Skocz do zawartości

F-23 "CZARNA WDOWA" 1:48


GIUSEPPE

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem sobie że nie zacznę nic nowego dopóki nie skończę tego wszystkiego co mam pozaczynane, ale guzik z tego wyszło.

Z Bytomia (świetna impreza) wróciłem z ślicznym "brzydactwem" w postaci YF-23 firmy HOBBY BOSS w skali 1:48, no i nie mogłem się powstrzymać.

Jako że model nie jest skomplikowany i ma parę części na krzyż, postanowiłem posklejać go prosto z pudła, w ramach relaksu (zaczęte mam przeróżne kaszany).

Jedyne co chciałem dołożyć to figurka pilota w kokpicie (co na to poradzę że lubię "hipki" w kabince ).

W zestawie mamy fikcyjne, dwubarwne malowanie, kalki też są jakieś "dziwne", mam na myśli oznaczenia pirotechniki (trójkąty) pod owiewką i godła skrzydła myśliwskiego, symbole są ładnie wymalowane ale literki jakieś takie z "kosmosu" (może to technologia przejęta w Roswell ).

Też mam zamiar zrobić go w malowaniu typu "co by było gdyby" (dlatego w tytule wpisałem F-23) ale wzorowanym na pierwszym prototypie "wdówki", to jest cały samolot w kolorze Gunship Gray.

Kończę z pitu pitu i wstawiam zdjęcia (na razie nie za wiele).

 

lr5c.jpg

 

v9pn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego mam na ukończeniu, też prosto z pudła i pilotem w zamkniętej kabinie.

Składa się jak klocki LEGO.

Pomalowałem go w ciemnoszary kolor pierwszego prototypu - TYLKO KALEK BRAK.

W pudle są do jakiegoś fikcyjnego malowania.

Idealny model pomiędzy bardziej ambitnymi tematami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit może nie jest taki jak w F-16 z Tamki, ale na "luźne" sklejanie jest wystarczający.

Wnęki podwozia też są fajne.

Narazie poskładałem go na sucho, ale chyba będzie tak jak pisze Darek, to znaczy jak klocki.

Darek pokaż zdjęcia Twojej "wdówki".

 

Podwozie przednie zrobione.

ssbis.jpg

 

7eex.jpg

 

ehyv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęki są zestawowe, oprócz "kabelków" dodałem jeszcze tylko kilka drobiazgów (tych kolorowych).

Koła są nałożone tylko do zdjęć, będą malowane osobno.

 

Poprawiłem troszkę dysze.

 

ugwa.jpg

 

xsla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Uchwyty to wygięty drucik, wklejony w wywiercone otworki.

 

W końcu udało mi się skończyć malowanie tego co jest w środku.

Teraz trzeba to wszystko posklejać do kupy i gotowe

 

3zk8.jpg

 

ck8d.jpg

 

3n2r.jpg

 

cux6.jpg

 

1kkr.jpg

 

u32h.jpg

 

3gzx.jpg

 

srij.jpg

 

5lgb.jpg

 

9fo4.jpg

 

fv18p.jpg

 

ujx8.jpg

 

2mjt.jpg

 

5tes.jpg

 

dkxa.jpg

 

r0ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Wspaniałe detale. Będą świetnie kontrastować z gładka miękką powierzchnią płatowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Malowanie przewiduje jednolite ciemno szare, a jako że będzie to malowanie fikcyjne dostanie oznaczenia z jednostki aktualnie latającej na Raptorach.

 

te żółtawe obejmy do trzymania przewodów na przedniej goleni, to z taśmy Aizu, czy z czegoś innego to zrobiłeś?

Tak zrobiłem to z taśmy, z czystego lenistwa, po prostu nie chciało mi się ciąć foli aluminiowej.

 

Jak zrobiłeś te wszystkie srebrzenia kabelków w tych wnękach?

Cieniutki pędzelek i farba CHROME SILVER z Model Master.

 

Mała aktualizacja.

 

13_zps9e1910ee.jpg

 

12_zps60646b98.jpg

 

11_zps55dc5e51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kokpit wygląda genialnie. Bardzo mi się podoba choć zajmuje się inna dziedziną modelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.