Skocz do zawartości

Polska grupa modelarska w UK


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 648
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Super Moderator

Witam

Wczoraj kolejna impreza w Londynie - tym razem bardzo niewielka, aczkolwiek bardzo ciekawa. Welling Show słynie z bardzo silnej obsady figurkowców, konkurencja jest zacięta a prace stoją na wysokim poziomie. Zapraszam do galerii

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W pierwszych słowach dziekuję "nieznanej dobrej wrózce" która mnie tu skierowała w czasie rozmowy w Cosford w dniu wczorajszym...

 

Na początek troche o sobie: klasyczne modelarstwo (sklejanie malowanie i cały ten zgiełk) uprawiałem w latach 1991- 1999 aby je oatatecznie zdradzić na rzecz (jak to facet) "młodszej i piekniejszej" rekonstrukcji historycznej. Od 2006 jestem na "Wyspach", żyje pracuję i sporadycznie w czasie wyjazdów do Polski uczestniczę w rekonstrukcyjnej działalnosci mojego stowarzyszenia w Polsce. Bardzo mi tutaj tego brakowało więc znalazłem sobie nową "miłość'. Zanim przejdę do szczegułów pragnę poinformować że moja pasja przez wielu ortodoksyjnych modelarzy nie jest uważana za modelarstwo pomimo iż także używam kleju (nawet kilku typów) farb modelarskich, penset, szkieł powiększających, zacisków itd. itp a tagże narzędzi obcych przeciętnemu modelarzowi tj. igły i nici. Nie jest uznawana za dział modelarstwa pomimo iż całkowicie mieści się w definicji modelarstwa (ujmując krótko definicję - przedstwia znane nam elementy świata realnego i nierealnego w minaiturze) Od 3ch lat kolekcjonuję Action Figures w skali 1/6 i skupiłem się tematycznie na Niemieckich formacjach wojskowych z okresu II W.Ś. Do tej pory zebrałem 52 sztuki. Kolekcjonerzy dzielą się na zbieraczy i personalizatorów (tak wolnojęzycznie tłumaczone z angielskiego) a ja należe do tej drugiej kategorii ergo nie ograniczam sie tylko do złożenia tego co mi dała firma ale robię sam, składam, dorabiam a wszystko w oparciu o zdjecia archiwalne i wiedzę własną. 80% mojej kolekcji to figury składane od podstaw zaś reszta to "pudełkowce" zwaloryzowane. Powstaje zapewne pytanie co ja tutaj robię? Ano mam nadzieje znaleźć kolegów modelarzy którzy jednak uznaja moją pasję jako modelarstwo, myślę że na fali takiego postępowego myślenia mógłbym sie związać z jakimś klubem i cóż... Wystawiać, pokazywać, chwalić sie. O nagrodach nie myślę bo nie mam takich ambicji. Poza tym zawsze chetnie zdobędę troche wiedzy i podzielę się swoją. Moje prace można obejżeć na http://12caliwskali.blogspot.co.uk/ oraz pośledzić prace kolekcjonerów rodem znad Wisły na https://plus.google.com/u/0/communities/118360244602853386479

 

https://patchesofpride.wordpress.com/2014/12/27/collecting-and-customizing-16-scale-action-figures-in-poland-plus-11-scale-reenacting/

 

Pozdrawiam serdecznie Grzesiek vel 7urgen vel Greg B.

 

P.S. Mieszkam w Worcester (WR4)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witamy serdecznie! Modelarstwo w każdej formie mile widziane :-) Może zrobisz jakąś ciekawą relacje z budowy/przebudowy takich figurek?

 

Pozdrawiam serdecznie

Christian

 

P.S.

Zostałeś dodany do naszej MAPY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi że nie zostałem wypchnięty poza nawias... Chętnie coś powstawiam, nigdy nie robiłem co prawda zapisów powstawania nowych sylwetek ale z miłą checią zacznę dokumentować choć cześć pracy, zwłaszcza tej wymagającej własnej inicjatywy i pomysłowości. Działalność na forum jako takim nie jest mi obca jednak aby uniknać niepotrzebnych pomyłek może podasz mi dział gdzie mógłbym się zacząć produkować z tego typu postami?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzieki, juz sie rozejzalem i znalazlem. W weekend jezeli przyjda moje nowe fanty do tego czasu zaczne cos pokazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre słowo. Przy mojej niskiej samoocenie chyba sobie wydrukuje i powieszę na ścianie... No zgadza sie z Gdańska i też mam wielki sentyment do swojej kolebki. Możesz tu zajżeć, może Ci się łezka w oku zakręci

 

https://plus.google.com/u/0/photos/104829882222525171001/albums/5993567165100564145

 

Obejżałem Twoje dwa modele. Widziałem że starzy wyżeracze znaleźli to i owo ale Ci powiem że ja w swoich najlepszych czasach nawet do pięt nie dorastałem tym Twoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś aktualna data? Bo ta na mapie wymaga wechikułu czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest daleko ode mnie, postaram sie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Jak pisałem, postaram sie być. Wiem że takie spotkania mają klimat ale w tym środowisku jestem nowy wiec będę wdzięczny za przeprowadzenie mnie przez "mój pierwszy raz" za raczke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.