Skocz do zawartości

Dornier Do-335 F-5(SF) Hobby Boss 1/72


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miałem na myśli pozbycie się MK103. Taki Fw 190 F-8 latał z dwoma dwudziestkami szturmować. No i bombami do pancernych celów.

Coś tam szturmował, i Rudel pisał, ze czuł sie w Fw-190 F całkowicie bezpiecznie, ale czołg tym samolotem zniszczyć nie było łatwo.

Kombinuje, jakby zamontować ze cztery MG 151/20 w skrzydłach. Problem polega na tym, ze w tym samolocie dźwigary idą jakoś blisko krawędzi natarcia,

 

3892de0cd1a1f4d4.jpg

 

Ej, Bartek, właśnie przeczytałem, ze te dwa działka na nosie to były MG-151/20 . O co my kopie kruszymy ??

Zostawiam, tak jak jest ,-)) zrobię ze 4 węzły pod skrzydłami + komora bombowa, i będzie wypas ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, niektóre źródła podają, że to 15 inne że 20. Przyjmijmy, że 20mm

Swoją drogą. Pisałeś coś o ew. wydłużaniu. Jak masz nowszego Szturmowika to sprawdź działko MK101 latając Henschlem 129. Może Ci przypadnie do gustu i je podmienisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK-103 tez miało pociski przeciwpancerne, które miały prędkość początkową 960m/s. Tak, że myślę, że nie różniły się te działka od siebie dużo. Jak się strzelało od góry w czołg, to można go było zapalić. Pisze o tym dokładnie Rudel. Zostaje przy tym co fabryka dała. 1x MK 103 i 2X MG 151/20 . + podwieszenia ,-)) Samolot będzie lubiany, bo jest szybki, w miarę zwrotny, ma dwa silniki, i wyrzucany fotel ,-)) Kuszą mnie hamulco spijlery, żeby był jeszcze zwrotniejszy, i żeby mógł przyhamować ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Bartek, zostawiam tą baterie w nosie ,-)))

Nie masz danych , jak wygląda obniżenie lotu na dystansie 500 -200 metrów. Słowem na dystansie, na którym można w coś trafić ,-))

 

Porównanie trajektorii MK 103, MG 151/15, MG 131 :

http://i937.photobucket.com/albums/ad212/mhuxt/410a.jpg

 

Tu wynik pomiarów MK 108:

http://img153.imageshack.us/img153/350/schusstafel108minely3.png

 

y0 to kolumna pokazująca opadanie pocisku w metrach.

 

W samolocie możemy ustawić zbieżność działek o tyle o ile pozwoli nam na to komora w której działko jest zamontowane. Podejrzewam że w przypadku 30mm strzelającego przez wał śmigła pole manewru było niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, niektóre źródła podają, że to 15 inne że 20. Przyjmijmy, że 20mm

Swoją drogą. Pisałeś coś o ew. wydłużaniu. Jak masz nowszego Szturmowika to sprawdź działko MK101 latając Henschlem 129. Może Ci przypadnie do gustu i je podmienisz

 

 

czy przypadkiem własnie nie liczba po ukosniku mówiła o kalibrze w MG-151? Chyba poprzez zmianę lufy i oczywiście inne części powstało dzialko 20mm...

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_maszynowy_MG_151

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie takie hamulce, i powiększę trochę lotkę.

de6df9968dd41b63.jpg

Zastanamiam się czy nie dodać klap manewrowych takich jaki miały japoński samoloty.

 

Podlinkowane trajektorie lotu wrzucone przez EMP znakomite !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przypadkiem własnie nie liczba po ukosniku mówiła o kalibrze w MG-151? Chyba poprzez zmianę lufy i oczywiście inne części powstało dzialko 20mm...

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_maszynowy_MG_151

 

 

Tak zgadza się. Ale moja wątpliwość dotyczyła tego, które z tych dwóch działek było zamontowane w oryginalnym samolocie.

 

 

Przykładowo tu jest MG151/20

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dornier_Do_335

 

tu MG151/15

http://it.wikipedia.org/wiki/Dornier_Do_335

 

A gdzieś w internecie zgoglowałem taką rozpiskę:

 

Do 335 V1 = -

Do 335 V2 (M2) = -

Do 335 V4 (M4) = -

Do 335 V5 (M5) = 2x MG 151/20, 2x MK 103, 1x MK 103 (planned), 2x MK 214 (planned)

Do 335 V6 (M6) = -

Do 335 V7 (M7) = -

Do 335 V8 (M8) = -

Do 335 V9 (M9) = 2x MG 151/15, 1x MK 103

Do 335 V10 (M10) = 2x MG 151/15 (planned)

Do 335 M11 = -

Do 335 M12 = -

Do 335 M13 = 2x MG 151/?, 2x MK 103, 1x MK 103

Do 335 M14 = 2x MG 151/?, 2x MK 103, 1x MK 103

Do 335 M14E = 2x MG 151/?, 2x MK 103, 1x MK 103

Do 335 M15 = 2x MG 151/?, 1x MK 103

Do 335 M16 = 2x MG 151/?, 1x MK 103

Do 335 M16E = 2x MG 151/?, 1x MK 103

Do 335 M17 = 2x MG 151/?, 1x MK 103

Do 335 M18 = 2x MG 151/?, 1x MK 103

Do 335 M19 = 2x MG 151/?, 1x MK 103

Do 335 M20 = 2x MG 151/?, 1x MK 103

Do 335 M21 = 2x MG 151/?, 1x MK 103

Do 335 M22 = 2x MG 151/?, 1x MK 103

Do 335 M23 = 2x MG 151/?, 1x MK 103

Do 335 A-01 = 2x MG 151/15 (planned)

Do 335 A-02 = 2x MG 151/15 (planned)

Do 335 A-03 = ?

