Skocz do zawartości

Polska grupa modelarska w UK


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 648
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rozumiem, ze to jest odpowiednik Sidoluxu w UK?:

http://images3.mysupermarket.co.uk/Products_1000/43/109143.jpg?v=7?1420416211855%20=1420416211855

jak nazywa sie w takim razie zmywacz do tego? po krotkim przejrzeniu sieci znalazlem info ze podobno to:

http://images4.mysupermarket.co.uk/Products_1000/4/107504.jpg?v=5?1420416513357%20=1420416513357

 

Info wzialem stad:

http://uamf.org.uk/faq/klear.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie wiem, kto używa płynu do podłóg... ja używam lakierów ;-)

 

pozdrawiam

Christian

Ja do tej pory tez Ale wszyscy tak chwala ten sidolux, ze chcialem sprobowac, zreszta jak widac po linku ktory podalem, to nie jest tylko polska specjalnosc uzywanie plynu do podlog jako lakieru do modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja na poczatku jak zaczolem odwiedzac forum i poznawac tajniki '' chemii modelarskiej'' to na ebayu kupilem sidolux za £6.5... nie byl zly ale teraz uzywam Humbrol Clear gloss varnish a zonka ma pocieche z sido bo jej sie podlogi blysza ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Wracając do pytania ami - Pledge Klear - to potencjalny zamiennik dla lakieru - możesz go bez problemu używać. Co się tyczy tego płynu zmywającego to nie używałem. Miałem kilkakrotnie nieprzyjemność zmywania modelu ale wtedy użyłem produktu Procter & Gamble - Fairy Power Spray można go kupić w większości supermarketów.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki złoty środek o dzwicznej nazwie polish remover dostępny w b&q rekomendowany przez jednego użytkownika forum. Miałem okazję go stosować niestety skaczyl mi się zapas. Do zmywania farb akrylowych był ok ale pędzle po kompieli były jak nowe. Niestety przestali go produkować albo zmienił się producent jak w przypadku klera i szukaj wiatru w polu. Jeśli szukać czegoś podobnego to raczej w butelce bez rozpylacza.

 

20150110_231224_zpsacww7nq_edit_1420931687330_zps2a8pqm1_edit_1420931927144_zpsb50olr9t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki złoty środek o dzwicznej nazwie polish remover dostępny w b&q rekomendowany przez jednego użytkownika forum. Miałem okazję go stosować niestety skaczyl mi się zapas. Do zmywania farb akrylowych był ok ale pędzle po kompieli były jak nowe. Niestety przestali go produkować albo zmienił się producent jak w przypadku klera i szukaj wiatru w polu. Jeśli szukać czegoś podobnego to raczej w butelce bez rozpylacza.

 

20150110_231224_zpsacww7nq_edit_1420931687330_zps2a8pqm1_edit_1420931927144_zpsb50olr9t.jpg

 

Jakis czas temu mozna go bylo dostac w B&Q, ostatnio kupiłem gdzieś w necie, i nadal tam można dostać jak się poszuka:

http://www.brooklyntrading.co.uk/p-3000-stikatak-vinyl-flooring-polish-remover-pro-range-500ml.aspx?utm_source=google&utm_medium=Product_Search&utm_campaign=google_base&CAGPSPN=pla&gclid=CMnil6PZisMCFWjKtAodhEUA3Q

 

W sumie to cleanluxa na ebay-u też można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna bardzo fajna cykliczna wystawa. Na dzień dzisiejszy bede. Jest ktoś chętny?

 

February 15th 2015 - Huddersfield Show

Huddersfield Sports Centre, Southgate, Huddersfield, HD1 1TW

Hmmm, raptem 40 mil ode mnie, grzechem byloby sie nie wybrac

Jak nic niespodziewanego nie wyskoczy to bede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już wiem że nie będę w tym roku - jestem w robocie.

Natomiast 25 stycznia wystawa w Bolton - i tam na chwilę obecną się pojawię.

 

Szkoda ale w Telford się widzimy

Czekamy na fotki z Bolton

 

 

ami jak co to bliżej imprezy się zmówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już wiem że nie będę w tym roku - jestem w robocie.

Natomiast 25 stycznia wystawa w Bolton - i tam na chwilę obecną się pojawię.

Czy to jest ta impreza?

Bolton IPMS Scale Model Show 2015

Sunday 25th of January 2015 10:00 – 16:00

Venue: St Joseph's RC High School, Chorley New Road, Horwich,

BL6 6HW (Just off of Junction 6 of the M61).

W sumie mam znajomych w Manchesterze ktorych zbieramy sie odwiedzic od miesiecy, moglbym tam porzucic malzonke na kilka godzinek i wpasc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich modelarzy zamieszkujących wyspę

Powróciłem do modelarstwa po nastu latach.

Nie jestem zrzeszony sklejam dla swojej przyjemności:)

Południowa strona Londynu SE20.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.