Skocz do zawartości

[G] DF-21 Ballisti Missile Launcher - Trumpeter 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za miłe słowa odnośnie modelu . A podstawka - przepraszam .

A jeżeli można zapytać co mógłbyś w tym konkretnym przypadku zasugerować? Co mógłbym jeszcze zmienić/dodać/poprawić? Może dałoby się jeszcze jakoś tę podstawkę urozmaicić? Wszystkie pomysły mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne - sam podstawek nie robię, pewnie i takiej bym nie umiał, ale ocenić to chyba mogę Patrząc na poziom Twoich modeli, ten chiński zestaw to kolejny przykład, że podstawka od tych modeli odstaje. Nie podobają mi się drzewka, takie zbyt kolejkowe. Trochę też zbyt pusto na skarpie na pierwszym planie. Przydałaby się też jakaś figurka, kierowcy zwłaszcza. No i wolę, jak brzegi ramki (płaszczyzny cięcia terenu) są estetycznie obrobione. To oczywiście subiektywne uwagi. Na pewno nie masz za co przepraszać. Najważniejsze, że główny aktor jest naprawdę na wysokim poziomie

 

Tak przy okazji - bardzo chętnie zobaczyłbym wykonany przez Ciebie model jakiegoś amerykańskiego MRAPa. Do wyboru jest już całkiem sporo modeli, więc może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu mówić..... Full Wypas. A jeśli kolega powyżej uważa że podstawka jest przeciętna, to ja wysiadam Podstawka moim zdaniem jest super, świetna i czadersko wypasiona, nówka git funkiel zarąbista

A tak poważnie, osobiście mnie podstawka się bardzo podoba, drzewka, ziemia jak i cała reszta trzyma poziom. Jedynie czego brakuje na podstawce to chmur i słońca żart. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne - sam podstawek nie robię, pewnie i takiej bym nie umiał, ale ocenić to chyba mogę Patrząc na poziom Twoich modeli, ten chiński zestaw to kolejny przykład, że podstawka od tych modeli odstaje. Nie podobają mi się drzewka, takie zbyt kolejkowe. Trochę też zbyt pusto na skarpie na pierwszym planie. Przydałaby się też jakaś figurka, kierowcy zwłaszcza. No i wolę, jak brzegi ramki (płaszczyzny cięcia terenu) są estetycznie obrobione. To oczywiście subiektywne uwagi. Na pewno nie masz za co przepraszać. Najważniejsze, że główny aktor jest naprawdę na wysokim poziomie

 

Tak przy okazji - bardzo chętnie zobaczyłbym wykonany przez Ciebie model jakiegoś amerykańskiego MRAPa. Do wyboru jest już całkiem sporo modeli, więc może kiedyś...

Pewnie, że możesz. Przecież po to się między innymi wrzuca tu zdjęcia, żeby poddać je ocenie. Krytyka też jest mile widziana pod warunkiem, że nie jest to złośliwość o co Cię oczywiście nie posądzam.

Co do samej podstawki, przyznam szczerze, że to pierwszy model do którego nie miałem koncepcji co do podstawki i może dlatego potraktowana jest torchę po macoszemu. Fakt trochę pusto na skarpie, proponowano mi umieścić tam krowę ale ni mam. Może coś dodam w przyszłości jak trafię na coś ciekawego. Co do kierowcy, to w zestawie nie było żadnej figurki, a jak szukałem to znalazłem bodajże od Bronco tylko paradnych żołnierzy. Na kierowcę się nie nadawali. W tej podstawce akurat chciałem trochę inaczej zrobić boki bo zazwyczaj są inaczej potraktowane. Jeszcze raz dziekuję za komentarz i cieszę się, że model się podoba.

Co do MRAPa, to żadnego nie mam, planuję zakup ale jakoś nie mogę trafić na okazję. Licytowałem teraz na all.... ale zostałem przeliczytowany i zestaw który mnie interesował poszedł za 112,50zł. Może next time.