Do 335 A-04 = 2x MG 151/15, 1x MK 103

Do 335 A-05 = ?

Do 335 A-06 = ?

Do 335 A-07 = 2x MG 151/15

Do 335 A-08 = ?

Do 335 A-09 = ?

Do 335 A-10 = ?

 

 

 

Sebastian, może zastanów się nad wersją V5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x 50 mm ,-))) Chyba zostanę przy skromnej wersji 1X 30mm i 2x 20 mm . Najwyżej dodam jakąś drobnice w skrzydłach jakieś kmy albo wkaemy. Natomiast pociągają mnie hamulce, które można by otwierać różnicowo ,-)) I klapy manewrowe ,-)) Zrobiła by sie z niego niezła rajdówka WRC ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj hamulec włożony w pozycji zamkniętej, żeby było wiadomo jak wygląda po zamknięciu.

 

fe97f16051146c6b.jpg

 

6481ecd13ee0771e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem chłodnice na grzbiet

24f2f2f39270f4dc.jpg

 

Zamontuje jeszcze chłodnice na krawędziach natarcia jak w P-63.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro samolot ma strzelać do celów naziemnych to musi byc stabilny.

 

Szczała stabilna nie była i nie sądzę, że nagle by się stała w wyniku zaproponowanych zmian.

Ja bym mu dał silnik odrzutowy z tyłu. Wzajemny wpływ śmigieł był ponoć odpowiedzialny za owe nieprzyjemne objawy niestateczności. Poza tym w 1946 to tego typu napęd byłby już normą w Luftwaffe. W ostatecznej wersji dałbym dwa motory odrzutowe z tyłu, jeden nad drugim, a przód przeznaczył na artylerię i rakiety. Kabinę bym podniósł do góry i maksymalnie przesunął do przodu. Widoczność w kierunku celu jest podstawą. Patrz Skyrider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WGr.21, to rakiety powietrze powietrze. Ja potrzebuje dobrej broni powietrze ziemia. Może z 6 wkmów ??

Jeżeli, to 4 (raczej 2) 20mm działek. Niemcy (i w zasadzie wszyscy) po 1941 starali się, na ile mogli, rezygnować z km na uzbrojeniu maszyn bojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem i km'ach, jako broni która ma sterroryzowac obrońców w fazie przycelowywania. Czyli podchodze do celu, waląc z kaemów, i jednoczesnie sobie celuje w jakis waznieszy cel. Nie wiem czy to dobra koncepcja ,-)) ale takie były intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Brytyjczycy, jak i Amerykanie nie mieli żadnych oporów co do użycia karabinów maszynowych w swoich samolotach bojowych do końca wojny.

...tylko dlatego, że Brytyjczycy uznali za wystarczające do odstraszania stare km 7,69 dla nocnych w zasadzie bombowców, zaś Amerykanie nie byli w stanie ze względu na problemy technologiczne dostarczyć stosownej ilości kopii (bez?)licencyjnych działka Hispano-Suiza HS-404. Zarówno Mustang, jak i cała reszta maszyn myśliwskich i myśliwsko-bombowych (a chyba też i bombowce lekkie i średnie, na pewno ciężkie, co widać po B-29) miał korzystać wyłącznie z działek-ale nie za bardzo to wyszło. Jak chcecie, to mogę o tym poszukać czegoś na dws-ie lub na historykach.

No i-Niemcy też raczej rugowali kaemy z samolotów, nieprawdaż? Zwłaszcza myśliwsko-bombowe miały wyłącznie działka, tym bardziej pod koniec wojny-a o tym okresie mówimy, prawda?

 

 

 

 

Spiton-bateria 4 (raczej 6-o ile w rzeczonym płacie i kadłubie dałoby radę tyle upchnąć-choć w sumie w mniejszych Fokach tyle potrafiło wleźć...) da jeszcze lepszy efekt-sterroryzuje równie dobrze, a znacznie cięższe pociski wywrą lepszy efekt, jeżeli w coś istotnego trafią Ale to twój model, możesz nawet i zamontować z 20 pistoletów maszynowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z koncepcji montowania karabinów już zrezygnowałem.

Tak naprwade największym problemem jes przednie kółko i tylne śmigło. Przez przednie kółko, trudno umieścić w osi jakaś konkretna armatę. No i łuski z działka, leciały by na tylne smigło. Myślałem o zamontowaniu, jako modyfikacja dwóch działek 3,7cm jak w sztukasie. Obok siebie. Nie wiem jeszcze czy mi wejdą. bo z jednej strony mam klapy podwozia głównego, a z drugiej wystające magazynki. Poza tym brzydko to wygląda. A Power by był !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę ci poszukać różnych urządzeń testowanych na Mietku Czterystadziesiątym. Wśród nich było np. jakieś działko rewolwerowe 50mm, różne działka (w tym rewolwerowe i chyba w układzie Gatlinga) 20 i 30mm itd. 37mm... Chyba jednak nie, ewentualnie (podobnie zresztą, jak wspomniane rewolwerówki) zamiast komory bombowej-ale chyba to lepiej w wersji mordercy B-17. Jak chcesz wersję szturmową, poszedłbym w zestaw 2xMK103+2x20mm coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x MK103 -i 2x MG151/20 musi wystarczyć. Będa jeszcze ze 4 podwieszenia i komora bombowa ,-))

 

Wygładzę garb chłodnicy, i powiększę płetwę na brzuchu :

3118849013a3325f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam przez kołpak wystaje? ;) Bo faktycznie skleroza zabrała mi możliwość napomknięcia o tym, że można i za silnik wstawić cosia, strzelającego przez wał śmigła. Jak dużego cosia w tym wypadku-nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.