Skocz do zawartości

Mercedes Benz W123 - 1/35 Diopark


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Dzięki Makinen!

No faktycznie warsztat świetny - mercedes też super! Piękną podłogę mu zrobił. Cóż pozostaje jedynie się uczyć na błędach i naśladować lepszych od siebie!

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

A propo podstawki o która ostatnio pytałeś - zerknij do mojego warsztatu o dioramie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Super Moderator

Witam

Czas sobie płynie a ja nie robię updatu - no cóż najzwyczajniej w świecie dzień powszedni mnie ostatnio przytłaczał i miałem baaardzo mało wolnego. Ale mam nadzieję, że troszkę teraz nadgonię. Zmieniałem ostatnio pracę + dwójka małych dzieci w domu - ok, dosyć biadolenia, pora na konkrety. A więc od ostatniego czasu troszkę podziałałem z mercem, generalnie już prawie wszystko jest na ukończeniu - pozostały duperele do wnętrza (które praktycznie są już wymalowane, zostało je jeszcze trochę odrapać oraz zapiaszczyć. Na koniec będę nakładał błotko i miejmy nadzieję, że do Telford się wyrobię :-)

 

Po wstępnym zakończeniu brudzenia wnętrza małymi kroczkami postępowałem z elementami nadwozia, tutaj malowalem elementy chromowe, których ilość i delikatność przyprawiała mnie o ból głowy...

 

DSC09245.JPG

 

DSC09247.JPG

 

DSC09250.JPG

 

DSC09251.JPG

 

Następnie przyszła kolej na kurzenie i brudzenie - tutaj efekt kilku warstw rozcieranych pędzlem, potem gąbką i na koniec podmalowań wprost z aero.

 

IMG_0171.JPG

 

IMG_0170.JPG

 

Potem przyszedł czas na skrzynie w których docelowo będą leżały sztaby złota:

DSC09243.JPG

 

DSC09244.JPG

 

A tutaj już upakowany bagażnik wraz z sztabami (kolor ich jeszcze będzie poprawiany... czekam na dostawę super-metallic od Gunze)

IMG_0172.JPG

 

Następnie przyszła kolej na drzwi - muszę przyznać, że wielce problematyczne z uwagi na bardzo cieniutkie słupki - bardzo łatwo było ułamać cały element (co też uczyniłem dwa razy - grrrr)

IMG_0169.JPG

 

Później pozostało jeszcze wklejenie znaczka mercedesa w felgę...

DSC09254.JPG

 

Na dzień dzisiejszy auto wygląda tak:

DSC09342.JPG

 

DSC09343.JPG

 

DSC09344.JPG

 

DSC09345.JPG

 

Po wczorajszej rozmowie z chłopakami z UK popracowałem dziś nad zawieszeniem (auto będzie wyładowane sprzętem a więc i ugięcie zawieszenia powinno być zauważalne) - oto efekty:

DSC09467.JPG

 

DSC09466.JPG

 

Do wykończenia zostało wymalowanie lusterek oraz znaczka mercedesa + dokończenie malowania elementów wnętrza (miny przeciw czołgowe, pociski pancerne, skrzynia z jedzeniem, puszki+kanka z wodą, butla z gazem oraz plastikowy karnister + kilka kopii świetej księgi koranu (swoją drogą, to pewnie narażam się na wieczne potępienie lokując te książki ot tak na tylnym siedzeniu - hehehe)

 

DSC09318.JPG

 

DSC09252.JPG

 

DSC09341.JPG

 

okej to by było na tyle - przepraszam za małą ilość materiału ale jak napisałem na wstępie - ostatnie kilka miesięcy miałem bardzo trudne.

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda rewelacyjnie A koła to dzieło sztuki

 

Ciekawe, jak Bin Laden wywinął się Rosjanom z takim ładunkiem w Mercedesie...

 

Widzę, że niestety nie usunąłeś kawałka ramki spomiędzy wzmocnień wewnętrznej strony klapy bagażnika Wspominałem o tym... Teraz widzę Twoją odpowiedź, że to element konstrukcji. Z tym się nie zgodzę. Trochę mogłem Cię mocniej przycisnąć, ale jakoś zapomniałem o temacie i poszło... A szkoda, bo przy otwartym bagażniku będzie to trochę psuło efekt. No chyba, że coś z tym jeszcze zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Dziś jeszcze jeden mały update - troszkę posiedziałem przy gadżetach do wnętrza mercedesa. Kilka elementów mam nadzieję, że uwiarygodni wyprawę Bin Ladena ;-) Acha - specjalnie dla Ciebie Kubisz - fota poprawionej klapy bagażnika :-) Enjoy!

