Skocz do zawartości

Mercedes Benz W123 - 1/35 Diopark


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam

Krótki uptade. Powoli maluję wnętrze. Nie jest to proste z uwagi na baaardzo małe elementy. Nie jestem do końca zadowolony, ale co chwilę coś tam poprawiam, więc trzymajcie kciuki. Na całości jest gloss i bardzo się elementy świecą (co psuje bardzo odbiór). Kolejny krok to dywaniki, wash oraz kurzenie + pakunek na tylnej kanapie (w trakcie produkcji) Chętnie posłucham wszelkich uwag oraz liczę na waszą pomoc - moje doświadczenie przy samochodach jest zerowe. I jeszcze zdjęcia - jest dużo paprochów - pozostałości po czyszczeniu niektórych elementów - model dziś rano został wypłukany wodą, zobaczymy jak będzie wyglądał jak wrócę z pracy)...

 

DSC07333.JPG

 

DSC07334.JPG

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Cześć

Masz rację, że tak to wygląda, ale wydaje mi się, że to bardziej efekt tego świecącego lakieru + ostre światło. Model był malowany wyłącznie aero, więc raczej by było trudno go zalać :-). Zobaczymy jak będzie wszystko wyglądać po daniu washa a potem zabezpieczeniu mat-em. Mam nadzzieję, że się wrażenie załagodzi (chociaż możliwe, że masz rację... okaże się w praniu)

Dzięki za komentarz!

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bo tak sobie autor wymyślił (zresztą zgodnie z oryginałem dostępnym w fabrykach Mercedesa). Mogłem zrobić kremową, ale mam sentyment do tego koloru tapicerki. Dodatkowo na niebieskim będzie lepiej siedział piach afgański... hehehe. Szczerze to długo sie zastanawiałem nad kolorem do wnętrza... no cóż nie dam rady trafić w gusta ogółu - ale rozumiem Twój punkt :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Kilka ostatnich wieczorów spędziłem na zabiegach mających na celu dodatnie odrobiny autentyzmu. W ruch poszły oleje, pigmenty itp. Zabawę rozpocząłem ze zrobieniem sobie niebieskiego wash-a, którego postanowiłem uzyskać z połączenia olei Abteilung o numerach 330 (Faded Navy Blue) oraz 110 (Black).

DSC07343.JPG

 

Zapewnie większość z was doskonale zna proces, ale dla tych, którzy chcieli by z techniki skorzystać. Nie ma nic prostszego niż zrobienie własnego wash-a. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor (staramy się o zgodność z kolorem bazowym i dodajemy czerń do mieszanki) oraz wymieszać całość z terpentyną. Nabieramy na czubeczek wykałaczki odrobinę farby olejnej i nakładamy do paletki w której za chwilę będziemy mieszać barwę wash-a.

DSC07344.JPG

 

Niewątpliwą zaletą posiadania olei poza używaniem ich bezpośrednio na modelu (tworzenie zacieków pogodowych oraz innych efektów zużycia) jest właśnie możność zrobienia sobie bardzo prostego wash-a, który świetnie będzie się sprawował. Na zdjęciach dwie gotowe do nałożenia płukanki (ciemniejsza i jaśniejsza - uwaga na czarny - jest ultra wydajny i bardzo łatwo przegiąć z kolorem). Napomknę, że proporcja to około 1/10 lub nawet rzadsze.

DSC07346.JPG

 

Po zakończeniu procesu "wlewania" wash-a w szczeliny (staramy się nie malować po całości - od tego są filtry) oraz starciu nadmiaru rozlanej po powierzchniach płaskich farby (nasączonym ale nie mokrym patyczek bawełnianym) rozpocząłem proces aplikacji pigmentów. Użyję produktów MIG w kolorach North Africa Dust, Dark Earth oraz Light Dust.

DSC07347.JPG

 

A tutaj fota w trakcie kurzenia. Na razie wygląda to jeszcze bardzo średnio, ale Fixer (utrwalacz pigmentów) wszystko wyrówna i ilość pyłu zostanie znacząco zredukowana.

