też moderacja zamknie, gdyż, ponieważ, także nie powinien być frontem doświadczalnym dla konkursów na innym forum...

Sorki Bomi to nic osobistego ale zasada powinna obowiązywać FSzystkich bez wyjątku..

 

Panowie, ale o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Być może twój warsztat jest mniej "konkursowy"

Powodzenia!:)

 

Może

 

Projekt wstrzymuję na okres około tygodnia z powodu przeprowadzki. Postaram się jak najszybciej zorganizować pracownię i kontynuować budowę. Na tą chwilę parę fotek przed spakowaniem modelu spowrotem do pudła:

 

0ji74y-n5wIX1OOspJh3PuyoSh-i63OCDb5xSNOH_js=w1044-h587-no

20140224_204406.jpg

20140224_204416.jpg

20140224_204459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Super to wygląda

 

A to jeszcze nie koniec - nieco przełączników zostało do pomalowania, blok celownika w toku, tylna ściana kokpitu też się robi. KM-1 na koniec budowy modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada ( i mógłby udostępnić) zdjęcia wszystkiego co znajduje się pod przednią częścią oszklenia (za celownikiem, chodzi o kable) oraz zdjęcia tylnej ściany kokpitu (schowanej za fotelem wyrzucanym)? Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spasowaniem tylnej ściany z garbem? Ja zamknąłem kabinę w swoim bisie, bo szpara była jak rów mariański a po szpachlowaniu i szlifowaniu i tak nie wyglądało to na tyle rewelacyjnie, żeby zostawiać osłonę kabiny otwartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spasowaniem tylnej ściany z garbem? Ja zamknąłem kabinę w swoim bisie, bo szpara była jak rów mariański a po szpachlowaniu i szlifowaniu i tak nie wyglądało to na tyle rewelacyjnie, żeby zostawiać osłonę kabiny otwartą.

 

Brak szpary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem pracować nad wnękami podwozia.

 

Parę fotek, co Eduard daje za około 40 zł.

 

20140311_170350.jpg

 

20140311_170358.jpg

20140311_170427.jpg

 

Do wnęk podwozia przygotowałem mieszankę farb zrobioną specjalnie nich, pod zdjęcia.

 

20140311_170612.jpg

 

Bonus w postaci zbliżenia na niepomalowaną żywicę i tą już pomalowaną (tylna ściana kokpitu nie jest jeszcze gotowa)

 

20140311_170701.jpg

 

I tak wyszło po pomalowaniu

 

20140311_174201.jpg

 

Zdjęcie zrobione przeze mnie w Łasku w 2013 roku.

 

IMG_3029.JPG

 

Wnęki w skrzydłach też zostały pomalowane.

 

20140311_174236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, z tym interior greenem to jest problem, prawda?

Ten gunzowski jest za żółty.

Ja zacząłem kombinować: albo kładę go na czarnym podkładzie i cieniuję, wtedy wychodzi dość ciekawie, albo kładę go na szarym podkładzie i tonuję lekko kolorem C351 Zinc Chromate.

Obie metody dają bardzo ładny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem - Ruscy nie używali i nie używają Zinc Chromate. Ja użyłem go do mieszanki, ale po prostu nie miałem żadnej żółtej farby pod ręką. Kolory nieco przekłamują, mieszanka jest bardziej żółta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zinc Chromate nie jest żółty, jest zielonkawy, chyba bliżej mu prawdziwemu interior green niż temu od Gunze.

Dlatego jak się Zinc Chromate wymiesza z czymś żółtawym (ja bym jednak proponował z Interior Green), to wychodzi wtedy bardzo dobry kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zinc Chromate nie jest żółty, jest zielonkawy, chyba bliżej mu prawdziwemu interior green niż temu od Gunze.

Dlatego jak się Zinc Chromate wymiesza z czymś żółtawym (ja bym jednak proponował z Interior Green), to wychodzi wtedy bardzo dobry kolor.

 

Ja jestem zadowolony ze swojej mieszanki, ale nie wykluczam jeszcze cieniowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze prace przy kokpicie.

 

20140312_195933.jpg

 

xN127wWRFIBm7ll2kUwHxTrkxL7drVe3lGRHzvBlr78=w725-h544-no

 

Na jednym zdjęć zauważyłem, że na szarozielony kolor nie są pomalowane tylko ramy fotela, ale też panele między nimi.

Resztę wziąłem z tego zdjęcia

MIG21-27.JPG

 

(jednocześnie bardzo dziękuję za jego udostępnienie )

 

20140312_195941.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywało różnie, także tylko szyny.

 

MiGi ciężkie do rozgryzienia, szczególnie jeżeli chodzi o różnice między maszynami tej samej wersji, a nawet tych samych serii produkcyjnych. Ale za to są wyjątkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.