Skocz do zawartości

Renault FT 17 Meng 1/35


bożo wpożo

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi mój czołK na warsztacie . Składa się również przyjemnie . Po doświadczeniach z modelami wschodnich producentów typu mikromir itp to chyba każdy się "przyjemnie " składa

 

zzzzzzzzzzzz144_zpse1134fbb.jpg

 

zzzzzzzzzzzz132_zpsb7f597c4.jpg

 

zzzzzzzzzzzz135_zps7b19655a.jpg

 

Pomalowane trzewia :

 

zzzzzzzzzzzz042_zps5c5de130.jpg

 

zzzzzzzzzzzz036_zps03f72e9e.jpg

 

zzzzzzzzzzzz038_zpsa584b332.jpg

 

 

zzzzzzzzzzzz049_zps85a7359b.jpg

 

I na sucho poskładane z podwoziem :

 

zzzzzzzzzzzz032_zpsad8d3da9.jpg

 

zzzzzzzzzzzz046_zpsd0ec825d.jpg

 

zzzzzzzzzzzz042_zps65c5b915.jpg

 

 

Chwalmy Pana i głosujcie na ISKRĘ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że w końcu dałeś warsztat. Sam czaję się na ten zestaw od jakiegoś czasu, ale na razie kupa pudęł w garazu leży a i cena troszkę u nas wyśrubowana. Popatrzę sobie więc jak go kleisz i pozwolę troszkę zazdrości podziałać.

Malowanie wnętrza ładne choć obicia troszkę jakby się kupy nie trzymały - brak ich w niektórych miejscach, ale to zbyt skomlikowane do wyjąsnienia. W kazdym razie przejedź jeszcze podłogę metalizerem bo na pewno na wypukłych częsciach farba by się nie ostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bardzo ciekawy i inny model :-) Świetnie, że ma wnętrze o silniku nie wspomnę! Pierwsza klasa malowanie wnętrza - jeśli mogę jeszcze polecić jeden ze środków, które ostatnio używałem to zerknij na ten produkt - bardzo efektownie wychodzą wszelkiego rodzaju plamy olejowe.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopy za komentarze .

 

Bardzo ładnie. Tylko nie zapomnij docelowo odwrócić gąsek

 

Jasna sprawa . Przy ostatecznym montażu na pewno zwróciłbym uwagę , ale przyznam szczerze , że od kilku dni łypię na całość okiem i nie zauważyłem tego "fopa" . Chyba byłem niecierpliwy i chciałem szybko zrobić fotkę , jak się kadłubek będzie komponował z podwoziem tegoż pokracznego pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre słowo

 

Znalazłem jakieś kalki pasujące do Efteka w 35...może się przydadzą.

 

Poka , poka

 

Pomału dobrnąłem do końca składania i pora na przymiarki do malowania. Dalej nie wiem jaki malunek zrobię. Na pewno z Wielkiej Wojny jakiś . Model połapany jest tym klejem jak wikol co wygląda , do tymczasowego aresztowania części na swoich miejscach. Klapy odarłem delikatnie "łorn efektem" , złoszowałem "interior łoszem" a klapy od silnika oplułem dodatkowo "endżin olejem". Napyliłem jeszcze w niektórych miejscach bardzo delikatnie aerografem ciemnego i brązowego łosza dla zrobienia brudu , ale na foto tego nie widać

 

zzzzzzzzzzzz051_zps472013ee.jpg

 

zzzzzzzzzzzz036_zps8d2f515f.jpg

 

zzzzzzzzzzzz041_zpse81b05ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dioramką to chyba nie chce mi się walczyć , bo ani chęci chyba za wiele nie ma na to - to raz , a dwa - nigdy tego nie robiłem i kształtowanie terenu , roślinność itp mogłaby mnie przerosnąć . Prędzej jakiś mały fragment bruku .... Co do figurek , to w sumie nie szukałem adekwatnych z "epoki" , ale z kolei przy figurkach tak jak jestem w stanie wymalować jakoś tam mundur , sztifle ( z naszego - kujawiaki ) czy inny plecak , tak mam problem z wymalowaniem gęby . Nie potrafię tego zrobić na zadowalającym poziomie , nie potrafię wymalować nawet na poziomie "jako tako " czy określanym mianem "średnio"

 

No chyba że jest dostępna jakaś figurka francuza w "żelaznej masce " ? W naszym kraju .... , bo nie ogarniam kupowania dalej jak za granicami naszego państwa za pomocą plastikowych osielców i innych wynalazków pana szatana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie! Nie korzystajmy z wynalazków diabła! Poważnie mówię, tyż mam opory przed sprowadzaniem czegoś zza granicy.