DSC07349.JPG

 

A na koniec podsumowanie i szybka galeria z uzyskanych efektów. Wnętrze zostało dodatkowo zabezpieczone lakierem mat.

DSC07469.JPG

 

DSC07470.JPG

 

DSC07472.JPG

 

I przymiarka z nadwoziem...

DSC07473.JPG

 

DSC07474.JPG

 

Zapraszam do dyskusji - zawsze chętnie czytam wasze uwagi i opinie.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christian- Przykurz podłogę po całości- bez fixera. Suchym pigmentem. Taki pył wdziera sie wszędzie i te "kupki" pisaku wyglądają trochę nienaturalnie. Ten efekt zginie, jak przelecisz pędzlem z suchym pigmentem całośč. Deskę też. Moj samochód stoi na piaszczystej drodze pod domem i po tygodniu mogę pisać palcem na kokpicie . W warunkach pustynnych przy średnim dbaniu o czystość w aucie raczej będzie większy syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak pisałeś wash i matt jakby zamaskował tą niby zalaną deskę.Nie znam się na brudzeniu auta jeszcze ,ale tak jak makinen pisze ,dał bym ciut więcej kurzu na dywanikach i desce.Trzymam kciuki i obserwuje dalej .Aha i dzięki za tą "mini poradę" dotyczącą washa. Będę próbował na swoich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie fajne, brudzing (piasking??? ) tez, ale niestety jednej rzeczy nie pomine- mianowicie tych straszacych,niezaszpachlowanych tylow foteli.

 

Sorry, ze czepiam sie dopiero teraz, jak juz masz pomalowane, ale jakos nie zwrocilem na to uwagi, jak jeszcze bylo w bialym plastiku.

 

Poza tym wszystko idzie w dobrym kierunku, chyba sam sie na ta beczke skusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

@makinen - masz racją, już coś tam wczoraj próbowałem i wyszło dużo lepiej, dziś dopracuje efekty i może wieczorem wrzucę foty. Dziękuję za porady!

 

@ginger

Lakier matowy ratuje większość sytuacji (dzięki bogu), kurzu będzie więcej - nie chciałem przesadzać na początku. Co do washa - to bardzo proszę cieszę się, że się przyda :-)

 

@misioptys

Te straszące tyły foteli to akurat tak już mają w oryginale :-) No chyba, że miałbym poprawiać stylistów Mercedesa :-) :-) :-) Ale dzięki za czujne oko - jak to mówią licho nie śpi - hehehe

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Dzisiejszy wieczór przyniósł drobny postęp w temacie nakładania kurzu i piachu na mojego afgana. Podwozie potraktowałem wstępną warstwą North African Dust od Mig-a

 

DSC07482.JPG

 

Natomiast wnętrze szoferki potraktowałem zestawem pigmentów, które zostały równo wtarte w deskę rodzielczą oraz podłogę i fotele. Mam nadzieję, że efekt kurzu i piachu jest wystarczający. Bardzo proszę o szczere opinie :-)

 

DSC07489.JPG

 

DSC07490.JPG

 

DSC07491.JPG

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Dziękuję za miłe komentarze!

@copycat

Czytasz w moich myślach :-) Wczoraj wieczorem na spokojnie przyglądałem się temu wnętrzu i doszedłem do identycznych wniosków :-) Możliwe, że koło kierownicze (ale nie środek) przelecę jeszcze delikatnie czarną farbą, to samo się tyczy drążka zmiany biegów. Dojdą jeszcze na tylnym siedzeniu bagaże Bin Ladena... ale to niespodzianki :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

Mała to tylko próba :-) spokojnie- po prostu testuję techniki i uczę się przy tym. Może w ten weekend już ja pokaże. Już mam prawie wszystko - wegetacje, kamienie, teren wymodelowany, teraz ostatnie poprawki pigmentem oraz efekty mokrej ziemi.

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko czy ta półka (deska rozdzielcza) i podłoga nie powinna być czasem czarna?Znajomy taryfiarz mieszkający niedaleko moich rodziców miał takiego Merca tylko w kolorze jasny khaki (zielonym) i daję sobie głowę uciąć że wnętrze było jasne a podłoga i półka czarne z drewnianymi wstawkami.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.