 

Co tu mówić..... Full Wypas. A jeśli kolega powyżej uważa że podstawka jest przeciętna, to ja wysiadam Podstawka moim zdaniem jest super, świetna i czadersko wypasiona, nówka git funkiel zarąbista

A tak poważnie, osobiście mnie podstawka się bardzo podoba, drzewka, ziemia jak i cała reszta trzyma poziom. Jedynie czego brakuje na podstawce to chmur i słońca żart. Pozdrawiam.

Dzięki wielkie za tak miłe słowa. Cieszę się, że się podoba.

No z chmurami był problem bo za dużo cienia dawały i usunąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, ciekawy temat (pojazd) - jak napisał Kuba - nieczęsto spotykany w galeriach... A szkoda, bo wyrzutnie rakiet balistycznych są zawsze "duże" i efektowne Z tej tematyki przychodzi mi go głowy jeszcze tylko Scud Dragona i ten Trumpeter... Jeśli jest coś jeszcze to uzupełnijcie mnie w niewiedzy...

Możesz napisać coś o spasowaniu - składalności zestawu..? Dostępne są jakieś waloryzacje do niego..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, ciekawy temat (pojazd) - jak napisał Kuba - nieczęsto spotykany w galeriach... A szkoda, bo wyrzutnie rakiet balistycznych są zawsze "duże" i efektowne Z tej tematyki przychodzi mi go głowy jeszcze tylko Scud Dragona i ten Trumpeter... Jeśli jest coś jeszcze to uzupełnijcie mnie w niewiedzy...

Możesz napisać coś o spasowaniu - składalności zestawu..? Dostępne są jakieś waloryzacje do niego..?

Dziękuję bardzo. Niestety niewiele jest takich zestawów to fakt a szkoda bo są naprawdę ciekawe.

Jeżeli chodzi o spasowanie to jest naprawdę na wysokim poziomie, nie przypominam sobie żadnych większych problemów. Oczywiście coś tam trzeba zawsze przyszlifować czy poszpachlować ale ogólnie ładnie wszystko pasowało. Żeby nie było za dobrze to dodam, że niestety jest bardzo dużo śladów po wypychaczach. Natomiast jest to jeden z takich zestawów do których nie ma żadnych waloryzacji, żadnych blaszek (w zestawie jest mała blaszka z błotnikami, wycieraczkami), żadnych żywic, masek itd. Wogóle mało zdjęć jest w necie i może dlatego nie wiadomo co i jak waloryzować.

 

Jak dla mnie wszystko wygląda super, fajnie pobrudzony model i równie fajna podstawka Jestem na Tak.
Dziękuję bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektowny bardzo- baniak świetny, bardzo podoba mi sie kurz. Taki "europejski" . Podstawka rzeczywiście odbiega jakościowo od reszty. Jestem przekonany, ze w konkursie na współczesny model miałbyś mój głos.

Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, ciekawy temat (pojazd) - jak napisał Kuba - nieczęsto spotykany w galeriach... A szkoda, bo wyrzutnie rakiet balistycznych są zawsze "duże" i efektowne Z tej tematyki przychodzi mi go głowy jeszcze tylko Scud Dragona i ten Trumpeter... Jeśli jest coś jeszcze to uzupełnijcie mnie w niewiedzy...

Możesz napisać coś o spasowaniu - składalności zestawu..? Dostępne są jakieś waloryzacje do niego..?

W 1/72 jest jeszcze "TOPOL" ze Zvezdy, też świetny model. Co do samego modelu, to podtrzymuje to co wcześniej powiedzieli koledzy. Do podstawki mogę jedynie dodać, ze wg mnie tak duży zestaw na tej drodze po prostu by nie skręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest jeszcze model SA-2 Trumpetera w 1:35.

Model pięknie wykonany, klasa sama w sobie.

Co do odbioru całości, to osobiście bym pokombinował z oponami, bo model wygląda jakby ważył tyle co piórko. Niema śladów w podłożu, może nielewituje, ale też wygląda jakby był położony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze model SA-2 Trumpetera w 1:35.

Model pięknie wykonany, klasa sama w sobie.

Co do odbioru całości, to osobiście bym pokombinował z oponami, bo model wygląda jakby ważył tyle co piórko. Niema śladów w podłożu, może nielewituje, ale też wygląda jakby był położony.

Dzięki. SA-2 mam w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.