 

DSC09469.JPG

 

DSC09471.JPG

 

DSC09472.JPG

 

No to pozostały lusterka, gwiazda merca + wkleić bagaże + lekkie błoto i model ukończony :-)

 

pozdrawiam wszystkich oglądających

Christian

 

P.S.

W tę środę jadę na lekcję malowania figurek - hihihihi (znajomy prowadzi sklep Warhamera i zawodowo zajmuje się malowaniem popiersi i figurek). Mam nadzieję że to trochę ułatwi mi malowanie Osamy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki za komentarze! Dzisiaj troszkę nadgoniłem i elementy wnętrza znalazły swoje miejsce. Troszkę było zabawy z ich logicznym umiejscowieniem, ale mam nadzieję, że wszystko wygląda naturalnie.

 

Kilka fotek z przed dosłownie kilku chwil:

 

DSC09473.JPG

 

DSC09474.JPG

 

DSC09479.JPG

 

DSC09481.JPG

 

DSC09477.JPG

 

DSC09478.JPG

 

DSC09480.JPG

 

No i na koniec pokusiłem się o wklejenie drzwi - zdecydowałem, że cała strona kierowcy będzie otwarta a strona pasażera zamknięta...

DSC09482.JPG

 

DSC09483.JPG

 

DSC09484.JPG

 

Będę jeszcze wieczorem wyrównywał brudzenie - oraz troszkę go ubłocę, więc to jeszcze nie jest koniec :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pierwsza klasa ale widzę pewne nieścisłości - zderzaki bez "kłów", chromowane listwy pod lampami tylnymi i chromowane wloty na podszybiu wskazują na wersję 280E, natomiast zegary i światła przednie są z niższych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Dziękuję za dobre słowa!

 

@lordrene

Osama będzie stał obok pojazdu - przeczytaj proszę wstęp do tego wątku - mercedes, który tutaj buduje to fragment dioramy.

 

@adamuss

Model buduje z pudła - wg blaszek to jest 200-tka. Wszystko co napisałeś się zgadza - oprócz tego, że widzisz chromowane listwy pod lampami (u mnie ich nie ma). Jedynie co skopałem (ale i to jest kwestią dosyć mglistą) to fakt, że wymalowałem wloty na podszybiu - jeśli być wiernym wersji 200 to powinny być czarne wloty... a u mnie wersja specjal - dla Bin Ladena - hihihi

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę umiejętności. Ze tak zapytam butla z gazem jest przywiązana pasem bezpieczeństwa?

Nie mam takich umiejętności jak ty i nie lubię się czepiać ale jeszcze nie widziałem w aucie tak długiego pasa, o ile to on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Hello - tak to specjalnie modyfikowany pas bezpieczeństwa - wersja "Osama nie rozjeb samochodu butlą z gazem" - słowa tatusia Bin Ladena :-) A na serio - to po zamknięciu drzwi, tego pasa praktycznie nie widać... nad czym ubolewam ale cóż - takie oto modelarstwo, trochę fikcji, trochę prawdy - jak by to powiedzieli u mnie w UK - "Smoke and mirrors" :-) :-) :-)

 

cheers

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@blackman

Z twoich ust usłyszeć taki komplement - to prawdziwa nobilitacja - bardzo mi miło - dziękuję!

 

@adamuss

Myślę, że zostawię te wloty na podszybiu... to znaczy mógłbym je jeszcze przemalować na czarno - ale wtedy masa pracy z weatheringiem by była. Dzięki za czujne oko ;-)

 

pozdrawiam

Chrstian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Mercedes ukończony :-) Pozostaje tylko zrobić ładną sesję i wystawić do działu galerii. Generalnie, model bardzo fajny - na minus trzeba zaliczyć biały plastik, który bardzo utrudnia klejenie (bardzo świeci i oczy się męczą). Było też kilka elementów zbyt delikatnych (słupki drzwi pasażera są masakrycznie kruche). Plus wtopa z odwróconymi klamkami drzwi przednich- na szczęście można było to wyprowadzić bez problemu. Poza tym, polecam, choć skala jest niewielka (chromy dachowe były bardzo trudne do wymalowania.. listwy na drzwiach zresztą także). Myślę, że ten merc mógłby na prawdę świetnie się prezentować w 1/24. Ok - na koniec (zanim wstawię galerię, co najwcześniej się wydarzy zapewne za tydzień) kilka fotek detali co by zaostrzyć apetyt :-)

 

DSC09497.JPG

 

DSC09500.JPG

 

DSC09499.JPG

 

DSC09501.JPG

 

DSC09503.JPG

 

DSC09504.JPG

 

DSC09506.JPG

 

DSC09507.JPG

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.