Skocz do zawartości

Scharnhorst Tamiya 1:700


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To jest mój pierwszy okręt w życiu jaki wykonałem (wcześniej: samoloty i czołgi) jak i pierwsze podejście do realizacji wody.

Zainteresowanych przebiegiem realizacji modelu zapraszam tutaj.

 

scharnhorst_0024.jpg

 

Do realizacji modelu zostały użyte następujące materiały:

* model okrętu Scharnhorst firmy Tamiya w skali 1:700

* niemieckie relingi firmy Aber

* drabinki do statków i okrętów firmy Aber

* drzwi do japońskich okrętów firmy Aber

* nić

* drut stalowy

* karteczki memo

* deseczki

* tektura o grubości 2 mm

* tabliczka metalowa została wykonana przez firmę Rawo wg mojego projektu

* do pomalowania okrętu użyłem następujących kolorów: flat medium gray (Italeri), flat dark grey (Italeri), flat marrone mimetico 1 (Italeri),rojo senal (Vallejo), metal azul (Vallejo)

* fragment oceanu został pomalowany następującymi farbkami: patina verdin (Vallejo), blue green (Vallejo), verde medio (Vallejo), emerald (Vallejo), metal azul (Vallejo)

* postarzanie zostało namalowane washami: light rust (Vallejo), oiled earth (Vallejo), desert dust (Vallejo), umber shade (Vallejo) - dodatkowo niektóre elementy zostały podkreślone farbką nato brown (Tamiya)

* woda została pokryta preparatem still water (Vallejo)

 

Konkluzja:

Mam nadzieję, że model okrętu przypadnie Wam do gustu ;)

 

scharnhorst_0025.jpg

 

scharnhorst_0026.jpg

 

scharnhorst_0027.jpg

 

scharnhorst_0028.jpg

 

scharnhorst_0029.jpg

 

scharnhorst_0030.jpg

 

scharnhorst_0031.jpg

 

scharnhorst_0032.jpg

 

scharnhorst_0033.jpg

 

scharnhorst_0034.jpg

 

scharnhorst_0035.jpg

 

scharnhorst_0036.jpg

 

scharnhorst_0037.jpg

 

scharnhorst_0038.jpg

 

scharnhorst_0039.jpg

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny i efektowny

Ale z obiciami i postarzaniem zaszalałeś jak dla mnie. Wygląda jakby właśnie zwiał z jakiegoś złomowiska w Indiach

A woda ekstra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Piękny! Miejscami faktycznie bardzo zmęczony, ale myślę, że powyżej metra od modelu już nie ma problemu. Woda natomiast jest doskonała!

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa scenka. Świetna dynamika choć trochę za bardzo wyskakuje z wody Schranhorst. Brudzenia i ślady eksploatacji zbyt hmmmm dużo tego i zbyt intensywne. Niemcy nie doprowadzili do takiego zużycia pancernika zanim Brytyjczycy go zatopili. Ale co najbardziej bije po oczach to olinowanie. Wykonaj je od nowa z druciku lub żyłki 0,03. Nitka jest zbyt kosmata do tej skali.

Ogólnie ciekawy pomysł i świetna woda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, fajny model i ciekawie się prezentuje, ale...

Strasznie skatowany rdzą, a olinowanie wygląda jak liany w buszu

Wez pod uwagę co napisał kolega Seba77 i będzie git.

Natomiast woda wyszła super

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Koledzy omòwili juz wszystko...

Scena fajna, dynamiczna z założenia, jednak fale i odkosy wokół kadluba nie wzkazują na dynamikę... Wg mnie niewłaściwa jest też dziobowa część podwodna kadłuba.

 

Kompozycja świetna. Woda super!!!

Czekam na kolejne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w ...olinowanie zmień koniecznie! Pewnie z metra ono pierwsze rzuca się w oczy.Fajnie wyglądają odpryski farby poniżej linii wodnej , ale zacieki rdzy do fantazja poetica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda efektowna, bardzo mi się podoba. Kompozycja super. Okręt Koledzy już "omówili" przyłączam się. Wygląda jak by był podniesiony z dna. Reasumując mój post niczego nowego do sprawy nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model bardzo dobry, ale psuje cały efekt makabryczne wręcz olinowanie

Woda świetna, choć trochę piany bym dodał

Stewa dziobowa w podwodnej części ma niewłaściwy kształt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam!

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i uwagi - wręcz trafne i cenne.

Raczej już nie jestem w stanie wprowadzić poprawek do modelu. Jak pisałem w pierwszym poście: model był prezentem urodzinowym. Wręcz nieswojo bym się czuł zabierając teściowi model tłumacząc się, że muszę wprowadzić kilka poprawek (a swoją drogą to prezent, który otrzymałeś był niedoskonały) ;)

 

Na pewno zachowam przekazane uwagi (szczególnie) na temat olinowania na przyszłość. Swoją drogą jakiego konkretnego produktu należało by użyć, żeby to w skali 1:700 wyglądało tak jak powinno?

Temat fali (nie czuję się w tym temacie ekspertem) jest dość obszerny - przynajmniej tak go można potraktować. Jako materiał referencyjny głównie posłużył filmem z YouTube (chyba to był

ale głowy nie dam uciąć sobie). Nie mniej chodziło mi o uzyskanie momentu, w którym fala dopiero się podnosi, a wraz z nią statek i to dopiero za chwilę statek opadnie w wodę powodując "splasz" wody. Tak jak piszę, nie czuję się ekspertem w dziedzinie tego jak fale powinny się ułożyć czy gdzie powinna się znaleźć piana. Niemniej chodziło mi ekspresję i uzyskanie dynamiki ;)

Poza tym - wtedy (czyli jakoś pod koniec kwietnia) nie za bardzo wiedziałem z czego i jak wykonać niektóre efekty wodne :( Dopiero na dwa dni przed deadlinem znalazłem ten filmik i produkty, na nim zaprezentowane. To już było zdecydowanie za późno, żeby to sprowadzać skądkolwiek.

 

Jeszcze raz dziękuję za uwagi i komentarze i przede wszystkim za poświęcony czas

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

oczywiście olinowanie, oczywiście moze postarzenie za mocne a może nie ... nie wiem za mało wiem

ale wiem jedno bardzo mi sie podoba

woda jest zrobiona naprawdę bardzo fajnie - szczególnie tytułowe zdjęcie oddaje jej naturalność - wielkie gratulacje

dynamiczna poza w polaczeniu z fajnie wykonanym modelem daje to co powinno czyli cieszy oko i czeka na więcej

gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.