 

 

Ale możesz na przykład odżałować kawałek jakiejś wykładziny, ulepić paskudkę- dziewczynkę przypominającą panią Merkel [a zauważ, ze figurka dziecka nie musi trzymać skali, dzieci ogólnie nie przestrzegają norm ;) ] plus twój pojazd - i BABA-BUM! Mamy dioramę . Zaangażowaną, a jakże! Proponuję tytuł "Europo, Krym to twoje dzieło" albo i nawet takie figlarne bardziej, "NRD łączy ludzi na całe życie".

 

Medale- na jakiś czas- zapewnione. A za pomysł - zgłoszę się po lekcje malowania pojadów. Doooooobraa?

 

PS-kurczę, czy te sztifle to oficerki, czy kalosze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie! Nie korzystajmy z wynalazków diabła! Poważnie mówię, tyż mam opory przed sprowadzaniem czegoś zza granicy.

 

Tu problem jest płytszy - nie umiem i nie mam nawet osielców , takich do bankomatu też

 

 

PS-kurczę, czy te sztifle to oficerki, czy kalosze?

 

W tym pojęciu mieści się wszystko co można wcisnąć na pęcinę , za wyjątkiem onuc!

 

Z tego wszystkiego jednak najbardziej mnie martwi i szokuje skasowanie ISKRY z ankiety Revella ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż robię "wzrokowo" trochę na podstawie zdjęcia masek z firmy js work i trochę z "czapy" . Namalowałem sobie kreski i zaczynam wypełnianie plam kolorkami bazowymi. Wbrew pozorom nie jest to takie proste , wypełnić je aerografem, bo czołK mieści się na połowie dłoni

Najpierw położyłem "red hull" od gunze c , potem dwa kolejne kłaść będę - jakiś zielony który sobie muszę zmieszać i piaskowy , na koniec poprawki tam gdzie niedomalowane . Przy kolejnych bardziej się przyłożę , żeby nie było odkurzu i na koniec poprawię kreski ciemnoszarym akrylem od vallejo "german grey" . I będzie git . Potem sidoluksy , łosze i inne siuwaksy.

 

zzzzzzzzzzzz056_zps530efe75.jpg

 

zzzzzzzzzzzz055_zps3064eed8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie bardzo ciekawie to wygląda. Interesuje mne efekt końcowy po pomalowaniu całego kamo jeżeli chodzi o te rozjaśnienia.

Co do malowania takiego kamo to w Grancie maskowałem blue tackiem, najpierw malowąłem plamy a na koniec ich krawędzie dobiero pędzelkiem. Ale tu konstrukcja jest bardziej skomplikowana. Działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopy .

 

chyba powieszę sobie Twój plakat nad łózkiem

 

Ale mam nadzieję że zaraz obok Micza ?

 

micz_zps28f6f171.jpg

 

Domalowałem resztę kolorów i teraz namaluje jeszcze raz czarne kreski , żeby odkurze usunąć . Zabieram się teraz za syfienie .

 

zzzzzzzzzzzz041_zpsf1a5077e.jpg

 

zzzzzzzzzzzz035_zps8429d23c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wszystko ok. Ja mam dwa - BD13* coś tam a niedawno żona mi kupiła H&S Evolution Silverline. Jeszcze go nie testowałem, ale tym drugim takiego kamo z ręki bym nie wymalował - odkurz jak diabli. Dlatego pytam bo twój pluje pięknie (no chyba że po tajniacku maskujesz a nam się przyznać nie chcesz, he, he).

Lepiej mi powiedz jaki nastepny czołgutek kupujesz bo nie ma opcji żebyś się tak łatwo teraz z tego działu wywinął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.